Українська > Актуальне > Публікація

Стоп євроінтеграції /звернення до ООН/

Дата публікації:   2013-10-24
Автор:   Синод УП ГКЦ

 
Генеральному секретарю ООН   
Пан Гі-Муну   
 
Комітету ООН з прав людини   

 

Стоп євроінтеграції

 

Шановний пане Генеральний Секретар!

Шановний пане Голово Комітету ООН з прав людини!

 

Україна грубо і систематично порушує основні права людини на свободу совісті та віровизнання. Тому Синод Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (УП ГКЦ) категорично вимагає заборони євроінтеграції України, запланованої на листопад.

 

УП ГКЦ не є жодною сектою, але християнською Церквою. Через проповідування єресей кардиналом Гузаром відбулося відділення від очолюваної Гузаром УГКЦ. З 2009 року наша Церква постійно просить державні органи про реєстрацію. Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури України штучно відмовляє їй у реєстрації. Це ініціює Гузарова ієрархія, а тоді навмисно публічно називає нашу Церкву деструктивною сектою. Систематично розпалює релігійну ненависть щодо нашої релігійної меншини. До цього процесу фізичного і духовного лінчування включені органи державної влади, а також ЗМІ.

 

Плоди дискримінації: смерть трьох осіб.

 

У місті Чорткові (Тернопільська область) наші вірні разом з нашим монахом-священиком Романом Шелепком збудували невеликий храм. На отця Романа (40 років) чинився сильний психологічний тиск з боку чортківського церковно-державного «талібану». 4 листопада 2010 р. за декілька метрів перед храмом внаслідок постійного тиску з боку Гузарової УГКЦ та держави він упав мертвим. Через кілька днів до нашого храму увірвалися представники групи Гузара і поміняли замки. Нас і нашим вірним вкрали храм і досі його не повернули. Наші вірні наперед повідомили,  що приїдуть автобусом на Службу Божу за померлого священика Романа. Тому група Гузарової УГКЦ змобілізувала близько 500 сфанатизованих чоловіків. На автовокзалі наших вірних лінчували і загрожувала небезпека, що їх затопчуть на смерть. За акцією бездіяльно спостерігала міліція і представник релігійного відділення  Тернопільської ОДА пан Кульчицький. (див. http://uogcc.org.ua/ua/video/index.php/article/.3740/ ) За декілька днів цей сучасний чортківський «талібан» погрожував нашим вірним смертю. З цієї причини наша релігійна меншина на цій території психологічним терором буда ліквідована.

 

Крім того в цей час організована група «талібану» фізично поранила сестер-монахинь з нашої Церкви. (див. http://uogcc.org.ua/ua/video/index.php/article/.3739/, http://uogcc.org.ua/ua/video/index.php/article/.3745/)

 

Під час подальших насильницьких акцій  в їх монастир кілька разів вривалися з сокирами і залізними ломами. Сестер поранили, а монастир вкрали разом з їх особистим майном. До сьогодні ці злочини дискримінації нашої релігійної меншини не були належним чином розслідувані і покарані.

 

 Другою жертвою фізичного і психологічного терору став Глава нашої Церкви Архиєпископ Михайло Oсідач (+2013р.). Психологічний терор на прохання церковних і державних органів розпочала газета «Експрес». Головний редактор зі своєю помічницею увійшли на приватну територію архиєпископа і змушували його відповідати на провокаційні запитання. Архиєпископ не хотів давати  жодного інтерв'ю, тому що «Експрес» вже перед тим його грубо очорнив. Журналісти викликали скандал і знову серед громадськості грубо очорнили його ім'я. Гузарова ієрархія разом з державними органами  створювали на нього психологічний тиск і вимагали, щоб він вигнав наших сестер, які піклувалися про нього у його старості і хворобі, та захищали його від провокаторів. Архиєпископ Осідач кілька тижнів перебував під домашнім арештом, так що нам, єпископам, священикам, сестрам і віруючим було заборонено спілкуватися у будь-який спосіб.  Незабаром після цього домашнього арешту архиєпископа знайшли мертвим.

 

Третьою жертвою психологічного терору з боку державних органів  Львівської ОДА став директор Львівської галереї мистецтв, герой України Борис Возницький (+2012р.). Він в 2005 році надав в оренду нашій Церкві храм, пам'ятку культури, в с. Підгірцях. Державні органи чинили на нього великий тиск, щоб він розірвав договір і не дозволив нам проводити Богослужіння. За тиждень до своєї смерті він мені  особисто скаржився на постійний психологічний тиск. Він висловив побоювання, що вже не зможе цього довго витримати. Незабаром після цього він дістав інфаркт і трагічно загинув. Державні органи відразу після його смерті цинічно розірвали угоду і вигнали нас з храму.

 

Це методи «талібану» Гузарової ієрархії, які вона реалізує через державні структури.

 

Державні органи через суд лицемірно зажадали зниження на один метр  зовнішньої стіни нашого храму у Львові по вул. Плуговій. По суті йшлося про вчинення споруди нефункціональною з метою заборонити нашим вірним  виконувати свої релігійні обов'язки. Донині питання не вирішене. Це грубий прояв дискримінації з боку державних органів. Тому наші вірні вже два роки служать Літургію у спеку і мороз на вулиці біля стіни храму св. Петра і Павла у Львові.

 

Іншим проявом дискримінації було рішення Львівської облради про т.зв. перевірку нашої Церкви. Метою була дискримінація і ліквідація нашої релігійної меншини.

 

Наступним проявом дискримінації було поширення обманної петиції на бланку Львівської обласної ради. Вона мала на меті підступно ліквідувати нашу Церкву, тому навмисно була пов’язана з актуальною проблемою щодо закону про українську та російську мови. Насправді йшлося про викликання масової релігійної ненависті у всіх храмах УГКЦ.

 

Інші прояви дискримінації були в ЗМІ. Газета «Експрес»,  телеканал 12-ЛТБ, 1 +1, ЗІК, ICTV, СТБ розпалювали, і особливо в ці дні масово розпалюють релігійну ненависть проти нашої Церкви. Вони називають нас деструктивною сектою, яка нібито краде дітей, приписують нам вживання психотропних речовин. Навіть сконструювали брехливі історії-жахи про ритуальні вбивства і це постійно повторюють. Але нам не надали жодної можливості захистити правду. Кампанія триває, і є знаком грубого порушення основних прав і свобод людини в Україні. Йдеться про масове розпалювання релігійної ненависті, що принесло багато важких травм нашим вірним.

 

Державні органи влади навіть на одній з наших мирних маніфестацій незаконно арештували і ув’язнили на кілька днів наших двох віруючих. Аж після несправедливого покарання, апеляційний суд визнав їх невинність.

 

У місті Броди вірні на своїй ділянці побудували малу каплицю, щоб тут могти виконувати свої релігійні обов'язки. Державні органи почали процес ліквідації з вимогою, що ми повинні знести каплицю, інакше її нам розвалять бульдозером.

 

Оскільки держава безпідставно не дозволяє нам зареєструвати нашу Церкву, ми створили громадське об'єднання. Сьогодні через суди чиниться  тиск з метою його скасування.

 

Ієрархія УГКЦ вже чотири роки чинить корупційний і психологічний тиск на працівників Мінкультури України, щоб ні в якому разі не дозволили реєстрацію нашої релігійної меншини УП ГКЦ. Міністерство культури несе співвідповідальність не тільки за вищезгадані смерті,  але і за загрози життю, масове розпалювання релігійної ненависті, всі прояви дискримінації, а також порушення Хартії основних прав людини.

 

З причини  грубої релігійної дискримінації Синод Єпископів УП ГКЦ категорично вимагає від  керівництва ООН, щоб не дозволило заплановану євроінтеграцію України! Туреччині також у зв'язку з талібаном було відмовлено у євроінтеграції.

 

Від імені  Синоду єпископів УП ГКЦ

 

+ Маркіян, ЧСВВр
Глава УП ГКЦ

 

+ Дмитро ЧСВВр
Секретар УП ГКЦ

 

Львів, 19 жовтня 2013

 

Копії:

- Президентам держав Європейського Союзу

- Президентам України та Росії

- Народним депутатам України

- Міністерству культури, Департаменту у справах  релігій та національностей (Мошкола М.І,)

- Раді національної безпеки і оборони України

- ЗМІ