Українська > Актуальне > Публікація

300 таємних Директив ЄС

Дата публікації:   2013-10-31
Автор:   ВВП

 
Міністерство юстиції України
Заступник Міністра – керівник апарату
Ю. Іващенко

 

 

300 таємних Директив ЄС

 

Візантійський Вселенський Патріархат отримав Вашого листа №8439-0-4-13/123 від 30.09.2013р. щодо деяких питань, пов’язаних із підписанням Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і оцим відповідає.

Шановний Ю.Іващенко! Ви посилаєтеся на певні принципи Угоди про асоціацію України з ЄС, однак, про які принципи може йти мова, якщо понад триста Директив ЄС, що знаходяться в Додатках до Угоди, навіть не перекладені з англійської на українську мову. Згідно слів Міністра юстиції, за 7 років з моменту набуття чинності договору про асоціацію з Європейським Союзом, Україна має прийняти ці 300 невідомих, таємних Директив.

 

Відповідно виходить, що Україна підписавшись під Угодою про асоціацію отримує не що інше, як «кота в мішку».

Запитуємо: як можна приймати Угоду не бувши ознайомленим з україномовними текстами, і не знаючи, яку ЄС там приховує важливу інформацію? Як можна приймати Угоду, не знаючи умов договору, на які йде Україна, і після підписання якого вона вже буде перед ЄС зобов’язана їх виконувати?

 

Візантійський Вселенський Патріархат в рамках Закону «Про доступ до публічної інформації» звертається з проханням в законом визначений термін оприлюднити та надати повний текст Угоди із Директивами, перекладеними з англійської на державну мову.

 

Також просимо надати відповідь на такі питання:

- чи було проведене громадське обговорення даної Угоди у Громадських радах, Обласних державних адміністраціях, в Міністерстві Юстиції, у Верховній Раді?

- чи взагалі є чиновники, що ознайомлені з текстом Угоди про асоціацію з ЄС (і з обов’язковими Директивами на англійській мові) і чи надали вони свої експертні висновки? Якщо так, просимо нам їх також пред’явити.

 

Ще раз наголошуємо, що як сама Угода про Асоціацію з ЄС, так і підступні та таємні способи її прийняття, є антиконституційним і піратським злочином проти українського народу.

 

             Від імені Візантійського Вселенського Патріархату

 

+ Методій, ЧСВВр                       + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі Візантійського Вселенського Патріархату

 

Львів, 31.10.2013р.

 

Копії:

Президенту України В.Ф. Януковичу

Президенту Росії В.В. Путіну

Президенту Білорусії О.Г. Лукашенко

Кабінету Міністрів України

Народним Депутатам України