Українська > Актуальне > Публікація

Сім слів з хреста – ІІ слово з хреста: «Істинно кажу тобі: сьогодні будеш зі Мною в раю» (Лк. 23,43) (відео)

Дата публікації:   2015-04-21
Автор:   ВВП

 

Сім слів з хреста (розважання) 


ІI слово з хреста:

„Істинно, кажу тобі: сьогодні будеш зі Мною в раю” (Лк. 23,43)

 

 

1) Роздуми над Божим словом:

Лк. 23,39-43: «Один із розп’ятих злочинців зневажав Його, кажучи: Хіба ти не Христос? Спаси себе й нас! А другий озвавшись, скартав його і мовив: Чи не боїшся Бога, ти, що покутуєш ту саму кару? Бо ж ми приймаємо кару, гідну наших учинків, цей же не зробив нічого злого. І додав: Ісусе! Згадай мене, як прийдеш у своє Царство! Сказав Ісус до нього: Істинно кажу тобі: сьогодні будеш зі Мною в раю!»

 

«Ісусе!...» – розбійник задивився на скатоване Ісусове обличчя: рани від палиці на носі і правому боці лиця, на повіках і на бровах, набряки на правій виличній кістці, кровотеча з носа, синяки і поранення шкіри, лице заливається кров’ю з судин на голові, проколених терниною. З Його ран на руках і ногах також тече кров. Розбійник чує насмішки і богохульства вояків та другого розбійника, що висить на хресті. Чує богохульства пихатої ієрархії. Однак він, свідомий свого власного гріха, подивився Ісусові в очі, повірив у Нього і з вірою звернувся до Нього зі словами: «Ісусе! Згадай мене як прийдеш у своє Царство». Цим одночасно він прилюдно визнав, що Ісус дійсно є Божий Син, який прощає гріх і робить нас учасниками Божого Царства. Це було урочисте і публічне визнання Ісуса перед Його ворогами, які насміхалися з Нього.

 

Ісус йому відповів: «Істинно кажу тобі: сьогодні будеш зі Мною в раю!». Ісус взяв на Себе його гріхи і спас його. Ісус завжди знімає гріхи з душ тих, які признають, що є грішниками, та з вірою взивають Його ім’я: Ісус, по-арамейськи Єгошуа, що означає «Бог є спасіння». Так Його називала Його Матір, апостоли і всі інші.

 

На Голготі були три хрести. На середньому помирав єдиний праведник – Ісус. Решта людства буде помирати або як нерозкаяний розбійник, без Ісуса, або як розкаяний розбійник. Однак не лише тоді, коли буду фізично помирати, але вже сьогодні я мушу почати вмирати для гріха тим, що його признаю, засуджу і повірю в силу Агнця, який бере на Себе гріхи світу!

Усі ми є грішниками, але вирішальним є, чи ми зробили так, як розбійник: прийняли Ісуса і повірили в Нього.

 

2) Цитування Божого слова (5 хв.):

Дивлюся на скатоване обличчя Ісуса і всі повторюємо: «За мої гріхи я засуджений на кару смерті. Ісусе, згадай мене!».

 

3) Молитва згідно Божого слова (5 хв.):

Всі промовимо: «Вірую Тобі, Ісусе», а один додає: «Істинно кажу тобі: сьогодні будеш зі Мною в раю» (Лк. 23,43).

 

4) Молитва серцем (5 хв.):

Всі взиваємо «Є-го-шу-аа-аа-аа [*]». Тепер усвідомлюю: «Ти, Ісусе, мені тепер простив усі гріхи».

 

 

____________________________________________________________________________________________________

[*] Оригінальна вимова Божого імені, так як його вимовляли сучасники Христа і Діва Марія, звучить «Yehoshuа» - «Єгошуа».

Як з живою вірою призивати Боже Ім'я? При видиху промов склад «Є» і усвідом присутність Бога Отця, при другому видиху - «ГО» усвідом присутність Бога Сина, при третьому - «ШУ» присутність Бога Святого Духа, а при «А» видихни довго, беззвучно. Потім після вдиху знову видихни «А», а потім ще втретє особисто переживи дану правду.

 

 

Завантажити: Молитовна брошурка для святкування неділі: 

формат doc ,          формат pdf (версія для друку)