Українська > Актуальне > Публікація

Хто така УП ГКЦ

Дата публікації:   2015-06-04
Автор:   Сестри конт. монаст. св. пр.Іллі

 
Головному редактору
Львівської газети «Ратуша»
п. Миколі Савельєву

Львівська обласна державна телерадіокомпанія
в.о. генерального директора
Хвойницькому М. Г.

 


Хто така УП ГКЦ (Українська Правовірна Греко-Католицька Церква)

 

Відповідь на статтю в газеті «Ратуша» № 20 від 28.05-3.06.2015р., на круглий стіл у Львівській міській раді і на телепередачу ТРК Львів «Політична шахівниця» з 22.05.2015

 


Я, сестра Теодозія є членом контемплятивного монастиря сестер УП ГКЦ і цього року мені виповнюється 92 роки. Я пережила все підпілля і особисто пам’ятаю митрополита А. Шептицького. В березні цього року померла наша сестра Касіяна (93 роки), з якою ми разом прожили декілька десятиліть. Інші старші сестри в останні роки також відійшли у вічність. Вони і с.Касіяна ще пам'ятали митрополита А. Шептицького, який заснував наш контемплятивний монастир. Митрополит А. Шептицький подарував нам дім в Суховолі з великою ділянкою землі. У 1946 році в Україні була ліквідована Греко-Католицька Церква. Храми стали власністю Православної Церкви, монастирі були ліквідовані, а майно забрала держава. Наш монастир лишився недоторканим аж до 1950 року. Причина була в тому, що про нас майже ніхто не знав, ми не проводили ніякої активної діяльності, бо були закриті в монастирі і молилися. Коли нас вигнали з монастиря в Суховолі, ми жили в підпіллі в малих групках. За 40 років, коли впала влада комунізму, ми просили повернути наш монастир в Суховолі. Районна рада в Городку нас просила, щоб ми лишили будівлю школі, бо держава не має грошей на будівництво нової школи. Прислухавшись до їхнього прохання, ми не домагалися повернення нашого майна через суд або іншим способом. Діти там вчаться і до сьогодні. В даний час ми є в Брюховичах. Ми, старі сестри, після смерті с.Антонії (95р.) продали її квартиру в центрі міста і купили невикористовувану каплицю на вул. Плуговій (Збоїща). Ми були дуже щасливі, коли відремонтували каплицю, щоб тут могли відправлятися Богослужіння. Деякі старенькі сестри з радістю повторювали: «Маємо на Збоїщах каплицю! Ми хотіли побудувати її на своєму городі, але Господь Бог дав нам її як подарунок через заступництво А. Шептицького. Тут ми можемо молитися і відвідувати наші Богослужіння». При цьому їм текли сльози радості. Ми не очікували, що настане така велика боротьба, що керівництво УГКЦ буде тиснути на міську владу, щоб забрали нам нашу приватну каплицю або заборонили відправляти Святу Літургію.

 

Коли молодші сестри прочитали мені статтю з «Ратуші» і коротко розказали про ворожі ініціативи проти нас, пов'язані з очорененням, я вирішила продиктувати хоч кілька слів. Як ті люди можуть так відкрито брехати і називати нас сектою? Ми за правовірну віру наших дідів і прадідів витерпіли ціле підпілля, лишилися вірними заповітам митрополита А. Шептицького, який є нашим засновником і який не мусить за нас соромитися. Ми не зрадили. Жодна з наших сестер ніколи б не прийняла те нове вчення з Заходу, яке заперечує основні правди Євангелія і моралі. Тому ми відділилися від кардинала Гузара, який привіз це нове вчення в Україну. Ми не є жодною сектою. В інакшому випадку, сектантом був би і митрополит А. Шептицький разом з нами, бо ми маємо єдність з ним і він би ні в якому разі не погодився з фальшивою наукою, яку пропагує кардинал Гузар. Гузар ставить під сумнів Божество Ісуса Христа, дівицтво Пресвятої Богородиці, всім ворожкам схвалює ворожіння маятником і навіть схвалює таку нечисть як гомосексуалізм. То не є вчення правовірної католицької віри. Ми нічого нового не завели, а все ж таки в мас-медіа нас сьогодні називають сектою. Хто є сектою? Ми з митрополитом А. Шептицьким, нашим засновником, або ті, які приїхали з Заходу і є в єдності з кардиналом Гузаром?

 

Український науковець, професор, д-р історичних наук, академік НАН України, директор Інституту народознавства НАН України Степан Павлюк, говорить про нашу Правовірну Церкву, що ми займаємося магією, робимо гіпноз, даємо людям наркотики. Ми, всі сестри дивуємося, що пан професор не боїться Бога і людей, так публічно бреше і нас, невинних, очорнює. Навіть видумав собі і поширює про нас в мас-медіа брехню, що ми маємо на совісті якесь трагічне вбивство незнайомого нам чоловіка, про якого стверджує, що він був членом нашої Правовірної Церкви, що вбив свою дружину і переписав на нас майно. Це все брехня. Якщо б це була правда, то міліція і суд мусіли б розслідувати справу і покарати справжніх винуватців. Того чоловіка ми зовсім не знали і ніякого майна він на нас не написав. Як така вчена людина (проф.Павлюк) може бути такою безсовісною? Того не розуміємо. Вже кілька років тому він ініціював проти нас різні передачі по телевізору і серію статей в газеті «Експрес» та ін., але ми ніколи не мали можливості захищатися і сказати правду.

 

І в статті газети «Ратуша» є фальшиві звинувачення, які створюють враження, що ми є небезпечними для Львова, Львівщини і цілої України, і що нас будь-яким способом треба ліквідувати. Ми любимо свій український народ, ми молимося і за нинішнього президента, і за теперішню владу у Львові, щоб, незважаючи на багато помилок, які вони роблять, Бог обернув це на благо всього нашого народу. Ми прощаємо всім, які очорнювали нас в мас-медіа: чи в минулому, чи через теперішні статті. Хай Бог їм простить! Просимо, щоб хоча б тепер газета «Ратуша» та Львівське обласне телебачення оприлюднили тих кілька слів, як часткове відшкодування.

 

            Наперед Вам дякую.

            Сестра Теодозія (92 роки)


            1.06.2015

 


Завантажити: Хто така УП ГКЦ