Українська > Актуальне > Публікація

Роздуми над Словом Життя Ів. 21,17

Дата публікації:   2015-09-26
Автор:   ВВП

 

Слово Життя Ів. 21,17

«І втретє йому каже: „Симоне Йонин! Чи любиш ти Мене?” І засмутився Петро,
що аж утретє його питає: „Чи любиш Мене?”, та й каже Йому: „Господи,
Ти все знаєш, Ти знаєш, що Тебе люблю!” І каже йому Ісус: „Паси Мої вівці!”»

 

Вся 21 глава, остання в Євангелії від апостола Івана, розповідає про зустріч воскреслого Христа з апостолами. Це відбулося в Галилеї і це була третя зустріч апостолів з воскреслим Христом. Апостолів того разу було сім. Серед них був Петро та Іван. Ісус говорив передусім з Петром. Тричі запитав Петра, чи він Його любить. Грецька мова для вираження поняття «любов» має слова «агапе» і «філія». Агапе – це безкорислива любов, якою нас любить Бог і якої від нас очікує. Філія – це людська любов: між батьками і дітьми, любов до народу... Для визначення любові між чоловіком і жінкою грецька мова має  термін «ерос». На жаль, слов'янські народи мають для цих всіх понять тільки один термін – «любов». В даний час, коли світ покривається хвилею сексуальної нечистоти і збочення, треба розрізняти справжні цінності і давати їм правильні назви. Слово, що виражає любов, яка безкорисно дається і жертвується – це «агапе». Протилежністю до любові є самолюбство, егоїзм.

 

Ісус запитує Петра: «Агапас Ме?» – «Чи любиш Мене тією Божою, жертвенною любов’ю?»  Петро відповідає: «Фільо Те» – «Я люблю тебе тією людською любов’ю». Ісус тричі запитує Петра, а Петро втретє вже з болем і сльозами в очах відповідає те саме: «Господи, інакше я не вмію. Я люблю Тебе тією людською любов’ю (філія)». Ісус приймає це щире визнання і одразу ж говорить про його мученицьку смерть, коли ця людська любов (філія) з Божої ласки вже буде перетворена і завершена в «агапе» – Божій любові.

 

Ісус запитує кожного правдивого християнина: «Чи ти любиш Мене? Чи ти охочий за Мене пожертвувати навіть своїм життям?» Ісус запитує і тебе: «Чи ти охочий за Мене переносити приниження, терпіння, а навіть і фізичну смерть?» Усвідом, що саме ти хочеш пообіцяти  Ісусу, і те, що Ісус сприймає це серйозно. Відповіси Йому своє «ТАК!»

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Ів. 21,17