Українська > Актуальне > Публікація

Корінь лібералізму

Дата публікації:   2016-06-02
Автор:   ВВП

 

Корінь лібералізму


Хто такі ліберальні теологи? Це не мужі віри і не захисники правовір’я, вони не є людьми глибокої духовності і молитви. Також це не є люди, які були б праведні перед Богом, зберігали б Божі закони, не перекручували і не обминали б їх.

Ліберальні теологи – це ігноранти справжнього духовного життя і духовної боротьби за спасіння безсмертних душ. Їм не йдеться про особисте відношення до Бога. Вони правдиво не каються – не признають свій гріх і грішність перед Богом. Навпаки, гріхи замовчують, освячують їх, а з гріховності роблять норму. Цим усувають Божий закон і утверджують людські постанови (див. «корван» в Мр.7,11). Крім того, це люди, які по-справжньому не люблять ближнього, бо не прагнуть його найбільшого добра – щоб правдиво пізнав Христа і спас свою душу. Самі Христа не наслідують, а інших, які хотіли б Його наслідувати, висміюють і залякують. Вони не знають, що таке справжня мудрість, яка рахується зі смертю, Божим судом і реальністю вічності. Вміють говорити, але так, що правду вбивають, так що вона втрачає мотиваційну силу. Ці теологи (лжепророки) роздроблюють літеру Святого Письма і на них здійснюється те, що сказав Ісус: «Літера вбиває». Вони мають духа єресі, духа фальшивої любові, яка розбиває Божі правди та ігнорує Божі таїнства.Пояснюють їх не в Божому Дусі та в Божій мудрості, але згідно свого розуму. Тому їх плодом не є правдиве покаяння і навернення, але виправдання гріха та його фальшиве толерування. Цим хочуть здобути літеплих християн, щоб на них паразитувати. Замість навернення до Бога, ловлять їх у пастку мнимої мудрості, щоб мали відчуття орієнтації в тисячі т.зв. теологічних проблем – і все це з тією метою, щоб відвести їх від суті, якою є покаяння і наслідування Христа. За цими теологами (фальшивими апостолами) є дух брехні, дух антихриста. Вся історично-критична теологія є насмішкою над правдивою екзегезою, яка мусить мати того ж духа, якого мали святописці, тобто Духа Правди, Духа Божого.

Як може пояснювати Боже таїнство людина, яка фактично не має жодного досвіду з Богом, не наслідує Христа і не має Божого Духа? Її пояснення, навіть якщо здаються логічними, є єретичними і не ведуть до життя з Богом. Спричиняють моральний розклад і духовну смерть. Тому кожен ліберальний теолог мусить чинити покаяння – відвернутися від духа атеїзму і духа світу та всієї єретичної системи. Мусить прийняти того ж Духа, якого мав ап. Павло, і якого мали інші апостоли і святописці. На цій дорозі мусить закоренитися життям молитви і рахуватися з Богом у своєму приватному житті. Церква не потребує єретичних теологів; в сьогоднішній кризовій ситуації вона потребує Божих людей, пророків, євангелистів, місіонерів, мучеників за правду. Сучасні теологи ними не є. А ці теологи репрезентують найвищі уряди в Церкві як єпископи і кардинали. Після ІІ Ватиканського Собору вони зайняли всі церковні посади і привели Христову Церкву до повного колапсу. Все в Церкві дозволяється, тільки правди Євангелія проповідувати не можна. Студентам теології презентують найрізноманітніші духовні напрямки, включаючи декадентні (гомосексуальні, педофільні, окультні, єретичні), тільки вони не мають права прийняти і захищати Духа Правди. Це було б причиною виключення з семінарії. Вони мають 2 можливості: або протягом 5-літнього навчання зречуться Духа Христового, або їх викинуть з семінарії чи принаймні не допустять до свячень. Це сьогодні умова sine qua non, яку поставив дух єресі, що панує в Католицькій Церкві. На противагу цьому, Боже слово виразно каже: «Хто не має Духа Христового, той Йому не належить». Вся ця вдавана вченість сьогодні насправді є пасткою для відведення від суті, від правдивої молитви, від правдивого покаяння і наслідування Христа. І навіть якщо деякі навернуться, але не залишаться на цій дорозі надалі вірно наслідувати Христа, то навіть і якщо б робили чуда, в годину смерті їх буде стосуватися Христове слово: «Відійдіть від Мене ви, що чините беззаконня, не знаю Я вас» (Мт.7,23). Дорога Божого милосердя відкрита тільки тим, які щиро каються. Вона не для тих, які надмірно надіються на Боже милосердя і під фразами про Боже милосердя вчиняють ще більші гріхи і злочини. Таких стосується: «Горе вам!» (див. Мт.23,13 і наст.) і їх кінець – вічна погибель.

 

                                                                               + Ілля

                                         Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

                                           + Методій, ЧСВВр                  + Тимотей, ЧСВВр

                                                                    єпископи-секретарі

 

                                                  http://vkpatriarhat.org.ua/?page_id=22185

 

                                                                                                                                                            24.03.2016

 

Завантажити: Корінь лібералізму (24.03.2016)