Українська > Актуальне > Публікація

Грецький митрополит Олександр постане перед судом за критику закону, що легалізує одностатеві шлюби

Дата публікації:   2016-11-30
Автор:   Зі світу

 

Грецький митрополит Олександр постане перед судом за критику закону, що легалізує одностатеві шлюби

 

Митрополит Мантінійський і Кінурійський Олександр повідомив, що отримав офіційну повістку і незабаром постане перед судом. Приводом для розгляду стали висловлювання владики щодо представників сексуальних меншин.

У квітні 2016 митрополит Мантінійський різко висловився проти прийняття грецьким парламентом закону про вільне співжиття: «Найгірше те, що Парламент голосує за закони, які називають шлюбом збочення і поєднання розбещених осіб однієї статі».

metropolit_olexandrГоворячи про содомітів, владика, зокрема, сказав: «Це люди, піддані аномалії, яка засуджена суспільством і самим життям…Церква керується законом Божим і природним порядком, кожен має якусь ваду, однак не можна її публічно демонструвати без всякого сорому». На думку владики, особи нетрадиційної орієнтації «хворі» і потребують зцілення. На питання журналіста «чи є представники сексуальних меншин серед членів Церкви», владика відповів: «Я не знаю. Але якщо такі є, ми повинні їх дистанціювати».

Митрополита Олександра підтримав Митрополит Пірейський Серафим. За словами владики Серафима, діяльність митрополита Мантінійського і Кінурійського «протягом багатьох десятиліть надихає народ Божий. Він керує своєю єпархією мудро, з розважністю і жертовною любов’ю».

Пірейський митрополит наголосив, що розпочате Слідчим комітетом міста Тріполі розслідування проти владики Олександра за його «висловлювання щодо такого жахливого пороку як гомосексуалізм, який представляє собою психопатологічне відхилення від природного фізіологічного стану людини», абсолютно безпідставне.

На думку владики Серафима, звинувачення проти владики Олександра в порушенні антирасистського закону позбавлені всяких підстав, оскільки він просто висловив церковну точку зору на содомію: «Він не закликав до насильства щодо жертв пороку… і підкреслив, що молиться за їхнє покаяння і спасіння… Його право висловитися ні в чому не суперечить конституційній нормі про свободу висловлювання, яка є невід’ємним положенням чинного законодавства… Висловившись проти гомосексуальної пристрасті митрополит Олександр виконав свій архиєрейський обов’язок».

Джерело: http://www.romfea.gr/images/peiriaios_mantineias.pdf