Українська > Актуальне > Публікація

Ірландське подружжя пекарів оштрафували за відмову спекти торт з написом на підтримку гомосексуалістів

Дата публікації:   2017-02-07
Автор:   Зі світу

 

Ірландське подружжя пекарів оштрафували за відмову спекти торт з написом на підтримку гомосексуалістів

 

Шлюби лесбіянок і геїв в Північній Ірландії, на відміну від решти Великобританії, і надалі нелегальні.  Однак гей-активіст Гарет Лі замовив торт з написом на підтримку гомосексуалістів, за який заплатив 36,5 фунтів. Християнські пекарі відмовилися виконати замовлення, бо це протирічило їхній вірі, і повернули гроші. Тоді Лі звернувся до суду, який оштрафував пекарів на 500 фунтів, але окрім того вони мали сплатити 88 000 фунтів судових витрат.

krestane kteri nechteji upeci dort jsou vinniПекарня відкликалась до апеляційного суду, який, однак, знову став на сторону збоченців. Але подружжя не здається і думає, що робити далі. «Це рішення підриває демократичні свободи… Якщо закони про рівність означають, що люди можуть бути покарані за ввічливу відмову підтримати чужу думку, то закони повинні змінитися, – сказав пан Мак-Артур, власник пекарні. – Судді не взяли під увагу те, на скільки віра проникає до  нашої свідомості і способу ведення  нашого бізнесу. Однак віримо, що всім керує Бог».

Як на диво, проти вироку суду висловився і захисник  прав гомосексуалістів Пітер Атачел, який передбачив майбутні негативні наслідки таких вердиктів: «Вирок суду є поразкою свободи слова. З цього випливає, що і гомосексуальні пекарі будуть змушені пекти торти з гомофобними гаслами».

Джерело: http://www.lifenews.sk/content/homofa%C5%A1izmus-v-praxi-kres%C5%A5ania-ktor%C3%AD-nechc%C3%BA-upiec%C5%A5-tortu-vinn%C3%AD