Українська > Про церкву > Публікація

Лист владиці Й.Каваціву

Дата публікації:   2008-11-03
Автор:  

 

 

3.11.2008

                                                                                                            Архиєпископ

                                                                                                            Кир Йосафат Каваців, ЧСВВ

                                                                                                            Місто Стрий

 

                     Лист владиці Й.Каваціву

 

Преосвященний Владико Йосафате,

Новий Синод УГКЦ цим хоче Вам виразити велику вдячність і признання за Ваші заслуги і мужність в обороні правовірності і вірності Христу, як в добі комуністичного режиму, так і тепер, коли ситуація є набагато небезпечнішою і важчою. Без Вашої мужньої віри і витривалості Греко-Католицька Церква в Україні була б дуже обділеною. Знаємо, що ті, які намагаються розкласти християнство і називають себе апостолами, хоча ними не є, також стараються морально Вас зліквідувати і знищити діло, яке Ви виконали у Христі. В цих тяжких часах, коли знову мусимо відважно стати до бою, хочемо стати на Вашому боці і допомогти Вам перемогти Божого неприятеля. Нагадуємо Вам, що наша УГКЦ знаходиться в надзвичайно складній ситуації. Кардинал Л.Гузар явно проголошує іншу віру через єресі і цим вже є виключений з Христової Церкви. Те, що далі він продовжує займати уряд, нічого не міняє. Кардинал Л.Гузар у своїй книзі „Бесіди з блаженнішим Л.Гузаром до постконфесійного християнства” проголошує наступні єресі:

1)     ставить під сумнів Христове Божество

2)     ставить під сумнів Дівицтво Богородиці

3)     ставить під сумнів вічність пекла і вічне засудження

4)     робить рекламу окультизму і синкретизму

5)     віщує маятником

6)     дозволяє гомосексуальні стосунки і схвалює релятивізм віровчення та моралі

7)     ставить під сумнів примат і непомильність Папи

8)     робить рекламу реінкарнації

За проголошення цих єресей він стягнув на себе Божу анатему, тобто прокляття згідно з Гал.1,8. З цими єресями творить єдність і офіційний Синод УГКЦ в Україні. Після публічного заклику відділитися від цих єресей, Синод однак визнав єдність з кардиналом Л.Гузаром і його єресями, а тому також 17 єпископів УГКЦ стягнули на себе анатему. Єпископ Сеньків до цих перелічених єресей додав і наступні, щодо релятивізму і синкретизму з поганством. Наголошуємо, що йдеться про надзвичайно важливу ситуацію, яку може вирішити лише Святіший Отець, і то комплексно, в цілій УГКЦ в Україні. Єпископ Сеньків є апостат – відступник, і незаконно узурпує владу в Стрию. Він зрікся Христа, Його спасенного вчення і кривавлячої Церкви. В цих надзвичайних умовах однак був скликаний Новий єпископський Синод. Той факт, що в цій важкій добі Папа нас не засудив, є виразом згоди з установленням нашого Нового Синоду. На нас, правовірних єпископів, Святіший Отець покладає велику надію, що в боротьбі за очищення Церкви від єресей не залишиться сам. Якщо б Він вважав, що ми є на шкоду Церкві, як це підступно стверджують наші неприятелі, то вже давно б це явно проголосив. Потрібно знати, що кардинал Л.Гузар і його Синод явно відпав від Христа і Церкви, і що ми в УГКЦ репрезентуємо правовірне вчення і правдиво визнаємо примат Папи.

Ми переконані в Христі, що т.зв. візитація апостата єпископа Т.Сеньківа у Вашому храмі, яка має відбутися 9.11.2008 р. є диявольським нападом, і якщо відбудеться, то Ви втратите храм, парафію і цілу єпархію, де Святий Дух і Церква настановили вас Єпископом. Не вірте, що компроміс з цим духом апостазії забезпечить Вам спокійну старість і визнання Вашого апостольського уряду. Вони не заспокояться, доки Вас морально не вб’ють.

Ми просимо Вас в ім’я любові Христа і Його страждань, які Він витерпів за кожного з нас, щоб Ви не дозволили апостатичному єпископу зайняти Ваш храм і знищити Божу церкву на Вашій території. Усвідомте собі, що якщо він зайде до Вашого храму і буде відправляти Літургію зі своїми людьми, це означає, що Ви визнаєте його юрисдикцію над собою, зрікаєтеся нас, Нового правовірного Синоду УГКЦ, і зрікаєтеся своєї єпископської служби і своїх вірних. Цим жестом Ви водночас схвалюєте єресі відпалого єпископа Т.Сеньківа і також берете в них участь. Єпископ-відступник Т.Сеньків не має жодної компетенції чи юрисдикції, ані жодних прав у вашій парафії.

Преосвященний Владико, ми є з Вами і охочі разом з Вами нести хрест і боротися аж до смерті. Згадайте своє славне минуле. Це ж Ви були для багатьох, і для нас, прикладом відважної боротьби за правовірне вчення і за Христову Церкву. Будьте мужніми і протиставтеся дияволу, якого Ви з Христом вже багато раз перемогли. Не дайте на схилі свого життя забрати від себе переможний  вінець своєї слави, славне ім’я непереможного Христового воїна.

Тому просимо Вас з Христовою тихістю, прийміть до себе владику Теодозія, свого духовного сина, та іменуйте його своїм помічником, а опісля і наступником. Дозвольте йому, щоб від 8.11.2008р. Він міг щонеділі служити з Вами Святу Літургію, і так підтримувати Вас у дальшій боротьбі.

Питання священика-помічника: потрібно, щоб він сам вирішив, чи залишиться Вам вірним, чи приєднається до неприятелів Христа і Ваших неприятелів. „Не можна двом панам служити” (Мт.6,24). Таким чином діло, яке Ви збудували, буде тривати і надалі.

Ми переконані, що свято св.Димитрія Великомученика (8.11), який є переможцем в духовному бої, є тим останнім шансом, який дає Вам Бог, щоб врятувати місто Стрий перед ліквідаційним планом апостатичної ієрархії

Якщо в суботу, 8.11.2008, на свято Димитрія-переможця Ви не зробите цього кроку віри і не повідомите своїм вірним, що владика Теодозій є Вашим єпископом-помічником, і якщо не протиставитеся Т.Сеньківу і не зупините його нахабну і злочинну акцію проти Вас, то Греко-Католицька Церква на Вашій території буде похована.

Найдорожчий брате Архиєпископе, молимося за Вас, щоб Ви мужньо вистояли у вирішальному бої.

 

В Христі Ваші співбрати,

 

+ Михайло

Глава УГКЦ

 

+ Маркіян, ЧСВВ,

Секретар Синоду УГКЦ

 

Постійний Синод єпископів УГКЦ,

 

+ Ілля, ЧСВВ

+ Методій, ЧСВВ

+ Самуїл

 


Приєднані файли
Лист владиці Й. Каваціву Скачати Лист владиці Й. Каваціву .DOC 32.0 kB