Українська > Про церкву > Публікація

Зневага особи і діл покійного владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ

Дата публікації:   2008-11-08
Автор:  

 

Зневага особи і діл покійного владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ

 

5.11.2008 р. приблизно о 5:15 віддав свою душу Богу владика Софрон Дмитерко, ЧСВВ. Владика Софрон болюче переносив те, що УГКЦ під проводом Л.Гузара і його Синоду пішла у схизматичному напрямку. Особливо він вказував на те, що греко-католицьких вірних у Святій Літургії цілеспрямовано називають „православними”. Владика Софрон наголошував, що неправильно перекладене з грецької мови слово таким чином дуже зранює і дезорієнтує вірних, які задля католицької віри терпіли переслідування і помирали на Сибірі і у в’язницях.

 

Нас особисто з владикою Софроном Дмитерком, ЧСВВ, поєднувала довготривала дружба у боротьбі за чистоту католицької віри та ідентичності УГКЦ. Владика Софрон також певний час перебував у Чехії, де вивчав теологію. Під час війни був змушений працювати на вугільних шахтах в Остраві (Моравія). Аж до своєї старості він щодня молився Святу вервицю по-чеськи, як признався нам в одній розмові, і додав, що вірить, що це були і його молитви, які і нам випросили покликання до Чину Святого Василія Великого. Востаннє ми відвідали владику Софрона Дмитерка в кінці 2007 року. Тоді він вже не міг ані говорити, ані рухати руками.

 

Є великим злочином, а водночас доказом тотального морального декаденту, що в Церкві знайшлися такі люди, які зловжили ім’я і авторитет владики Дмитерка і самі написали неправдиву статтю проти  нас, які разом з ним терпіли за чистоту віри та ідентичність УГКЦ.

 

Перевернене мислення і поведінка також проявилися в день похорону 7.11.2008. Навколо труни єпископа люди ішли в черзі, щоб поцілувати хрест в його руці. І ми стали в чергу, щоб також вшанувати хрест і померлого страждальця за правовірність. Потім ми стояли між вірними десь за три метри від труни, одягнені в монаших габітах. До нас підійшли декілька священиків. Вимагали від нас покинути храм. Ми відповіли: „Дайте нам письмове прохання і ми відійдемо. Ми прийшли вшанувати померлого.” Відповіддю було те, що ці повірені священики схопили нас і скандальним способом майже винесли з катедрального храму. Відповідальність за це однозначно лягає на єпископа-апостата В.Війтишина.

 

Після того, як нас так вшанували, їм все ж почало мішати і те, що ми стояли на малій площі перед храмом. Дві години тут, це було буквально стояння під хрестом. Це було в цьому дні найбільшим вшануванням покійного і місцевої Церкви.

 

Висміхом останньому правовірному єпископу було те, що похорон провів апостат кард. Л.Гузар. Правовірного єпископа він вважав своїм неприятелем. Владика С.Дмитерко був таємно висвячений на єпископа 1968р. Папа визнав його аж 1990р. Ми знаходимося в подібній ситуації, яка була в підпіллі.

 

Зневагою правовірної і католицької єпархії було те, що у катедрі вірних католиків було названо православними християнами. Обряди апостати кард. Л.Гузара і кількох присутніх єпископів-апостатів були зневагою життєвого діла правовірного єпископа, якого ми прийняли до нашого правовірного Синоду.

 

Для нас прощання з Владикою С.Дмитерком, ЧСВВ, було своєрідним перейняттям від нього естафети боротьби за правдиву католицьку віру, вірність Папі і збереження Греко-Католицької Церкви.

 

Пригадуємо собі його часті слова потіхи, коли ще міг говорити: „Мої любі браття і сестри, не бійтеся, Бог нас не покинув в часі переслідувань і тепер є з нами. Не даймо себе збаламутити. Бережіть правдиву католицьку віру. Плекайте набожність до Пресвятого Серця Ісусового і хай Мати Божа захистить наш народ перед ворогами.”

 

Нехай же Бог дасть єпископу Софронові, нашому співбрату в єпископському служінні та борцеві за ідентичність УГКЦ світло вічної слави!

 

+ Маркіян, ЧСВВ

+ Самуїл

+ Методій, ЧСВВ

+ Ілля, ЧСВВ

 

                                                                     Підгірці, 8.11.2008

 

Адреса: Синод єпископів УГКЦ, Підгірці 19, Бродівський р-н, Львівська обл., 80660, Україна

www.community.org.ua


Приєднані файли
Зневага особи і діл покійного владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ Скачати Зневага особи і діл покійного владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ .DOC 31.5 kB