Українська > Про церкву > Публікація

Слово Патріарха Іллі на свято Введення в храм Пречистої Діви Марії

Дата публікації:   2019-12-04
Автор:   ВВП

 

Слово Патріарха Іллі на свято

Введення в храм Пречистої Діви Марії

(4 грудня)


Ми святкуємо свято Введення в храм Пречистої Діви Марії. Слово Боже говорить: «Блаженні, які слухають слово Боже і зберігають його». Те саме сказав Ісус на кінець Нагірної проповіді, яка починається блаженствами і закінчується притчою про двох будівничих. Один будівничий будував на піску, а інший на скалі. Хто слухає Боже слово і не зберігає його, будує на піску, а той, хто його чує і реалізує, будує на скалі. А в цьому виражена суть шляху нашого спасіння. 

 

На жаль сучасні теологічні студії призводять тільки до теоретизування та раціоналізму. Все це є дім на піску – замість покаяння, зречення себе і наслідування Христа, саме лише мудрування.

 

Діва Марія вже як мала дитина була посвячена в храмі Богу. Треба щоб і ми, які посвятили себе Богу і хочемо Йому належати, як Вона, ясно усвідомлювали свою посвяту. Треба усвідомлювати, що ми є власністю Бога, що Бог є нашим Господом, що Йому щодня маємо віддавати, насамперед, свою волю, почуття, думки і свої страхи, знову довіряти Йому і знову визнавати Йому: «Господь мій і Бог мій!» Щодня ми повинні знову з’єднувати свої болі і турботи з терпінням Христа і знати, що тоді вони мають сенс – для нашого освячення, очищення і для духовної місії. Бог дасть через них благодать, щоб багато людей навернулося.

 

Богопосвячене життя не є даремним, це максимально використаний час тут, на землі, бо ми не знаємо ні дня, ні години, коли прийде смерть. Ми, які цілковито віддалися Богу, а також і кожний, хто щиро хоче йти за Ісусом, маємо свідчити своїм життям і своїм існуванням, що належимо Господу, що нашим Господом і Спасителем є Ісус. Ми повинні наслідувати Діву Марію, яка не тільки була посвячена в храмі, як мала дитина, але потім і сміливо стояла під хрестом. Отож просімо Її, щоб і ми зуміли стояти під Христовим хрестом, як Вона, а потім щоб також могли своїм життям свідчити про воскреслого Христа.


Приєднані файли
Слово Патріарха Іллі на свято Введення в храм Пречистої Діви Марії (04.12.2014) Скачати Слово Патріарха Іллі на свято Введення в храм Пречистої Діви Марії (04.12.2014) .DOC 23.5 kB