Українська > Про церкву > Публікація

Різдво Пресвятої Богородиці

Дата публікації:   2019-09-21
Автор:   ВВП

 

Різдво Пресвятої Богородиці

 

21 вересня ми святкуємо празник Різдва Пресвятої Богородиці. Як діти святкують День народження своєї матері? Вони прийдуть до неї, подарують якийсь подарунок, принесуть квіти. Коли дають цей дар, то очікують, що мама їм також щось дасть – якийсь гостинець, цукерки чи солодощі. І вони радіють з цього.

 

Коли Ісус помирав на Голготі, то сказав до учня: «Ось Мати твоя!». Пресвята Діва є Матір’ю Ісуса Христа, але є і твоєю Матір’ю. На хресті, в останню годину свого життя, Він дав Її за Матір кожному з нас. І ми радіємо з того, святкуючи Різдво Ісусової і нашої Матері.

 

Коли Адам і Єва згрішили непослухом і прийшов перший гріх, то вся земля наче б покрилась темрявою, немов би демони захопили владу над землею. А люди – наче в пітьмі, немов у в’язниці, в концтаборі, але моляться і просять Бога про визволення. Скільки століть минуло, перш ніж наповнився час! А тепер приходить надія –  сам Бог прийде і спасе людей. А початок цієї надії в тому, що Бог дає для свого Сина Ісуса Христа Богородицю – ту, яка буде охоронена від первородного гріха, яка народиться від неплідної старенької Анни. Бог дає Її за матір для Свого Сина, а також за матір всім нам. Вона є живим Кивотом. В ній Слово стане Тілом – Сам Бог візьме на себе людську природу. Втілення Божого Слова є найбільшим чудом у цілому Всесвіті. Те, що Бог став людиною, має для кожного з нас велике значення. Св. Августин каже: «Бог став людиною, щоб людина стала Богом». Отож через Ісуса Христа ми стали Божими дітьми, адоптованими Божими синами і дочками Небесного Отця. Ісус – Божий Син – взяв на себе нашу людську природу через Непорочну Богородицю, Пречисту Діву Марію, яку дав нам за Матір.

 

У часослові на це свято є читання з книги Буття про те, як Яків втікає зі своєї Батьківщини від свого брата Ісава, який хотів його убити. А коли втікав, втомився, і як настала ніч, поклав собі камінь під голову та й заснув. І побачив відкрите небо та драбину, по якій ангели сходили вниз і виходили нагору, до Божого світла, і почув як Бог промовляв до нього. Коли вранці прокинувся, то сказав: «Ось ворота небесні, Бог дійсно присутній на цьому місці, а я того не знав» (Бут. 28,16-17). Цією драбиною між Богом і нами є Пресвята Богородиця. Вона є тією драбиною, по якій Бог зсилає нам, людям, всі ласки, бо Вона повна ласк – такими словами Її привітав архангел Гавриїл. Тому і ми можемо свої прохання возносити до Бога через Пречисту Діву Марію. Звичайно, Ісус є єдиним посередником між Богом і людьми, але Його нам дала Пресвята Богородиця. Через Її віру, коли Вона сказала Богу своє «Так», Слово стало Тілом. Отож радіймо з того, що святкуємо День народження нашої спільної Матері, Пресвятої Богородиці.

 

Знову можемо усвідомити: Вона є нашою Матір’ю. Що хочемо зробити в день Її свята? Найперше, хочемо подарувати Їй якийсь невеличкий подарунок: або якесь самозречення, або щось інше  зробити для Неї, а потім сказати, що хочемо, щоб Вона нам випросила у свого Сина: якусь ласку, благословення, охорону... Кожен має проблеми і очікує Божої допомоги, світла для їх вирішення. Під час Св. Літургії, яка відправляється на честь і славу нашої Небесної Матері, кожен з нас може замислитися і дати Їй конкретне прохання: за навернення когось, за оздоровлення важкохворого... З живою вірою звернімося до Неї, а також даймо якийсь конкретний подарунок нашій Небесній Матері. Використаймо це свято, коли Пресвята Діва випрошує численні ласки у Свого Сина.

 

Ми посвятили Україну Богородиці – так, як Ярослав Мудрий тисячу років тому в Києві.  В цей важкий історичний час ми обновили цю посвяту і віримо, що Вона наступить на голову сатани і всіх його слуг. Вона є Непорочною – тією жінкою, зодягненою в сонце, без пороку первородного гріха, а Ісус дав нам Її за Матір, щоб Вона нас оберігала. До Її рук ми віддаємо майбутнє України. Марія наступає на голову пекельного змія і Бог через Неї принижує того духа брехні і гордині, який нищить цілі народи. Вона є наша Мати, а ми є Її діти, і просимо Її, щоб Вона врятувала Україну. Від вашої віри і ваших молитов залежить майбутнє України. Пресвята Богородиця заносить ці молитви перед престол Свого Сина.

 

Завантажити: Різдво Пресвятої Богородиці (2015)