Українська > Про церкву > Публікація

Проголошення року прощення між слов'янськими народами

Дата публікації:   2016-01-15
Автор:   ВВП

 

Проголошення року прощення між слов'янськими народами


Оцим Візантійський Вселенський Патріархат в апостольському і пророчому авторитеті проголошує цей 2016 рік роком взаємного прощення для слов'янських народів – Польщі, України та Росії.


Причина: Якщо ми називаємося християнами, то ми повинні наслідувати приклад Господа нашого Ісуса Христа. Коли Йому у руки забивали
цвяхи, Він молився: «Отче, прости їм, бо не знають, що роблять»! Цим Він показав, що знає, що ті, які спричиняють Йому смерть були
обманені духом брехні. У молитву «Отче наш» Він вклав прохання: «(Отче), прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». До цього прохання Він додає коментар: «Якщо ви не будете прощати, то й Отець Небесний не простить вам» (Мт. 6,14-15). Ісус не говорить про те, хто винен, а хто ні. Він встановлює тільки одну вимогу – простити! На іншому місці каже: «Прощайте і вам буде прощено». «Якою мірою міряєте, такою буде відміряно і вам» (Мр. 4,24). Якщо ми маємо міру власної справедливості, то ніхто з нас, людей, не вистоїть на Божому суді. Але якщо ми приймемо міру милосердя, а це означає що прощаємо, то і нас Бог не буде судити по справедливості, але з милосердям. Це єдиний шлях до порятунку особи і суспільства.

 

Ще близько 5 років тому ніхто в Україні не бачив причини, чому мав би плекати ненависть до російськомовних українців. Однак їх було зайклеймовано ненависним терміном «москалі» і штучно проти них викликано ненависть, насамперед на Західній Україні. Однак не тільки проти них, але й проти російського народу. Це викликання ненависті є небезпечною ксенофобією, яка підлягає покаранню! Можемо назвати її«русофобією». Якщо б хтось в Росії робив те саме, то це була б «українофобія». Хтось штучно, згідно психологічних технологій, викликав цю ненависть, щоб між обома народами виникло братовбивче напруження чи навіть війни. Ця закулісна сторона цим прагне здобути користь сама для себе, навіть ціною нанесення великої шкоди і страждань обом народам. Також ті, які поширюють цю ксенофобію – чи це політики, чи журналісти, чи священики – мали б бути за це притягнуті до відповідальності і санкцій.

 

Що стосується ставлення Росії і України до Польщі, то в минулому було багато зранень і несправедливості. Рішення полягає не в тому, щоб штучно оживляти старі рани і їх ще збільшувати. Рішенням є прощення!

 

Польща в даний час знаходиться під тиском ісламізаційних квот. Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина зацікавлені в економічних відносинах з Росією, а також і з Україною. Країни Східної Європи також мусять протистояти тиску сучасної ісламізації, яку диктує Америка та Брюссель і веде до ліквідації християнства та європейської культури! В даній ситуації ці народи повинні об'єднатися, як в політичній, так і в духовній сфері, щоб врятувати свою власну ідентичність і могти розвиватися також економічно. Викликання взаємної ненависті – це злочин проти цих народів!

 

Оцим Візантійський Вселенський Патріархат закликає, передусім Президента і Уряд України, а також Росії та Польщі, щоб вони керувалися здоровим критичним розумом, а не ненавистю і емоціями! Водночас цим звертаємося до всіх представників православних та католицьких церков і протестантських згромаджень цих країн, щоб протягом цього року примирення кожної першої неділі місяця у своїх храмах хоча б коротко наголошували на необхідності прощення! На жаль, деякі храми стали осередками ненависті та ксенофобії.

 

Закликаємо і всіх християн, щоб цього року щодня молилися за свій народ Господню молитву «Отче наш» і молитву до Пресвятої Богородиці «Богородице Діво», щоб Бог дав ласку правдивого покаяння! Тоді через взаємне прощення Бог дасть цим народам і духовне воскресіння!

 

Хай через ваші молитви і щирі жести прощення буде загашена ненависть, яка може викликати пожежу війни! Тоді вже буде занадто пізно!

 

Народам Росії, України та Польщі посилаємо благословення від нашого Бога і Спасителя


+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату


+ Методій, ЧСВВр       + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі


12.01.2016


Завантажити: Проголошення року прощення між слов'янськими народами (12.01.2016)