Українська > Про церкву > Публікація

Проповідь Патріарха Іллі на празник Успіння Пресвятої Богородиці

Дата публікації:   2019-08-28
Автор:   ВВП

 

Проповідь Патріарха Іллі на празник Успіння Пресвятої Богородиці


Пресвята Богородиця була охоронена від смерті і була взята з душею і переміненим тілом до неба. Слово Боже каже: «Відплата за гріх – смерть» (Рим. 6,23). Ми всі засуджені на смерть. Всі, бо ми народилися в грісі і носимо в собі темне спадкоємство від наших прабатьків Адама і Єви – первородний гріх, який тягне нас до того, щоб ми грішили. Тому кожна людина мусить боротися з цим коренем гріха, мусить зрікатися себе. Пресвята Богородиця була охоронена від первородного гріха через заслуги Ісуса Христа. Вона була охоронена і від кари смерті за гріх. Отож її не стосувався цей закон смерті: відплата за гріх – смерть. Східна Традиція говорить, що Пресвята Богородиця не померла, але уснула і була взята на небо. Боже слово каже, що святий пророк Ілля був узятий у вогненній колісниці на небо. Також апостол Павло у Посланнях до Коринтян і Солунян пише, що ті, які діждуться другого приходу Ісуса Христа і залишаться Йому вірними, будуть взяті до неба, не зазнають смерті, але будуть перемінені: «Ось я кажу вам тайну: Не всі ми помремо, але всі перемінимося, раптом, в одну мить, при сурмі останній; засурмить бо, і мертві нетлінними воскреснуть, і ми перемінимося» (1Кор. 15,51-52); «...ми, що живемо, що лишимось, будемо разом з ними вхоплені на хмарах у повітря назустріч Господеві» (1 Сол. 4,15-17).

 

Якщо цей привілей стосується людей, які доживуть до другого приходу Ісуса, то тим більше – Пресвятої Богородиці, яка є Пречиста, Непорочна, яка за все своє життя не вчинила жодного гріха. Тому вона з душею і своїм прославленим тілом була взята до Божої слави. А ми сьогодні переживаємо цю радість, що вона є зі своїм Сином, бачить Його славу і заступається за нас, допомагає нам, щоб і ми туди прийшли.

 

Пресвята Богородиця є не тільки Матір’ю Ісуса Христа, але Він в останню годину свого життя дав її за Матір кожному з нас. Кожному, хто прийняв Ісуса за свого Спасителя і Господа, Ісус каже: Ось Мати твоя!

 

З дитячою внутрішньою радістю усвідоммо собі, що кожне свято Пресвятої Богородиці – це свято нашої Матері. Вона святкує його на небі з ангелами і всіма святими. Бог на свята Пресвятої Богородиці дає нам особливі ласки. Це така амністія, яку дає Ісус через свою і нашу Матір – Пресвяту Богородицю – і потрібно її використати. Тому кожен з нас в сьогоднішнє свято Успіння Пресвятої Богородиці хай випросить все, що лежить йому на серці: оздоровлення, навернення когось, або щоб Бог своєю перемогою прославився в якійсь іншій проблемі, яка нас обтяжує. Усвідоммо собі, що сьогодні є день Божої ласки, і тому з щирою вірою просімо Пресвяту Богородицю, щоб випросила нам ласки, які кожен з нас у своєму житті потребує.

 

Теологи дискутують, чи Діва Марія померла, а потім воскресла, чи тільки уснула. Нехай теологи сперечаються хоч до судного дня. Ми знаємо, що вона є в небі, що була взята з тілом і душею на небо. Ми звертаємося до неї, як до своєї Матері в своїх молитвах, щоб вона помогла нам в боротьбі проти гріха, системи зла, брехні; проти диявола і проти гріха, який є в нас і який хоче затягнути нас під свою владу і, таким чином, у рабство. Марія зачата без гріха, вона Цариця неба і землі. Вона є переможниця єресей. Вона наступає дияволу на голову. Ми повинні бути її синами і доньками. Ми повинні прийняти її, як Іван під хрестом, до свого єства, і бути свідомим того, що ми не самі. Вона постійно з нами. А де є Марія, там є Ісус. А де є Ісус, там є і Його Матір. Вона веде нас до Ісуса. Якщо постійно падаємо, грішимо і не маємо відваги знову чинити покаяння, то треба приходити до неї – до Матері. Вона допоможе нам знову повернутися до Ісуса, щоб віддати Йому свій гріх і щоб Він знову міг в повноті в нас жити і царювати.

 

Марія чекає нас у небі. Коли перейдемо через міст смерті, зустрінемося зі своєю Небесною Матір’ю, яка приведе нас до свого Сина Ісуса Христа, якщо тут, на землі, будемо витривало триматися Ісуса і правдивої віри, яка з'єднує нас з Ісусом.


Завантажити: Проповідь Патріарха Іллі на празник Успіння Пресвятої Богородиці (2016)