Українська > Про церкву > Публікація

Слово Патріарха Іллі на неділю Всіх Святих Українського народу

Дата публікації:   2017-07-02
Автор:   ВВП

 

Слово Патріарха Іллі на неділю Всіх Святих Українського народу

 

Сьогодні святкуємо неділю Всіх Святих Українського народу. Ці святі і мученики – це не тільки ті, які відомі нам з далекого минулого, але також є багато героїчних свідчень віри з останнього часу...

 

Одна свідома віруюча жінка з України, яка мала вже понад 85 років, розповідала: Коли мені було 16 років, нашу сім'ю вивозили на Сибір. У вагоні з нами була одна наша знайома, яка мала з собою в сумці свою 2-місячну дитину і дуже боялася, що вона помре. Її турбувало тільки одне: як врятувати дитину? Тоді у вагоні всі разом думали, що робити, допомагали їй і молилися. Ще перед тим, як поїзд відправився, побачили, що поруч проходила одна знайома жінка. І тут їм прийшло на думку, що зробити. Мати взяла сумку з дитиною і підійшла до міліціонера, кажучи: «Дуже прошу вас, дайте цю сумку тій жінці». Жінка не знала, що було в сумці, але прийняла її, і так дитина була врятована. Це було чудо, що та жінка прийшла якраз в той час, і те, що міліціонер вислухав прохання матері. Звичайно, завдяки їхнім молитвам Бог відкрив його серце, адже він ризикував, що його можуть покарати ...

 

Далі ця старенька жінка розповідала, що коли потім вони приїхали на Сибір, вона захворіла. Її помістили в якусь будівлю, яку навряд чи можна було назвати лікарнею, але це було щось подібне. Всі казали їй: «Якщо б тобі хотіли зробити якусь ін'єкцію, не дозволь собі нічого вколоти. Коли виявлять, що ти українка, вколять тобі щось і ти не виживеш». І вона послухалась їхньої поради. Тим часом, поки вона була в цій т.зв. лікарні, поїзд з її сім'єю від’їхав в інше місце, і вона вже ніколи не бачила своїх батьків. Їй було всього 16 років, вона любила своїх батьків, але вже ніколи з ними не зустрілася. На Сибірі провела 18 років, а потім повернулася разом зі знайомою, якій тоді допомагала врятувати її 2-місячну дитину. Тим часом з тієї дитини виросла доросла дівчина і її мати за 18 років могла нарешті її побачити.

 

Сибір – скільки там було страждань! Скільки болю! Але й там, на Сибірі, українці допомагали один одному, якщо хтось мав якусь проблему, молилися за це. Було б дуже потрібно для підбадьорення і утвердження всіх нас записати терпіння цих мучеників, яких ніхто не знає, і про життя яких не було написано ніяких книг ... Це були б життя святих! Скільки всього вони пережили! Але в терпінні мали надію на Ісуса і Пресвяту Богородицю. Богородиця нікого з них не залишила, кожному випросила необхідні ласки, щоб кожен витримав в тому, що переживав. І навіть якщо багато з них не повернулися і померли у в'язницях або в Сибірі, вірю, що вони відходили з цього світу з молитвою та живою вірою, і що Діва Марія кожну ту душу, яка вшановувала Її як свою Матір, взяла на руки і принесла до Ісуса, до вічної слави. Це були тисячі тих, які вже випередили нас.

 

Так було тоді ... А тепер? Тепер в Україні моральний розклад. Перед тим люди були закорінені у Христі, у справжній християнській вірі, а тепер приходить дух антихриста з моральним розкладом, і всі, наче під наркотиками. Ніхто не захищає мораль, яка є основою сім'ї і всього народу, адже розклад моралі призводить до розкладу суспільства і всього іншого. Економіка без моралі та без Бога є нікудишньою, а техніка обернеться на знищення людини і всього народу.

 

Дорогі віруючі, хай сьогодні українські святі і мученики випросять вам, щоб ви були ревними і підносили руки в духовній боротьбі за збереження християнської спадщини в Україні та за молоде покоління, яке не вміє захищатися від духовного насильства й духовного розкладу, який приходить із Заходу. Через мас-медіа їм хитро і підступно промивають мізки і вибивають останні здорові моральні принципи, які ще мають ці молоді люди. Дух антихриста хоче нищити дітей вже з дитсадка, хоче нищити дітей гомосексуалізмом, збоченням і всім можливим, але ніхто не б’є на сполох. Всі мовчать. Якщо ті, які мають відповідальність, мовчать, то ми піднімімо руки і взиваймо до Бога! Це наш обов'язок! Будьмо в цьому ревними! Рішенням є безперервна молитва, тобто щоб віруючі вдень і вночі по одній годині чергувалися на молитовних сторожах за Україну. Так, як і в Старому Завіті, наприклад, цар Йосафат взивав до Бога, і Бог зробив чудо, так його зробить і тепер. Але це вимагає витривалості, живої віри, чистої любові і охоти навіть пожертвувати життям за Боже Царство і Божі заповіді!

 

Ми святкуємо свято Всіх Святих Українського народу, а ви – українці, ви – Україна. Отож, нехай кожен з вас буде святий. Ісус є той, Хто освячує. Тепер відкрийте Йому своє серце, дайте його Йому через Пресвяту Богородицю, щоб ви були святі як ті, які вже є в Божій славі.

 

Хай сьогодні за вас заступається святий Володимир, свята Ольга, святий Антоній, Теодозій Печерський і всі мученики, щоб ви були сміливими, щоб були чоловіками і жінками віри, щоб разом з усіма українськими святими та мучениками випросили в Бога ласку не тільки спасіння України, але і її віднови – духовного воскресіння.

 

Завантажити: Слово Патріарха Іллі на неділю Всіх Святих Українського народу (2017)