Українська > Про церкву > Публікація

Лист пану Юрію Решетнікову 26.7.2009

Дата публікації:   2009-07-26
Автор:  

 

                                                                   Комітет України у справах національностей та релігій

                                                                   Пан Юрій Решетніков

                                                                   Київ

 

Шановний пане Решетніков,

Ваша відповідь від 26.06.2009р. № 7/2-19-107 свідчить про те, що не ми, а Ви грубо порушуєте Українське законодавство і хибно інтерпретуєте церковні закони (ККСЦ) в області, що стосується внутрішніх проблем Церкви. Ваша загальна позиція є дискримінацією і утисками релігійної свободи, у якій в Україні не відмовляють ані мусульманам, ані буддистам чи індуїстам.

 

Обґрунтування нашого твердження:

В Україні Церква відділена від держави, а тому робити від імені держави офіційні суди і коментарі щодо внутрішніх справ Церкви, є порушенням Українського законодавства. Ми не порушуємо церковні закони. Ми у згоді з Євангелієм і самим Кодексом Канонів Східних Церков (ККСЦ) захищаємо основні правди християнської віри і моралі. Цим захищаємо і саме церковне право, яке не дозволяє слухати єретиків і наказує бути вірним Христу, і за ціну осудження з рядів єретичної ієрархії. В історії Церкви така ситуація багаторазово повторювалася – від старозавітних пророків, до самого Божого Сина, Ісуса Христа, який був засуджений і вбитий офіційною церковною ієрархією.

 

Якщо посилаєтеся на ККСЦ і стверджуєте, що ми його порушуємо, то нагадуємо, що не ми, але кардинал Гузар і офіційна ієрархія УГКЦ заперечила цілу основу церковного права і християнства, тим що увійшла під анатему, Боже прокляття, за публічне проголошення і єдність з єресями, які нищать основи християнської віри. Кардинал Гузар і апостатичний Синод згідно Божих і церковних законів є виключені з Церкви. Очевидно, що вони й надалі окупують владну структуру і не хочуть добровільно відступити з офіційного уряду. З цієї причини ми звернулися до державних органів України, щоб наш Правовірний Синод єпископів (9 єпископів) був офіційно зареєстрований, і цим самим, щоб ми мали не тільки духовну владу, яку ми тепер маємо, а яку вони (апостати) втратили, але щоб ми мали і офіційну адміністративну структуру. Це означає, що ті священики і вірні, які хочуть спастися, і хочуть офіційно включитися до Церкви, щоб мали можливість відійти з єретичної структури і ввійти до правовірної структури. Якщо Ви дасте цю можливість, то це не є розкол, але операція, яка веде до збереження життя. А ця операція принесе оздоровлення в духовній області і для цілої України, що на кінець принесе плоди і в економічній, моральній, соціальній і гуманітарній ділянці. Захист єресей веде до прокляття особи і цілого народу.

 

Ми настоюємо на назві ПГКЦ, що означає Правовірна Греко-Католицька Церква, тому що ми дійсно маємо правовірне католицьке і християнське вчення. Ваше твердження, що ми не сміємо називатися католицькою, є безпідставне, і стосується теперішньої єретичної структури. Але з іншого погляду назву „католицький” може мати і той, хто не є в єдності з Римом, напр. Старокатолицька Церква або назва Глави вірменської Церкви: Великий Католікос, і т.д. Отож ми настоюємо на назві ПГКЦ (Правовірна Греко-Католицька Церква).

 

В Україні є три Православні Церкви. Московська Православна Церква не настоює на тому, щоб назву „православна” не могла вживати ані Київська, ані Автокефальна Православна Церква, бо вони не є підпорядковані Москві.

 

 Шановний пане Юрію, ще раз Вас просимо про надання детальної інформації про реєстрацію Церкви (напр., скільки треба людей, необхідних для реєстрації і т.д.). Також просимо Вас поводитися щодо нас справедливо, у згоді з українськими законами. За Вашу відповідь наперед вдячний,

 

                                                            + Маркіян В. Гітюк, ЧСВВ

                                                    секретар Правовірного синоду УГКЦ

 

                                                                                                                                          Підгірці, 26,7,2009

 

Копії:

-         Президенту України В.Ющенку

-         Святішому Отцю Бенедикту XVI

-         Депутатам України

-         Патріархам і єпископам Православних Церков

 

Додаток: ставлення Московської Православної Церкви щодо нашого Синоду

 

 

Адреса: Підгірці 19, Бродівський р-н, Львівська обл., 80660, Україна

www.community.org.ua, e-mail адреса: pidhirci.community@gmail.com


Приєднані файли
 Лист пану Юрію Решетнікову 26.7.2009 Скачати Лист пану Юрію Решетнікову 26.7.2009 .DOC 30.0 kB