Українська > Про церкву > Публікація

Різдвяне інтерв’ю

Дата публікації:   2012-01-17
Автор:   ВВП

 

                                              Різдвяне інтерв’ю

 

6.1.2012 р. було повідомлено, що архиєпископ Дука був обраний на кардинала. 23 грудня 2011 журнал «Блеск» опублікував інтерв’ю з цим церковним прелатом. Деякі віруючі з Чехії, будучи католиками, були неспокійні з приводу його відповідей і тому питання  з «Блеску» після Різдва додатково надіслали і Патріарху Іллі – Патріарху Візантійського Католицького Патріархату:

 

Питання: Думаєте, що Різдвяні свята невіруючих є в чомусь збіднілими?

Відповідь: Ісус Христос є Спасителем кожного, хто Його з вірою прийняв. Тому свято Його народження для віруючої людини є новим обновленням особистого відношення до Христа. Для невіруючої людини Різдвяні свята є тільки зимовими святами чи якоюсь поезією. Хто в Ісуса не вірить і відмовляється Його прийняти, той не може мати жодної користі з Різдвяних свят. Сюди відноситься: «Якщо б Христос і тисячу разів народився, але доки через покаяння і віру не народиться в твоїй душі, не досягнеш вічного життя.»

 

Питання: Яким є ваше Різдвяне звернення в теперішньому часі, який для людей не є легким?

Відповідь: На Різдво східні християни вітаються: «Христос рождається!». Це означає, що Христос знову і знову народжується в душах тих, які Його приймають. Христос народжується в душі, яка є охоча признати собі гріх, свої погані звички і різні рабські залежності, та одночасно охоча входити до світла правди і там давати Ісусові свої гріхи і свої проблеми. Ісус є дійсно живий в душах тих, які Його прийняли. Люди сьогодення потребують одного: прийняти Христа, Його Євангелію і Його заповіді до особистого життя, до сім’ї і суспільства. Тільки Він єдиний приносить людській душі правдивий мир, гармонію і рай – тут в часі і після смерті.

 

Питання: Як є в небі? 

Відповідь: Небо існує і в ньому є мільйони справедливих, які любили правду. Небо до певної міри є покрите таємницею. Ця таємниця, однак, не містить внутрішнього абсурду, яким наприклад є «круглий квадрат».

 

Уявіть собі найбільше щастя, найбільшу велич і красу, однак небо є набагато прекраснішим. Неба стосується – « Те, чого око не бачило і вухо не чуло, що на думку людині не спало, те наготував Бог тим, що Його люблять»(І Кор. 2,9). А це все є вічне!

 

В небі немає болю, хвороби, нещастя: « І витре Бог кожну сльозу з очей їхніх; і смерті не буде більше, ні скорботи, ні плачу, ні болю не буде більше, бо все попереднє минуло».(Од. 21,4). Небо нам дає Бог задля заслуг Ісуса Христа, свого Єдинородного Сина. Він, в перше Різдво, як дитя прийшов на світ, потім терпів та помер на хресті і за твої гріхи. Умовою з твоєї сторони є прийняти вірою Божого Сина (див. Ів.1,12). Потім здійснюється: «Хто має Сина, має життя вічне...»(І Ів.5, 12).

 

Коли св. Бернард був на смертельному ложі і радувався небом, до нього наблизився злий дух і сказав: «Як можеш сподіватися, що Бог тебе прийме до неба?» Святий відповів:«Мій Спаситель своєю пролитою кров’ю і смертю на хресті відкупив мене для неба. Він мені зарахує свої заслуги. Тому маю певність, що мене Бог прийме до неба.». Засоромлений диявол відійшов.

 

Питання: Існує пекло?

Відповідь: Бог через Слово відкриває правду про пекло на багатьох місцях і говорить про нього однозначно. Пекло існує і воно є вічне.

Мт.25,41: «Тоді скаже й тим, що ліворуч: ідіть від мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові і ангелам його!»

Мт.25,46: «І підуть ті на вічну кару, а праведники – на життя вічне».

Мр.9,48: «Де черв’як їхній не вмирає і вогонь не вгасає».

 

Святий Василій Великий в «Коротких правилах» каже: «Подібних висловлювань у богонатхненному Письмі є багато. Та однією з хитрощів диявола є те, що багато людей забуває на такі численні і такі ясні слова та висловлювання Господа та вигадує собі якийсь кінець кар, щоб мати більше сміливості у гріхах». Христос дає небу і пеклу означення «вічне»(пор. Мт.25,46). Пекло існує і в пеклі вже немає жодного очищування, там вже є тільки вічна мука.

 

Хто заперечує, чи ставить під сумнів вічність пекла, той заперечує Христову смерть на хресті за наші гріхи, а Христа вважає тільки звичайною людиною. Ми є спасенні в Христі, ні в кому іншому. Жодна філософія, психологія, єретична теологія, поганська релігія, жодні медитаційні техніки чи т.зв. реінкарнація нікого не спасе. Вони є людською вигадкою і обманом.

 

Примітка: В теперішній добі існує багато свідчень про видіння неба чи пекла, які є в злагоді з вченням Біблії і Церкви (див. свідоцтво Яна МакКормака, американського священика Стівена Шайєра, пані Тетяни Білоус).

 

Питання: Отож люди мають мати надію, незважаючи на те, що грішать?

Відповідь: Якщо хтось грішить, але відбивається фразою, що Бог є милосердний, або що після смерті нічого нема, а тому потрібно так звано насолодитися життям, то така людина надії не має. Ісус помер за грішників. Самоспасительні фарисеї чи невіруючі садукеї спасенні не будуть. Той, хто перед Богом щиро признає свій гріх і приймає силу пролитої крові Ісуса Христа на прощення своїх гріхів, має надію, яка його не обмане.


Приєднані файли
Різдвяне інтерв’ю Скачати Різдвяне інтерв’ю .DOC 36.0 kB