Українська > Про церкву > Публікація

Єпископи, вірні Святішому Отцю і УГКЦ, висвячені за підпілля

Дата публікації:   2008-03-14
Автор:  

 

Єпископ Софрон Дмитерко, ЧСВВ

Теологію вивчав у ЧР, в місті Оломоуц. Будучи студентом радо відвідував Велеград – центр діяльності слов’янських апостолів св.Кирила і Методія. Він сам нам розповідав, що з часу навчання в ЧР щодня молиться вервицю по-чеськи.

В часи підпілля він діяв як таємний єпископ з Василіянського Чину, захищав ідентичність нашої УГКЦ від духа зради (називання католицьких вірних православними), а тому редемптористи його не зносили. Після 1990 року служив єпархіальним єпископом в Івано-Франківську, потім відійшов на емеритуру.

Тепер є важко хворий і готовий на зустріч зі своїм Господом, якому все життя вірно служив.

 

Єпископ Іриней Білик, ЧСВВ

Був висвячений напередодні виходу Церкви з підпілля. Редемптористи в цьому часі вже мали єпископів, які відкрились духу зради і схизми. Тому також єпископ С.Дмитерко висвятив на єпископа – як противагу – молодого священика-василіянина.

Після 1990 року служив єпископом-помічником, згодом – ординарієм. Через великий тиск кард. Л.Гузара і його Синоду, як останній єпископ з часів підпілля вірний Святішому Отцю, 2007 року він “добровільно” залишив Україну і відійшов до Риму.

На даний час є каноніком базиліки Санта Марія Маджоре.

 

Єпископ Павло Василик

Був висвячений також за час підпілля. Дуже сміливо діяв, особливо в час, коли наша Церква починала діяти відкрито, і змагався за її свободу. Після 1990 року був єпархіальним єпископом в Коломиї.

Ми вдячні йому за те, що дав нам схвалення для заснування монастиря sui iuris у своїй єпархії.

На жаль, 2005 року він помер, а кард. Л.Гузар дану нам можливість зліквідував.

Хоча єпископ Павло Василик тоді під тиском Л.Гузара не міг допомогти нам фізично, та допоміг нам в інакший спосіб.

 

Приєднані файли
Єпископи вірні Святішому Отцю Скачати Єпископи вірні Святішому Отцю .DOC 118.0 kB