Відкритий лист Прем’єр-міністру України

Дата публікації:   2013-11-02
Автор:   Синод УП ГКЦ

 
Прем’єр-міністру України  М.Я. Азарову

 

Відкритий лист Прем’єр-міністру України

 

Шановний Микола Янович!

Звертаються до Вас представники Української Правовірної Греко-Католицької Церкви. Водночас ми виступаємо від імені всіх жителів Львівщини та Івано-Франківщини, які в більшості є греко-католиками.

 

5 листопада 2013р. Вам мають дати на підписання угоду з американською компанією Chevron для видобутку сланцевого газу на території Львівщини й Івано-Франківщини. 66 депутатів Львівської обласної ради 3 жовтня схвалили видобуток сланцевого газу. Цим зрадили виборців, і це викликало повторні протести перед будівлею ЛОДА. Демонстранти тримали на палиці 66 обскубаних курчат, які символізували цих зрадників Львівщини, і повторяли гасла: «Сланцевий газ – другий Чорнобиль», «Ганьба зрадникам народу»... (http://www.youtube.com/watch?v=htmfPcbeL3k, http://www.youtube.com/watch?v=gJpOQl-ENbk). Було ясно, що офіційне схвалення було політичним питанням, пов’язаним з  корупцією у великих розмірах. Видобуток сланцевого газу  заборонений в Чехії, Франції, Болгарії... Йдеться про отруєння підземних і поверхневих вод, ґрунту і повітря. Це своєрідний Чорнобиль, яким має стати Львівщина й Івано-Франківщина.

 

Депутати Львівщини не мали права схвалити угоду, яка позбавляє територію імунітету, а тим  самим і Україну незалежності. Цього права не має і міністр енергетики, який чинив тиск на депутатів, і сам також незаконно підписав угоду. Крім того, відповідно до Конституції України, земля належить народу. Без референдуму не можна підписувати таку угоду.

 

Демагоги через ЗМІ стверджують, що видобуток сланцевого газу буде вигідним для України, і ми начебто звільнимося від залежності від Росії щодо газу. Це колосальна маніпуляція. Видобуток сланцевого газу пов'язаний з втратою імунітету і незалежності України. На противагу цьому, вигідний імпорт газу з Росії не передумовлений втратою імунітету і незалежності. Сланцевий газ забруднює на даній  території всю воду, яка є більш життєво важливою, ніж якийсь сланцевий газ. Газ з Росії ніколи і ніяким способом не загрожував ні нашій воді, ні  навколишньому середовищу, і їх не отруював. Далі, в угоді з «Chevron» не говориться, що Україна матиме з цього видобування прибуток газу чи фінансів. Крім того, компанія ще не почала бурити, але вже вимагає від України 3 мільярди доларів без надання конкретної причини. Угоди з Росією є чіткими, конкретними і достатньо забезпечують нас в потребі газу. Тим більше є абсурдом, що американська компанія в угоді вимагає права привласнити всі природні родовища на цілій території на глибину до 10 км. Але коли ми торгуємо з Росією, то платимо, зрозуміло, тільки за газ, а Росія не претендує на наші природні багатства на глибину до 10 км.

 

Злочинна компанія передбачає, що руйнівні наслідки видобутку доходять до таких масштабів, що можуть спровокувати і опір жителів! Тому угода прямо передбачає силовий та збройний захист компанії від акцій непокори місцевого населення області. Ніякий договір з Росією ніколи не містив подібного пункту, бо такої абсурдної вимоги ще ніколи не було потрібно.

Договір також містить пункт, що міліція для захисту компанії-експлуататора повинна вживати заходів навіть проти мирних маніфестацій протесту.

 

Компанія також вимагає заборонити надання достовірних інформацій про згубні наслідки, пов’язані з діяльністю компанії. Договір запланований на 50 років і з боку України є нерозривний. Ще п'ять років після розграбування і отруєння навколишнього середовища ніхто не має права скаржитись на злочини, вчинені компанією.

 

Підписувати такий самогубний договір є безумством і зрадою свого народу. Той, хто несе відповідальність за ці злочини, мав би бути справедливо покараний найважчою карою, як за державну зраду.

 

Шановний Микола Янович! Віримо, що Ви маєте здоровий глузд, є чесною людиною і не дасте себе підкупити чи залякати. Радше чесно відійдіть з посади прем’єра, ніж мали б взяти на себе відповідальність за злочин проти Конституції і проти народу України. Тут діє гасло – краще смерть, ніж зрада! Або будете героєм, або зрадником. Будьте героєм і не підписуйте самогубну угоду з американською компанією!

 

Моляться за Вас

 

+ Маркіян, ЧСВВр
Глава УП ГКЦ

 

+ Дмитро, ЧСВВр
єпископ-секретар

 

Львів, 1.11.2013

 

Копії:

- Президенту України В.Ф. Януковичу

- Народним Депутатам України

- Президенту РФ В.В. Путіну

- Депутатам Державної Думи РФ

- Представникам УГКЦ на Львівщині та Івано-Франківщині:

Монс. Т. Сеньків (Стрий )

Монс. В. Війтишин (Івано-Франківськ)

Монс. Я. Приріз (Дрогобич)

Монс. І. Возьняк (Львів)

Монс. М. Колтун (Жовква )

Єпархіальне управління УГКЦ, Коломия

- ЗМІ