«Зміна режиму» – винахід США в гонитві за світовим пануванням

Дата публікації:   2014-04-04
Автор:   Зі світу

 

«Зміна режиму» – винахід США в гонитві за світовим пануванням

 

США ввели в обіг термін «зміна режиму». Він означає підтримку з боку Вашингтона заворушень у будь-якій точці світу, якщо це в його інтересах. Багато років Латинська Америка була однією з головних мішеней США. Сполучені Штати робили спроби зовнішнього втручання у внутрішні справи таких країн, як Мексика, Гватемала, Панама, Нікарагуа, Гаїті, Домініканська Республіка і Гренада. У Венесуелі, Аргентині, Бразилії, Еквадорі і Болівії було зроблено декілька спроб організувати державні перевороти. «За 150-річну історію Латинської Америки не відбулося жодного перевороту, до якого б не доклав рук американський уряд», – стверджував у свій час президент Венесуели Уго Чавес.

Участь США у подіях на Україні, зрозуміло, не обмежилась роздачею булочок на Майдані та іншими дружніми знаками підтримки. «Ми інвестували в Україну понад 5 мільярдів доларів для досягнення ряду цілей», – заявила white-house-washingtonофіційний представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд.

Свобода, суверенітет, міжнародне право – ці слова американські чиновники повторюють, як мантру. З цього приводу латиноамериканські лідери іронізують: «Чому в США ніколи не трапиться державного перевороту? Тому що у Вашингтоні немає посольства США». Враховуючи, що США вже неодноразово намагалися встановити свій диктат в різних країнах світу, цей жарт не так вже далекий від істини.

Оригінал статті: http://russian.rt.com/article/25063#ixzz2wzcADiSy