Дар пророцтва (відео)

Дата публікації:   2018-05-29
Автор:   ВВП

 

Дар пророцтва

 


1) Роздуми над Божим словом

В листі до Коринтян (1Кор.14,1-3) написано: «Змагайте до любові, але бажайте гаряче духовних дарів... Особливо ж – дару пророцтва». Апостол Павло далі пояснює: «Хто пророкує, то говорить людям: на повчання, попередження, розраду». Отож під час пророкування не йдеться про якесь віщування, але про повчання, попередження і розраду.

 

Сьогодні кожен навернений християнин мусить гаряче бажати дару пророцтва. Чому? Бо спільним джерелом Святого Письма і дару пророцтва є той самий Святий Дух – Дух правди!

Однак сьогодні єретичні теологи пояснюють Святе Письмо через окуляри т.зв. історично-критичного методу. За цим методом є псевдодар антипророцтва і дух брехні.

Плодом Духа правди є вічне життя. Плодом духа брехні є вічна смерть.

 

Модель пояснювання Святого Письма подає апостол Петро в своїй проповіді в День П’ятидесятниці. (Найперше він реагує на те, що сталося: апостоли наповнені Святим Духом і назовні це проявляється так, що говорять новими мовами і пророкують. Петро цитує пророка Йоіла 3,1-5: «І на рабів моїх, і на рабинь моїх Я цими днями виллю мого Духа і вони будуть пророкувати» (Ді.2,18). Потім він зразу вказує на суть, тобто на Ісуса Христа, на Його відкупительну смерть і Його воскресіння. Вказує, що правда воскресіння міститься в Псалмі 16, 8-11: «Бо Ти не зоставиш душі моєї в аді і не даси твоєму святому бачити тління» (Ді.2,27). Петро сказав: «Тут пророк Давид говорить не про себе, а про Христове воскресіння». Тоді цитує Псалом 110,1: «Сказав Господь Господеві моєму: Сядь праворуч Мене». До цього Петро додає: «Нехай, отже, весь дім Ізраїля твердо знає, що Бог зробив Господом і Христом того Ісуса, якого ви розп’яли!» (Ді.2,35).)

 

Які були плоди цієї пророчої проповіді? «Вони розжалобилися серцем і сказали: Що нам робити?». Петро їм відповів: «Покайтесь... і ви приймете дар Святого Духа!».

Таким самим способом пояснював Святе Письмо сам Ісус учням з Емаусу. Плодом було те, що їм відкрилися очі і їхнє серце запалало (Лк.24,31-32). Так само пояснюють Святе Письмо і євангелисти, і апостол Павло та інші апостоли. Так само маємо пояснювати Святе Письмо і ми – тобто не в дусі атеїстичної ІКТ, але в Дусі Святому, в дусі пророцькому!

 

Пророкувати – означає актуалізувати літеру Святого Письма до конкретної ситуації. Прикладом антипророцтва є сучасна історично-критична теологія. Кожний священик повинен відректися цього духа ІКТ і просити про дар пророцтва. Однак про цей дар пророцтва має просити і кожний щирий віруючий. Тут здійснюється: “Просіть, і одержите”.

 

2) Цитування Божого слова (5 хв.):

Всі повторюємо: «Бажайте гаряче духовних дарів, особливо ж – дару пророцтва» (1Кор.14,3).

 

3) Молитва згідно Божого слова (5 хв.):

Всі промовимо: «Є-го-шу-аа-аа-аа [*]», а один додає: «Приймаю тепер дар пророцтва!».

 

4) Спів (5 хв.):

особисто переживаю цю правду, залишаюся в благодаренні: «Дякую за дар пророцтва». Пісня: «Слава во вишніх Богу».

 

 

 

 

 

 

Коли повторюємо слова: «Тепер приймаю дар пророцтва», нехай кожен згадає конкретні ситуації, які чекають його цього дня або наступного тижня. Потрібно, щоб Святий Дух давав до них світло і мудрість, тому вже зараз, цих 5 хвилин, хай кожен просить про це, а потім наступних 5 хвилин під час співу дякує. Отож, мова йде про конкретні ситуації. 

 

____________________________________________________________________________________________________

[*] Оригінальна вимова Божого імені, так як його вимовляли сучасники Христа і Діва Марія, звучить «Yehoshuа» - «Єгошуа».

Як з живою вірою призивати Боже Ім'я? При видиху промов склад «Є» і усвідом присутність Бога Отця, при другому видиху - «ГО» усвідом присутність Бога Сина, при третьому - «ШУ» присутність Бога Святого Духа, а при «А» видихни довго, беззвучно. Потім після вдиху знову видихни «А», а потім ще втретє особисто переживи дану правду.

 

Завантажити: Молитовна брошурка для святкування неділі: 

формат doc ,          формат pdf (версія для друку)