Слово Патріарха Іллі на свято Зіслання Святого Духа

Дата публікації:   2014-06-08
Автор:   ВВП

 

Слово Патріарха Іллі на свято Зіслання Святого Духа

 

У Євангелії ми чули, що Ісус закликав гучним голосом: «Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п'є! Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!» (Ів. 7,37-38). Так Ісус сказав про Духа, якого мали прийняти ті, що увірували в Нього. Зверніть увагу на слова «якого мали прийняти ті, що увірували в Нього» отож умовою прийняття Святого Духа є повірити в Ісуса.

 

«Хто вірує в мене, то ріки води живої з нутра його потечуть».


Слово Боже тут двічі подає слово «вірити»: хто вірить, а потім ті, що увірували. Тобто двократно підтверджує, що умовою прийняття Святого Духа є віра, конкретно – віра в Ісуса: «хто вірує в мене...». Умовою є вірити в Нього, але також в Його слово, яке Він дав нам. Ісус дав нам своє слово в Євангелії і закликає нас прийняти Його і Його програму. Його слово – це не тільки літера, але за ним є Божий Дух. У Святому Письмі сказано, що Слово Боже наче двосічний меч, і те саме стосується Святого Духа. Св. Павло, говорячи про Божу зброю, згадує меч Духа а це слово Боже. Це зброя для захисту і нападу. Нею ми повинні боротися з духом світу.

 

Щоб настало духовне воскресіння кожного з нас особисто, а також України і Церкви, необхідно, щоб кожного дня ми знову цілковито приймали Христа як свого Спасителя і Господа, а потім знову просили про  вилиття Святого Духа на нас особисто. Ми повинні знову і знову реалізувати цю програму – щодня і в кожній ситуації. Не достатньо того, що ми вже один раз прийняли Ісуса за свого Спасителя і один раз відкрилися Святому Духу. Цей акт віри потрібно повторювати і знову до нього повертатися, ходити в правді. Щоб знати, що і як маємо говорити, потрібно просити і приймати Святого Духа до конкретної ситуації: «Святий Дух в той час дасть вам, що маєте говорити» (Мт.10,19). Він дасть і силу, коли нас переслідуватимуть.

 

В день свого вознесіння на небо Ісус сказав апостолам: «Коли на вас зійде Дух Святий, будете моїми свідками» (Ді.1,8). Отож потребуємо силу Святого Духа, щоб бути свідками Ісуса. А свідок означає «мартирес», тобто мученик. У світі є не тисячі, але мільйони мучеників. Тільки за останні 100 років близько 50 млн. мучеників по всьому світі віддали своє життя за Христа. Час, в якому ми живемо, є добою антихриста, часом, коли дух брехні ліквідує християнство всередині і зовні. Ми бачимо масовий відпад від християнства, починаючи з Америки, через Європу і аж до Австралії. Це плоди прокляття за прийняття єресей, духа поганства, духа Нью Ейдж. Люди полюбили різноманітні психології і філософії, тільки щоб не мусіти чинити покаяння. Але основною умовою прийняття Святого Духа є покаяння. Покаяння означає увійти до правди, усвідомити свій гріх перед собою і перед Богом та звернутися до Ісуса Христа, з  вірою поглянути на Його хрест.

 

Церква без Духа Святого – це наче електричний локомотив, який не під’єднаний до електроенергії.  Так само і церковна структура без Божого Духа не функціонує. Коли пророк Єзекиїл пророкував, сухі кістки з’єдналися і постало дуже велике військо, але тільки коли прийшов Дух Божий, вони ожили. Дух дає життя. Без Святого Духа життя неможливе. Ми можемо працювати, готувати ґрунт для пробудження, але ми не дамо життя. Тому ми повинні просити Святого Духа, щоб прийшов: «Святий Духу, завій на цих повбиваних, хай оживуть!». Хай Святий Дух зійде на всю Україну і дасть духовне воскресіння. Дух, який воскресив Ісуса, перебуває в нас. І Він також може спричинити воскресіння цілого народу. Тому ми повинні з вірою просити: «Прийди, Духу Божий, завій на цих повбиваних, хай оживуть!».

 

Сьогодні ми святкуємо велике свято – Зіслання Святого Духа. У вірі просімо, щоб Святий Дух дійсно зійшов в повноті, так як на апостолів. У пророка Єзекиїла, в 37-й главі, наголошується на відповідальності за народ, за цю долину сухих кісток. Знову ми повинні просити, щоб Бог зробив чудо – щоб настало духовне воскресіння через пророче слово, яке має силу; щоб настав шум через з’єднування сухих кісток, щоб потім до Церкви увійшло життя; щоб в повноті прийшов Божий Дух, який з цього цвинтаря зробить велику армію Божих воїнів. Як це станеться? Так, як сказав архангел Гавриїл Пресвятій Богородиці: «Святий Дух це зробить!» А вона відповіла: «Ось я раба Господня, нехай мені буде по слову твоєму». Амінь.


Приєднані файли
Слово Патріарха Іллі на свято Зіслання Святого Духа Скачати Слово Патріарха Іллі на свято Зіслання Святого Духа .DOC 30.5 kB