Росія вимагає від США розслідувати факти усиновлення російських дітей через інтернет

Дата публікації:   2014-06-18
Автор:   Зі світу

 

Росія вимагає від США розслідувати факти усиновлення російських дітей через інтернет 


МЗС Росії зажадав від американської сторони вжити заходів щодо з'ясування всіх обставин порушень прав російських дітей, усиновлених громадянами США і «перевлаштованих» через «Інтернет-біржі». На думку Уповноваженого МЗС Росії з питань прав людини, демократії та верховенства права Костянтина Долгова, існує широкомасштабна проблема безкарності американських усиновителів за свавілля відносно прийомних дітей. МЗС Росії виступив з коментарем у зв'язку з новими свідченнями функціонування в США «Інтернет-бірж» для усиновлених дітей із-за кордону.

indexРосійське зовнішньополітичне відомство висловило глибоку стурбованість у зв'язку з цими фактами і зажадало від американської сторони провести ретельне розслідування і вжити ефективних заходів щодо з'ясування всіх обставин порушень прав російських дітей, усиновлених громадянами США і «перевлаштованих» через інтернет. «Дана історія додатково ілюструє розкриту журналістами і правозахисниками широкомасштабну проблему безкарності американських батьків за махінації та свавілля з прийомними дітьми. За оцінками журналістів, до 25 % іноземних усиновлень в США закінчуються невдало і ведуть до того, що прийомні батьки позбавляються від обридлих дітей, у тому числі через спеціалізовані Інтернет-спільноти», ‒ йдеться в заяві МЗС РФ.

Розслідування агентства Reuters показало, що на платформах Yahoo і Facebook були організовані онлайн-форуми, на яких прийомні батьки не тільки обмінювалися інформацією про дітей, а й домовлялися про їх обмін. У жовтні 2013 року, через місяць після появи репортажу, американські законодавці закликали федеральні уряди вжити заходів з протидії незаконному обміну прийомними дітьми між усиновителями. Чиновники США назвали розслідування агентства «верхівкою айсберга неконтрольованого інтернет-ринку».

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за фактом торгівлі дітьми в США в грудні 2013 року. Через нелегальні біржі, на яких здійснювалися незаконні угоди відносно дітей, усиновлених громадянами США, були продані 26 неповнолітніх громадян Російської Федерації. Крім того, було встановлено, що деякі з дітей піддавалися сексуальній експлуатації. Незважаючи на те, що злочини були скоєні за межами Російської Федерації, вони були спрямовані проти російських громадян, говориться в повідомленні слідчого комітету. Тому буде проведено ретельне розслідування, в рамках якого перевірять законність передачі російських дітей в американські сім'ї.

Оригінал статті: http://russian.rt.com/article/25598#ixzz2xD6QGNxm