Духовні дари, служіння і діла (2 частина)

Дата публікації:   2014-07-21
Автор:   ВВП

 

Життя людини – це боротьба, тому якщо ми покладаємося на власну зброю, то, щонайменше, стаємо посміховищем. І саме гордість, яка засліплює і перебільшує свої власні сили, через фальшиву покору відкидає Божу зброю – дари Святого Духа. Уявімо собі військо, яке бореться недисципліновано, кожен, як йому заманеться, а за зброю йому служить лук і стріли. А ворог має в розпорядженні літаки, танки, атомну зброю, а крім того в його армії панує залізна дисципліна. Чи боротьба вже не є наперед програною? Ми, самовпевнені, маючи лук і стріли, наївно думаємо, що не потребуємо модерної Божої зброї, яку Бог нам пропонує – а це Його дари.

Якщо воїн йде в бій, то спочатку повинен пройти тренуванням: спочатку повинен навчитися тримати в руках самого себе, а потім і зброю, яка йому довірена. Він повинен беззаперечно слухатись наказів командира. Не може почати стріляти, коли вважатиме це потрібним. Ми, чоловіки, добре знаємо, які абсурди мусить виконувати солдат в казармах, щоб відучитися мудрувати і навчився беззаперечно виконувати накази. Крім того, ми знаємо, що якщо є воєнний стан, то непослух наказу, навіть якщо б він здавався найабсурднішим, карається смертю. Солдат є солдатом, а не диспутантом. Ці правила діяли і діють у кожній армії: дисципліна над собою, дисципліна у використанні зброї, безумовний послух. А ті самі правила діють і в духовній боротьбі.

1. Дисципліна над собою: Хто тобою керує? Часто це невпорядковані пристрасті та нахили – ти плотський, ледачий, зніжений, не вмієш собою керувати. Первородний гріх у нас спричинив велику дисгармонію.

2. Дисципліна у використанні зброї: Спочатку ти повинен мати духовну зброю – одягнутися в повну Божу зброю. Тоді повинен навчитися її використовувати, натренуватися.

3. Послух: Послух Богу – це більше, ніж жертви і всепалення. Навчися чути Божий голос у своєму серці і навчися його слухати, а перед різноманітною працею чи акціями зупинятися, давати їх Господу і просити світла, чи Він хоче, щоб ти робив те чи інше, чи маєш кудись іти, чи ні. Навчися усвідомлювати, коли є Божий час: Бог промовить до тебе, що ти повинен іти туди, але ти з вірою запитай, чи маєш йти зараз чи пізніше. Таким способом треба як добрий воїн навчитися безумовного послуху. Не можеш бути ані гарячковитий, ані лінивий.

Отож після обнови у Святому Дусі Господь приготував для тебе дари – не для твоєї пихи, а для жорсткої боротьби за Боже Царство. Бог хоче озброїти тебе своєю силою (по-грец. dynamis). Згадай, що «Ісус навчав не як книжники та фарисеї, але як повновладний» (Мр. 1,22). Апостол Павло свідчив: «Я не соромлюсь Євангелії. Вона бо сила Божа» (Рим. 1,16). І саме цієї Божої сили тепер нам бракує. Чому? Бо ми не покладаємося на Євангеліє, а на розум, на свої пусті філософствування. Таїнство полягає в наступному: почни жити Євангелієм і Божа сила, прихована в ньому, почне проявлятися. Жити Євангелієм означає прийняти Ісуса як свого Господа і Бога, віддати Йому своє серце, серйозно з Ним рахуватися і поставити Його на перше місце у своєму щоденному житті. А цього людина вже неспроможна без Святого Духа.

Апостол каже, що Церква – Тіло Христове – має різноманітні духовні дари (харизми). В посланні до Римлян називає чотири з них:

1. Дар пророцтва

2. Дар служіння

3. Дар навчання

4. Дар потішання (Рим. 12,6).

У 12 главі 1 послання до Коринтян перелічує дев'ять дарів, однак наперед звертає увагу, що дари отримують окремі люди, щоб бути корисними для інших:

1. Дар мудрості

2. Дар знання

3. Дар віри

4. Дар оздоровлення

5. Дар робити чуда

6. Дар пророцтва

7. Дар розпізнавання духів

8. Дар говоріння незнайомими мовами

9. Дар тлумачення мов

Щоб хтось не надавав великого значення тому, хто є носієм якогось дару, апостол нагадує: «Це все робить один і той же Дух» (1 Кор. 12,11). Звернімо увагу, що в 5-6 віршах апостол Павло говорить не тільки про дари. Він каже: «Є різниця і між служінням, але Господь той самий. Різниця є і між ділами, але Бог той самий, який усе в усіх робить».

Отже, що апостол має на увазі під словом «служіння»? Існує місіонерське служіння (1 Кор .14,12), служіння апостольське, служіння пророче: «Ви побудовані на підвалині апостолів і пророків» (Еф. 2,20). Далі йдеться про служіння, що спрямоване на визволення людини (виганяння демонів), дияконське служіння (Ді. 6,5)...

А що апостол має на увазі, говорячи, що «є різниця між ділами»? Йдеться, наприклад, про:

а) Видіння

У Діяннях апостолів з цим даром ми часто зустрічаємося. Апостол Петро мав видіння, коли молився в домі грабаря Симона: «Як йому готували їжу, найшов захват на нього. Він бачив небо відкрите, і з нього сходить якась річ...» (Ді. 10,10-11).

Сотник Корнилій має видіння: «Бачив він, десь коло 9-ї години дня, ясно у видінні ангела Божого, що ввійшов до нього і йому мовив: Корнилію!» (Ді. 10,3).

Апостол Павло переживає навернення через видіння самого Ісуса: «Зненацька засяяло з неба світло і він, упавши на землю, почув голос, що говорив до нього: „Савле, чого ти мене переслідуєш?”...» (Ді. 9,3-4).

Видіння мав і християнин Ананія в Дамаску: «Господь промовив до нього у видінні: „Встань, йди на вулицю, що зветься Простою і шукай Савла з Тарсу”» (Ді. 9,10-11).

Видіння в Коринті: «Уночі ж Господь сказав до Павла у видінні: „Не бійся, говори лиш, не мовчи, бо Я з тобою.”» (Ді. 18,9).

Видіння в Троаді: «З’явилось Павлові вночі видіння: один македонець стоїть і, благаючи його, каже: „Перейди в Македонію і допоможи нам!”» (Ді. 16,9).

З видіннями ми також зустрічаємось у старозавітних пророків, особливо у Єзекиїла, Даниїла, Єремії та інших.

У 13 главі послання до Коринтян апостол Павло вказує на найбільший дар – дар ЛЮБОВІ. Однак можемо зустрітися з помилковим поглядом, якого дотримуються ті, які зовсім не знають, що таке любов. Вони кажуть: «Найбільшим даром є любов, отож яка користь з дарів без любові?» Відповідь: Бог хоче, щоб ми прагнули дарів, але також і того найбільшого дару. Всі інші дари мають спрямовувати нас до любові і проявитися в ній. Смішно ставити дари один проти одного. Апостол ясно говорить: «Змагайте до любові, але бажайте гаряче духовних дарів» (1 Кор. 14,1).


Приєднані файли
Духовні дари, служіння і діла (2 частина)
Скачати Духовні дари, служіння і діла (2 частина) .DOC 37.0 kB