Грецькі жінки ведуть боротьбу з політикою жорсткої економії

Дата публікації:   2014-08-21
Автор:   Зі світу

 

Грецькі жінки ведуть боротьбу з політикою жорсткої економії


Жертви жорсткої економії в Греції не мають наміру миритися зі своїм становищем. Працівники державного сектора, більшість з яких жінки, вирішили боротися за втрачені робочі місця. Нерідко їхні акції приводять до сутичок з поліцією.

У вересні 2013 року був виданий указ про призупинення роботи декількох сотень працівників державного сектора з подальшим звільненням. «Ці дії ‒ частина політики жорсткої економії, узгодженої з нашими кредиторами. Країна не може утримати 670 000 державних службовців. Це мало б допомогти приватному сектору, який значно постраждав», ‒ пояснив співробітник Афінського університету економіки і бізнесу. Однак пересічні грецькі жінки, переважно віком від 45 до 60 років, які працювали прибиральницями в податковій і митній службах, а також у міністерстві фінансів, стали символом опору цим заходам економії в країні. «Ми заснули і прокинулися вже безробітними. Раптово наше життя зруйнувалося. У нас було два варіанти: або плакати, або піднятися і боротися», ‒ розповіла прибиральниця Димитра Манолі. Вона одна з тих жінок, які влаштовували протести і блокували вхід в міністерство фінансів, вимагаючи, щоб влада не руйнувала їх життя заходами жорсткої економії. Недавно демонстрації були піддані жорсткому розгону. Деякі протестувальники потрапили до лікарень, при цьому їх звинувачують в побитті співробітників поліції. Навіть Amnesty International звинуватила поліцейських в перевищенні повноважень і порушенні прав людини. Але для притягнення винних до відповідальності практично нічого зроблено не було.

Біля міністерства фінансів прибиральниці збираються щодня, щоб нагадати уряду, що вони відступати не збираються. Вони також намагаються донести до громадськості, що з ними вчинили вкрай несправедливо. Верховний суд Греції спочатку погодився з вимогами цих протестувальників, зобов'язавши міністерство фінансів відновити їх на робочому місці. Проте пізніше дане рішення було скасовано. Але це ще не кінець ‒ у вересні жінки збираються знову піти в суд. Деякі експерти вважають, що навіть якщо їм вдасться повернути свої робочі місця, на колишні зарплати і пільги розраховувати не варто. Але зараз жінок турбує тільки одне: вони хочуть отримати те, на що мають право, навіть якщо попереду їх чекає ще багато місяців протестів.

Джерело: http://russian.rt.com/article/43704