Чи я записаний в книзі життя Агнця? /Чистилище і молитви за померлих (V частина)/

Дата публікації:   2014-11-19
Автор:   ВВП

 

Чистилище і молитви за померлих (Vчастина)

Чи я записаний в книзі життя Агнця?


«І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки той, хто записаний у книзі життя Агнця»(Об. 21,27).

 

Треба поставити собі питання: Чи я записаний в Книзі життя Агнця? А якщо записаний, то що робити, щоб моє ім’я не було стерто? Коли прийму Ісуса, це прийняття записано в Книзі Життя і в Ісусовому серці. Однак через невіру людина може знову відректися Христа. У Св. Письмі написано: «Терпінням спасете свої душі» (Лк.21,18). Треба добре почати, але це не означає, що хто добре почав, буде спасенний. Він повинен витривати, мати принаймні спасительний страх, якщо ще не має  чистої любові. Цей страх нас мотивує. Аж коли будемо мати чисту любов до Бога, то страх вже буде не потрібний. Тоді нами вже буде рухати інший двигун. Але доки її ще не маємо, треба мати боязнь – острах Божий. В нас є людський страх: щоб ніхто нас не упокорив, щоб з нами не сталося якогось нещастя. Однак це не спасительний страх. Спасительний страх – це страх перед пеклом. На жаль, багато людей вже втратили цей страх. Страх Божий є початком, який має  перерости в  чисту любов. Слово Боже говорить: «Досконала любов проганяє страх» (1 Ів. 4,18). І святі мали страх, щоб не бути засудженими.

 

Приклад: Святий Даміан працював на острові Молокаї, де жили прокажені. Ніхто не хотів їм присвятитися, але він служив їм і на кінець від них заразився. Коли помирав, відвідав його один мій товариш, священик, і вони разом говорили. На святого Даміана напав великий страх, що він буде засуджений – але це не був корисний страх. Це був страх, який веде до розпачу і яким зловживає диявол. Але коли ми, наприклад, боремося з гріхом і на нас прийде страх, через який ми не згрішимо, то такий страх добрий. А якщо страх веде нас до депресій і відводить від Бога, то такий  страх шкідливий. Треба розрізняти. На св. Даміана приходив страх від диявола. Його почали мучити думки, що він був до нічого, що все, що робив, було безглузде і марне, що це не має перед Богом ніякої вартості, що в цьому було повно гордості і що він буде засуджений. Ці думки він вголос визнав перед приятелем священиком, який прийшов до нього і через якого Бог його підбадьорив. Священик сказав йому: «Ісус каже, що коли будемо стояти на Божому суді, почуємо слова: „Коли Я був хворий, ви відвідали Мене. Коли я був голодний і спраглий, ви нагодували і напоїли Мене”. Ти дав цим убогим людям, що міг: допомагав їм, лікував їх, а головне – давав їм духовну поживу. Ти підбадьорював їх Божим словом, дбав про їхні душі. Це все ти робив для Христа. Будеш стояти по Його правиці і увійдеш до Його слави». Коли це сказав, депресія відійшла, а св. Даміан невдовзі після цього помер. Він помирав у повній відданості і довірі до Бога. Отож навіть святі люди, вмираючи, проходить через важкі випробування. Диявол нападає на наші думки і почуття. Тому наша віра повинна бути, як двосічний меч, який зможе відсікти всі тенета, які на нас розставив ворог.


Приєднані файли
Чи я записаний в книзі життя Агнця? /Чистилище і молитви за померлих (V частина)/
Скачати Чи я записаний в книзі життя Агнця? /Чистилище і молитви за померлих (V частина)/ .DOC 26.0 kB