Який грішник має шанс спастися через чистилище? /Чистилище і молитви за померлих (IX частина)/

Дата публікації:   2014-12-02
Автор:   ВВП

 

Чистилище і молитви за померлих (IX частина)

Який грішник має шанс спастися через чистилище?

 

 

Ісус Христос сказав: «Коли ж хтось скаже проти Святого Духа, йому не проститься ні в цьому світі, ні на тому» (Мт. 12,32). Отож гріх проти Святого Духа Бог не простить ані в нашому земному житті, ані після нашої смерті. Коли хтось з людей буде хулити Святого Духа, то після смерті піде до пекла.

 

Що таке гріх проти Святого Духа? Затверділість людського серця, тобто людина не хоче пізнати правду, не хоче каятися – і навіть, якщо б вона жила тисячу років, не хоче. В якому контексті Ісус це сказав? Він сказав це тоді, коли Його звинуватили, що Він виганяє злих духів Вельзевулом. Він зробив чудо, а вони сказали: «Він робить це в ім'я Вельзевула, князя бісів». Це означає, що там, де діє Божа сила, вони сказали: «Це диявольська сила». Саме це є гріх проти Святого Духа. І навпаки, коли діє магія чи віщування, вони скажуть: «Ні, це не окультизм, це дари Святого Духа». Тоді також йдеться про гріх проти Святого Духа. Основне в цьому грісі, що людина не хоче пізнати правду і перекручує її. Навіть Святе Письмо можна цитувати в іншому дусі. Це, однак, не має нічого спільного з духом автора – зі Святим Духом. Хто перекручує Св. Письмо, вкладає туди іншого духа. За цим стоїть диявольський дух, і тоді таким людям важко покаятися.

 

Який грішник має шанс спастися через чистилище? Той, який не грішить проти Святого Духа. Бо хто грішить проти Святого Духа, в самому корені відкриється духу брехні, з’єднається з ним своїм серцем, і на все дивиться через окуляри духа брехні. Коли ближній каже йому правду, то він не хоче її чути.

 

Тридентійський собор стверджує, що той, хто не спокутував свої гріхи на землі, повинен спокутувати їх в чистилищі. Книга Мудрості говорить, що хто чим згрішив, тим і буде покараний. Чистилище –  це тюрма, яка має вихід. «Не вийдеш звідти, доки не заплатиш останнього шага» (Мт. 5,26). Є надія, що душа вийде, але мусить заплатити. На іншому місці сказано, що піде у вічний вогонь, але тут є надія, що колись страждання закінчаться (див. Мт. 18,34).

 

І в Старому Завіті міститься згадка про молитви за померлих. Наприклад, Сир.7,33: «Дар милосердя подай усякому живому, а й мертвому не відмов Твоєї ласки». Це як закон сполучених посудин: чим більше ми тут, на землі, молимося, тим більше страждаючі душі в чистилищі, які також відносяться до Містичного Тіла Христового, отримують благодать для визволення з мук в чистилищі.

 

Юда Макавейський молився за ізраїльтян, які полягли в бою, і наказав принести жертви. Вони вірили в чистилище. В 2 Maк.12,38-46 говориться, що за гріх окультизму прийшла кара смерті. У полеглих солдатів знайшли окультні предмети, амулети божків. Якими ділами намагалися винагородити Господу їхній гріх? Благословляли Господа, молилися, просили і приносили жертви.

 

Висновок:

Життя коротке. Основне, щоб ми мали правдиве відношення до Ісуса, і щоб ми зробили те, що мали і могли зробити. Коли ми з’єднані з Ним, то постійно готові, можемо кожної години зустрітися з Ним і подивитися Йому в обличчя.


Приєднані файли
Який грішник має шанс спастися через чистилище? /Чистилище і молитви за померлих (IX частина)/ Скачати Який грішник має шанс спастися через чистилище? /Чистилище і молитви за померлих (IX частина)/ .DOC 26.5 kB