Роздуми над Словом Життя Ів. 15,4

Дата публікації:   2014-12-06
Автор:   ВВП

 

Слово Життя Ів. 15,4


«У Мені перебувайте – а Я у вас! Як неспроможна гілка сама з себе плоду принести, якщо не перебуватиме вона на виноградині, ось так і ви, якщо не перебуватимете в Мені»

 

Перебувайте в Мені, а Я у вас

 

Коли Господь відкриває духовний зір – це наче прозріння сліпого! Перший шок є з того, що я так довго міг жити під впливом духа брехні! Лжепророки, єретичні теологи, пропагують найбільші єресі, обгорнені побожними фразами. Тоді маси людей йдуть до загибелі. Людина плакала б і кричала: Християни, пробудіться! Не вірте брехні і слугам брехні! Вірте Ісусу! Його апостолам! Прийміть Боже слово, а не людські філософії, брехливі психології і єретичні теології! Прийміть Ісуса через правдиве і щире покаяння! Україно, пробудися! Росія, пробудися! Прийміть духа покаяння! Ісус хоче вас врятувати від інфекції аморального Заходу (гендер, ювенальна юстиція, наркотики, СНІД, евтаназія...). Він хоче врятувати вас від автогеноциду! Пробудіться! Усвідомте, ким ви є, будучи християнами, або ким повинні бути!

 

Ісус говорить кожному, і тобі особисто, своє слово: «У Мені перебувайте – а Я у вас! Як неспроможна гілка сама з себе плоду принести, якщо не перебуватиме вона на виноградині, ось так і ви, якщо не перебуватимете в Мені»


Ісус мені і тобі каже: «Якщо перебуватимеш в Мені, а Я в тобі...» Це другий шок – відкриття правди! Ти покаявся, прийняв Ісуса за свого Спасителя і Господа. Так, Ісус тоді стукав у двері твого серця і тоді здійснилося: «Ось Я стою при дверях та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зі Мною» (Одкр. 3,20). Ти Йому відкрив, Він увійшов! Якщо ходиш в правді, тобто правдиво каєшся з дрібних гріхів, то Він і сьогодні залишається в тобі, і ти повинен залишатися в Ньому. Передусім на молитві, але також і в стражданні ти повинен усвідомлювати таїнство хрещення, таїнство зновународження і єдності з Ісусом розп’ятим та воскреслим! Ісус залишається в тобі. Коли ти з Ним не рахуєшся і живеш своїм особистим життям, незалежно від Нього, то дозволяєш Йому тільки пасивно бути присутнім. Він є в тобі, але ти не є з Ним, а це велика шкода! Якщо Ісуса не виженеш гріхом або зреченням, то будеш спасенний, але «вогнем випробується діло кожного... коли чиєсь діло згорить(дерево, трава чи солома замість золота, срібла і дорогоцінних каменів), він сам спасеться, але наче крізь вогонь (чистилище)» (1 Кор. 3,12-15). А Боже слово тут одразу продовжує: «Хіба не знаєте, що ви – храм Божий, і що Дух Божий у вас перебуває?  Коли хтось зруйнує храм Божий, Бог зруйнує того, бо храм Божий святий, а ним є ви!» (1 Кор. 3,16-17). В тобі перебуває не тільки Ісус, але і Святий Дух, а також Бог Отець (див. 1 Ів. 2,24, Ів. 14,23), тобто Триєдиний Бог!

 

При останній вечері Ісус кілька разів повторив апостолам слова про глибоке таїнство Його єдності з нами і Його єдності з Отцем. (Знову  прочитай свідчення апостола Івана, який ці слова взяв глибоко до серця і вірно передав також нам у 14 главі свого Євангелія.) Бог є в нас! Це шок! А я цього навіть не знав. Або чув це, але зовсім не рахуюся з цією основною правдою, пов'язаною з хрещенням і новим життям. Коли людина читає життя мучеників і святих, про їх героїзм і чудеса, які Ісус через них робив, дивиться на це з подивом. Але Ісус хоче діяти своєю силою і в тобі та через тебе!

 

«Ми – співробітники Божі, а ви – Божа нива, Божа будівля» (1 Кор 3,9) «царське священство» (1 Пт. 2,9) «Іншої бо основи ніхто не може покласти, крім покладеної, якою є Ісус Христос» (1 Кор. 3,11 наст.) Апостол дорікає християнам в Коринті, яких духовно породив через Євангеліє, що вони не йдуть на глибину, що не йдуть до основи, якою є Христос, а тому їм пише: «Ви ще тілесні. Якщо між вами заздрість та суперечки, то хіба ви не тілесні і не поводитесь як звичайні люди?» (вірш 3). Ісус ставить апостолам основну умову:«Якщо перебуватимете в Мені». Щоб залишатися у Христі, спершу мусимо з Ним з'єднатися. Якщо відділимо себе від Нього невірою, свавіллям, гедонізмом, осуджуванням або іншими гріхами чи марнотами, то повинні знову входити до актуальної єдності. Тому необхідна внутрішня молитва, в якій спочатку ми очищуємося через покаяння, а потім знову віддаємо себе і свої проблеми Ісусу і з вірою приймаємо єдність з Ним, а потім через цю єдність з Ним робимо кроки віри. Прикладом є молитва в силі згідно з Мк. 11,23 (див.Молитва єдності і сили). Тут я рахуюся з Ісусом в собі. Але Ісус сказав, що Він є в Отці, а Отець в Ньому, а також що вони прийдуть до того, хто любить Ісуса і зроблять собі в ньому житло (Ів. 14,23). Чи ти усвідомлюєш при взиванні святого імені Єгошуа цю єдність і Божу всемогутність, яка через тебе піднімає духовні гори? Через твою віру виходить з подиху і рук Божа сила. Не твоя! Бог це робить. Ісус каже:«Без Мене не можете нічого робити». Ісус є в тобі. Він цю єдність прирівнює до виноградини та гілок, і кілька разів тут підкреслює основну правду: перебувати в Ньому!

 

Глибину цієї єдності виразив не тільки Ісус, ввечері перед своєю смертю, але і Святий Дух через апостола Івана, який у своєму посланні кілька разів повертається до цієї основи віри і єдності.

 

Входити в Божу присутність допомагає і те, що протягом дня ми 7 разів зупинимося і коротко розбудимо акт жалю і визнання любові: «Шема Ізраїль!», а також згадаємо Боже слово. Про Мойсея  багато разів сказано, що він «виходив» і «входив». Коли він увійшов до святині перед Богом, над табором з’явилася хмара. Так є і з тобою, коли входиш до Божої присутності. Нехай же Святий Дух об’явить нам цю глибину таїнства віри, що ми перебуваємо в Ісусі, а тоді Він буде перебувати в нас – навіть зі своєю безсильністю хреста, але також і зі своєю всемогутністю!


Приєднані файли
Роздуми над Словом Життя Ів. 15,4 Скачати Роздуми над Словом Життя Ів. 15,4 .DOC 31.0 kB