2014 рік став рекордним за кількістю переслідувань християн

Дата публікації:   2015-02-03
Автор:   Зі світу

 

2014 рік став рекордним за кількістю переслідувань християн


Емілі Фуентес з місіонерської організації «Відкриті двері» стверджує, що для Вселенської Церкви 2014 рік був дуже важким. Минулого року переслідувань християн було більше, ніж будь-якого іншого року в  новітній історії. «На це звернули увагу навіть нехристиянські і секулярні інформаційні агентства», – вказує Фуентес, яка вже кілька десятиліть служить в місії «Відкритих дверей». – За весь час моєї праці я ще не бачила таких переслідувань, які зараз відбуваються в світі. І мова йде, перш за все, про нові типи переслідувань».

Головним джерелом усіх цих переслідувань (починаючи від агресії Ісламської Держави і закінчуючи викраденнями нігерійських школярок) є радикальний іслам. Спостерігається  різкий підйом ісламського екстремізму в багатьох країнах, в яких його раніше не було (чи не було в тих масштабах і формах, як зараз). Наприклад, в Іраку християни і раніше стикалися з переслідуваннями на «середньому» рівні, тобто віруючих гнобило суспільство і їх діяльність жорстко обмежувалася державою. Але ніколи все християнське суспільство цієї країни не тремтіло за своє життя, як це ми бачимо тепер.

Щороку організація «Відкриті Двері» публікує рейтинговий список країн, в яких переслідують християн, і щороку в цьому списку з'являються нові африканські країни. Це відбувається через активізацію ісламських радикальних угруповань, таких як Боко Харам і аш-Шабаб. Сирія – ще одна «гаряча точка», про яку часто чуєш у ЗМІ. У рейтингу переслідувань християн вона всього лише за три роки піднялася з 37 місця на третє.

Однак незважаючи на загострену ситуацію, надія є, адже кров мучеників стає насінням нових християн і саме в переслідуваннях гартується віра.  «Здавалося б, що в країнах, де переслідування християн набули найжорстокіший характер, зростання церкви повинно не тільки зупинитися, але й зменшитися, чи не так? Саме цього і прагнуть мусульманські уряди і екстремістські угруповання, – пояснює Фуентес. – Але найбільш вражаюча річ полягає в тому (і ми бачимо це впродовж останніх років), що такі переслідування призводять лише до активного поширення Євангелія».

За матеріалами MNNonline