У Рівному ювенальна юстиція хотіла забрати в матері сина, що загубився в магазині

Дата публікації:   2015-03-03
Автор:   Зі світу

 

У Рівному ювенальна юстиція хотіла забрати в матері сина, що загубився в магазині


Рівнянка Тетяна Пашко мусила в судах доводити те, що вона належно виконує свої батьківські обов’язки. А все тому, що в грудні 2014 року рівненські міліціонери склали відносно неї протокол про адміністративне правопорушення, вказавши, що вона нібито ухилилася від виконання батьківських обов’язків щодо власного сина.

 

Жінка звернулася за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України» в м. Рівне в грудні минулого року. Пані Тетяна розповіла, що 3 грудня 2014 року перебувала із сином в магазині. Доки вона поповнювала рахунок на мобільному телефоні, дитина від неї відійшла. За кілька хвилин сина вже не було поруч.

 

«Я була в розпачі, – розповідає Тетяна Пашко. – В магазині його кликала, запитувала людей, вибігла на вулицю. Але мого 6-річного сина не було. Я відразу зателефонувала в міліцію в надії на їхню допомогу. Також повідомила свою маму і просила бути дома, сподіваючись, що син прийде. Через кілька хвилин мені зателефонувала мама і сказала, що дитина вже вдома. Як пізніше він мені сам розповів, коли ми стояли в черзі, його хтось штовхнув, він обернувся та не помітив мене. Подумав, що я вже пішла і сам побіг додому».

 

Враховуючи те, що неприємна ситуація швидко вирішилася, жінка після дзвінка своєї матері відразу зателефонувала в міліцію. За її словами, між часом повідомлення про зникнення дитини і дзвінком про те, що син знайшовся, минуло близько 10 хвилин. Орієнтовно через тиждень після події рівнянку попросили прийти в міськвідділ міліції. Коли пані Тетяна прийшла, то правоохоронці дали їй підписати документ. А потім сказали, що за цим фактом вони склали протокол про адмінправопорушення і справа буде розглядатися в суді.

 

«Обурило мене те, що правоохоронці і пальцем не ворухнули, щоб допомогти в пошуку дитини, а швидко скористалися ситуацією, щоб скласти протокол. У мене двоє дітей. Я порядна мати і належним чином виховую своїх дітей. Коли б я ухилялася від виконання батьківських обов’язків, то не телефонувала б в міліцію.»

 

«Справу пані Тетяни ми одразу взяли під свій повний юридичний супровід, в тому числі безоплатно представляли її інтереси в Рівненському міському суді та Апеляційному суді Рівненської області – каже керівник правових програм Рівненського КВУ, адвокат Микола Глотов. – Адже в цій ситуації в її діях не було складу адміністративного правопорушення. На жаль, суддя Рівненського міського суду хоча і закрила справу, обмежившись усним зауваженням, але цими діями вона вказала на наявність вини громадянки. Тому ми подали апеляцію на це рішення, щоб домогтися справедливості і довести, що з системою можна боротися. Приємно, що Апеляційний суд Рівненської області повністю розібрався в ситуації і днями задовольнив скаргу пані Тетяни. Суддя Остапук скасував постанову міського суду і постановив, що в її діях не було складу правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адмінправопорушення. Суд вказав, що належне виконання жінкою батьківських обов’язків підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов, позитивною її характеристикою з боку дільничного та дошкільного навчального закладу, який відвідують її діти».

Джерело: http://www.civicua.org/news/view.html?q=2401245