Німецького пастора звинуватили в розпалюванні релігійної ворожнечі за те, що він закликав християн відділитися від чужих богів

Дата публікації:   2015-05-07
Автор:   Зі світу

 

Німецького пастора звинуватили в розпалюванні релігійної ворожнечі за те, що він закликав християн відділитися від чужих богів


Сьогодні проповідувати Боже слово в Німеччині може бути небезпечним.

Пастор лютеранської громади (Evangelische St. Martini-Gemeinde Bremen) в Бремені Олаф Латцель (Olaf Latzel) виголосив проповідь, засновану на біблійному сюжеті про Гедеона (Книга Суддів 6,25-32). Деякі висловлювання священика здалися комусь не досить толерантними по відношенню до інших релігій. Це стало причиною прокурорської перевірки на предмет «розпалювання міжнаціональної ворожнечі». Центральні німецькі ЗМІ обурюються «неприпустимо жорсткими» проповідями Латцеля і транслюють коментарі експертів, політиків і простих громадян.

Газета «Die Zeit» в об'ємній статті пише: «Бог зажадав від Гедеона, щоб той зруйнував жертовник Ваала. Латцель називає це «очищенням» і поспішає провести паралелі з життям християнина в 2015 році в Бремені: «Якщо я став християнином, мені не потрібні більше талісмани. І статуетки Будди теж не потрібні. Навіть, якщо ви настільки “толерантні”, що допускаєте наявність цього товстого, пузатого дяді в своїй кімнаті, це повинно бути викинуто геть». Крім цього, на думку газети, пастор піддав необґрунтованій критиці і т.зв. «авраамічний екуменізм».  Мається на увазі ідея, що євреї, християни і мусульмани моляться одному і тому ж Богу. Як приклад пастор привів пропозицію заснувати в Бремені «Загальний дім поклоніння» для прихильників цих трьох релігій. «Це те, що ми тут найменше потребуємо», – сказав Латцель.

Особливо жорсткими здалися жителям Німеччини слова про те, що Гедеон не був з тих людей, які накрили б ідола рушником і таким чином висловив би свій протест проти нього, або розфарбували б його вночі якимось графіті. Бог каже: «Зрубай! Зруйнуй! Спали!»

«Є тільки один істинний Бог», – сказав пастор.

Сама ж громада рішуче стала на захист свого пастора. 500 слухачів зустріли Латцеля оплесками та оваціями, а по закінченні служби підписали Звернення, в якому висловили протест проти кампанії, розгорнутої політиками, ЗМІ та деякими церковними діячами на адресу їхнього пастора, а також виразили йому свою повну підтримку. «Проповідь „Вчитися у Гедеона очищення від чужих богів” не спрямована проти інших релігій, – йдеться в заяві. – Вона звернена виключно до нас, християн, і говорить про наші відносини з іншими релігіями... Наші переконання підтверджуються Біблією, стародавніми переказами і працями реформаторів».

Джерело: http://andy-777.livejournal.com/473354.html