Телевізор наш щоденний. 2. ЧАСТИНА

Дата публікації:   2015-05-17
Автор:   ВВП

 

Телевізор наш щоденний

2. ЧАСТИНА

 

Медіалізація інформації і мас-медіальна продукція

 

Бути переконаним, що мас-медіа надають об'єктивну інформацію (інформують), є однією з найтрагічніших помилок людини ери телебачення. Віра в цю брехню є наріжним каменем, на якому базується телевізійно орієнтоване суспільство. Сама думка, що мас-медіа будуть тільки передавати інформації такими, якими вони є насправді, є утопічною та ілюзорною. Подання не лише актуальних  інформацій, але особливо і моральних тем, є одним з основних важелів влади у загальносуспільному вимірі, як співалося в одній вже сьогодні забутій пісні: «інформація –  це зброя масового нищення». І вже не треба якось доказувати, що незалежних мас-медіа просто не існує – саме тому, що прагнення влади є в кожній людині.

 

Не менша трагедія полягає в тому, що люди прийняли телевізор як знаряддя інтерпретації реальності, тобто дивляться телевізор, щоб зрозуміти сучасну добу, людину і різні явища. Катастрофа! Люди дійсно прийняли те, що на світ і своє власне життя дивляться через телевізор, а не крізь окуляри Божого слова. Зовсім забули про те, що розуміти сучасну добу, а також своє власне життя можна хіба тоді, коли правильно зрозуміємо боротьбу, що відбувається у світі:  боротьбу між добром і злом за спасіння безсмертних душ. Про цю боротьбу абсолютно правдиво інформує тільки Біблія. Так, цей привілей повноти і правдивості не має ні Коран, ні Тора, ані жодна інша книга в світі, а тим більше телевізор. В той момент, коли люди масово відклали Святе Письмо як найвищу норму для свого життя, щоб на його місце поставити телевізор, ми цілком непомітно перескочили з доби християнства до ери телебачення. Сучасна людина дивиться на себе і на світ третім оком – телевізором, а для розуміння своєї доби вже не використовує Біблію. Вона фактично прийняла те, що біблійні часи вже минули, а тепер настала телевізійна ера.

 

І тому, що мас-медіа отримали владу, вони не інформують, але медіалізують, не подають правдиві інформації, але мас-медіальні продукти. Так, продукти, які включають і об'єктивну інформацію –  краще кажучи, яка була присутня там на початку, як один з багатьох початкових інгредієнтів. Але в процесі виробництва мас-медіального продукту ця інформація розвариться так, що оригінал вже не впізнати.  Мас-медіальному продукту треба надати смак правдивості і реальності, тому він завжди містить хоча б один кадр, хоча б одну думку експерта, або хоча б одну статистику, хоча б одну сцену, яка доводить, що так могло статися (хоча тільки теоретично), і таким чином всьому надасть присмак правдивості. При цьому тенденційна робота з кадрами, куплена думка експерта, скорумповані статистики і наперед замовлені результати опитування громадської думки, або штучні інсценізації є найбільш поширеними і найефективнішими інструментами для маніпуляції громадськістю, які мають силу повалити владу, розпочати громадянську війну чи подати гріх як чесноту.

 

Пазл-зображення в нас

 

Якщо спосіб приготування їжі і сервірування має великий вплив на те, чи ми щось з’їмо, то і кожен медіальний продукт готується в максимально сприйнятливій формі. Однак, ця форма не випадкова, вона має своє важливе значення, точно так, як окремі частинки складачки пазл. Окремі мас-медіальні  продукти (напр., ТБ-шоу), в принципі ідеологічно між собою пов’язані, і не будь-як, а лише одним-єдиним способом (точно так, як в пазл) для створення зображення (світогляду або погляду на життя), яке вже хтось колись створив, розбив на малі частинки (серіали, фільми, коментарі, події, новинки) і подав його людям через мас-медіа, щоб вони інтелектуально намагалися (але не занадто) знову його скласти.

 

Зображення повинно бути знову складено, і ніде інше, але у вашій душі. Якщо б хтось дав його вам на початку, в цілісності, ви точно його б не прийняли, але це зображення до вашого внутрішнього світу потрапило по частинках, а тим більше, склали його ви самі. Результат: ви абсолютно впевнені, що це зображення (світогляд або уявлення про життя) є ваше! Не хочете припустити собі той факт, що з тих частинок, які вам були подані, ви ніколи б не склали іншого зображення. Більше того, ви можливо підозрюєте, що це зображення насправді не є ваше, можливо, навіть підозрюєте, що зображення не є реальним, але просто вже пізно. На його складання ви витратили стільки часу, приділили стільки уваги та інтелектуальної праці для його створення, що вже не маєте сили викинути його повністю, як щось погане, нереальне. Ви зробите якраз протилежне: повісите його на стіну вашої душі і внутрішньо вважаєте його справжнім, час від часу дійсно ним захоплюєтеся як своїм власним шедевром. А з телевізора приходять нові і нові частинки, наступні і наступні мас-медіальні продукти, які прекрасно підходять до зображення, воно набирає форми і рухається, наче б дійсно було живим. Воно росте, буквально проростає у ваш розум, волю, пам'ять або навіть почуття (наприклад, страх, сміх чи плач...). Ви даєте зображенню простір, який на початку точно не хотіли йому дати. Однак вже надто пізно. Ви захоплювались ним занадто довго, щоб могти його просто так викинути. Крім того, це є двостороннє – ви вихваляєте зображення, а воно вихваляє вас. Ви бажаєте цього, бо поклоняючись йому, ви насправді поклоняєтесь собі. Зображення проникло у вашу душу і сформатувало ваше мислення, ви стали залежними від нього. Так, ви фактично одержимі ним, просто кажучи: ви прийняли духа, духа брехні, духа антихриста. Як? Просто дивилися телевізор.

 

Це зображення ви насправді не хочете викинути з простої причини: воно прекрасно пасує до вашого «ега», постійно улещує вашу «стару людину». І це не випадково, воно спеціально було створено так, щоб стимулювати вашу любов до самого себе. Ви і зображення маєте одну спільну рису: ненависть до будь-якого дискомфорту. Воно знає, що ви гедоніст, а також знає, що якщо не буде змушувати вас зрікатися свого «ега», то все буде добре, ви вірно будете приймати наступні і наступні мас-мадіальні продукти і прагнути  додати до зображення нову деталь. Зображення знає, що всередині ви маєте прагнення добре поїсти, досхочу виспатися, що ви охочі повеселитися, що любите відпочити на пляжі і мати повний гаманець, що радо подорожуєте екзотичними країнами, знає, що ви мрієте про безтурботне  життя, гарну машину, здоров'я , красу, розкоші, славу, успіх, похвалу, кар'єру і владу. Телевізор робить зі всіх цих бажань чесноти. Щоб ви думали, що зображення любить вас, воно буде намагатися відповісти на всі ці бажання і зробити їх для вас якнайбільш доступними. Буде їх підсилювати програмами про кулінарію, рекламами на найзручніші матраци, програмами про здоров’я, які ваш егоцентризм оправдає псевдонауковими аргументами. Зображення буде намагатися відповісти на ваше прагнення грошей різними формами інтелектуальних змагань, лотереями і рекламами про кредити, порадить вам як побудувати свій дім, коли орати город – ви просто маєте враження, що дійсно вас розуміє і хоче вийти назустріч. Так зображення комунікує з вашим «его» і дає йому один комплімент за іншим. Воно стало  вашим супутником, який відганяє тишу і самотність.

 

Але все це, знову ж таки, є великою трагедією. Чому? Тому що центром цього зображення не є Бог, але ви. Це зображення уможливлює те, що незважаючи на всі явні брехні, які подають мас-медіа, постійно існують люди, які вірять, що дивлячись телевізор, створюють свій власний погляд на світ. Дивитися телебачення і думати, що сформуєте власну думку – це так, як купити собі складанку пазл і думати, що з неї поскладаєте своє власне зображення. Ні, ви складете з неї тільки таке зображення, яке було створене і розрізане, щоб ви самі поскладали його у своєму серці. Це не ви його творите. Правила гри вже давно були встановлені. Беручи участь в грі, ви вже непомітно їх  приймаєте.

 

І тепер ви вже переконані, що зображенням у вас треба вже не тільки захоплюватися, але й жити ним і захищати від знищення, показувати його іншим, як якусь цінну стародавню  картину.

Однак це зображення (чи, радше, його дух) вас ненавидить, це образ звіра. Його дух, а також його творець, прагнуть вашої загибелі. Вони хочуть, щоб ви тепер думали тільки про те, що будете їсти, що будете пити і в що одягнетесь, а не шукали Небесного Царства – просто, щоб ви  жили так, ніби тут, на землі, маєте бути вічно. Зображення марґіналізувало Бога у вашому житті. Якщо колись Бог був центром вашого життя, то тепер вже точно ним не є, бо Христоцентричне зображення цілком протирічить зображенню, яке маєте з телевізора.

 

Отож прикрим фактом є те, що дух антихриста зійшов на людей через участь в телетрансляціях. Сьогодні сатані, або антихристу (обоє мають того ж духа), люди посвячуються  масово. Не треба жодного сатанинського ритуалу, пов'язаного з людськими жертвоприношеннями чи оргіями, жодного підписування душі дияволу власною кров'ю. Сатана відмовився від цієї ритуальності, щоб відкрити суспільству свою найбільшу синагогу – мас-медіальний ефір. Він повний брехні і хаосу. Щоб обманути нас, сатана здібний в цьому ефірі показувати нешкідливі програми для дітей, щоб в тому самому ефірі в інший час публічно транслювати найогидніші оргії, вбивства та відверту брехню. Цю його імперію зла, мабуть, навіть вже не можливо повністю збагнути, тут є тільки одне рішення – викинути її як  сатанинську гидоту і не мати з нею нічого спільного. Так, перестати дивитися сьогодні телевізор означає перестати відвідувати синагогу сатани.

 

«Але ми маємо думання Христа..., якого нас навчив Святий Дух» (1 Кор. 2,16 + 2,13)

 

Ніхто не народжується християнином, але християнином людина стає через зміну мислення – покаяння. У цьому процесі людина відрікається мислення «старої людини» і світу та приймає Христове мислення: «Хай у вас будуть ті самі думки, що в  Христі Ісусі» (Фил. 2,5). Потім на основі нового мислення ми приймаємо Святого Духа, щоб стати повноправними членами Церкви Христової – Його Містичного Тіла. Отож тут здійснюється: якому духу хто служить, назовні це пізнається з його мислення. Також правдою є те, що зміна нашого мислення є необхідною передумовою для зміни духа, і сатана це знає. Зміна Христового мислення  на старе мислення сьогодні відбувається через телебачення. Перегляд телебачення має цілком протилежний ефект ніж навернення: в душу (навіть наверненого) християнина повертається думання «старої людини». Телебачення формує  мислення (а згодом і духа) цього світу, яке не визнає Христа, мовчить на гріх, так що людина все більше толерує гріх і є до нього байдужою, аж на кінець сама зробить гріх. Таким чином телебачення призводить до тихого і поступового відступництва від Христового Містичного Тіла.

 

Отож ми є свідками поклоніння найбільшому ідолу, якого приготував антихрист на останні часи. Ним є «стара людина» в нас, і їй була побудована найбільша синагога в світі: мас-медіальний ефір. Його образу поклоняються по телевізору 24 години на добу, він присутній в кожному домі і дивлячись його, поклоняємося йому і ми самі.  Це зображення є в телебаченні, а також в кожному з нас. Мас-медіа не перестають повторювати стару пісеньку сатани: «не помрете», і з регулярними інтервалами рецитувати оди і пісні прослави їжі, пиття та всього, що є у світі. Рецитують їх нашій «старій людині». Приходять нові і нові деталі, які вписуються в зображення, нові і нові мас-медіальні продукти, які ми приймаємо. Після деталі «гомосексуалізм є нормальним», приходять інші: «педофілія нормальна», «канібалізм нормальний», «громадянська війна у вашій країні є нормальна», і так далі... Так, як змінилось мислення в області гомосексуалізму, воно може змінитися в будь-якій іншій ділянці. Аж прийде основна деталь, яка зробить поклоніння зображенню незворотним: деталь, яка переконає вас прийняти чіп (число звіра 666) на руку або чоло. Це ваша остаточна, безповоротна печать і згода, що ви не є Христовими, але антихриста.

 

Пан телевізор – посол сатани

 

Слід пам'ятати, що телевізор є настільки детально сконструйованим інструментом брехні, що для кожного має щось. Ви навернений християнин? І вам він має що запропонувати! Там для вас є християнські програми, в основі яких все ж буде прихована крапля отрути, наприклад, християнський рок, протестантизм, євангеліє процвітання і т.д. Сатана навіть дозволить трансляцію цілком правовірного християнського фільму, але тільки для того, щоб не втратити зайняту позицію – щоб вам, наверненому християнину дати причину до того, щоб не викидати телевізор. Він намагатиметься переконати вас, що ви контролюєте те, що показують по телебаченню, але це велика брехня! Не забувайте: троянський кінь діє в той час, коли ви не чуваєте на сторожі. І сатана знає, що якщо ви викинете телевізор, то остаточно виженете його посланця з вашого помешкання і він більше не матиме можливості впливати на вас. Він знає, що якщо ви телевізор вдома залишите, то з часом втратите радикальність і чуйність, бо тиск телеіндустрії на глядача є безупинним. Якщо залишите телевізор – це наче тримати троянського коня у своєму домі – ви повинні постійно бути на варті, щоб на вас з нього не вискочив ворог, але щоб він залишився тільки як витвір мистецтва при виконанні свого «декоративного» (позитивного) завдання. Але це дуже виснажливо і майже неможливо.

 

Тому будьте безкомпромісні від початку і зробіть те, що мали зробити троянці сотні років тому: викиньте цього  троянського коня з вашого помешкання, доки ви ще можете це зробити, і доки він ще не завоював вас. Зробіть свій дім  домом молитви, тиші і самоти з Христом. Це єдиний ефективний захист в духовній боротьбі за спасіння вас і всієї  вашої сім'ї.

 

 Завантажити: Телевізор наш щоденний. 2. ЧАСТИНА