Короткі роздуми на свято Зіслання Святого Духа

Дата публікації:   2015-05-31
Автор:   ВВП

 

Короткі роздуми на свято Зіслання Святого Духа

 

Тепер 40 днів ми переживаємо Великодній час, період  славної Христової перемоги над смертю і гріхом. Слово Боже показує нам наше глибоке відношення до таїнства Христового воскресіння через Святого Духа: «Той Дух, який воскресив Христа Ісуса, перебуває і у вас...» (Рим. 8,11 і наст.).

 

Нове життя – життя воскреслого Христа – має в нас проявлятися через Святого Духа. Умова – щоб ми ходили у вірі і всі свої плани, турботи і взагалі все віддавали Ісусові. Щоб нічого не привласнювали: ні свої думки, ні свої зранення, ні недовіру до Бога і Його Слова, ані себежалі. Ми повинні все віддавати Йому. Потім через нас Він буде сильно і явно проявлятися, або навіть і приховано, але плоди нашої єдності з Ним у вірі принесуть плоди для вічності.

 

В кінці травня ми будемо святкувати Зіслання Святого Духа. Нехай Святий Дух знову сповнить вас справжньою Божою радістю, своїми дарами, а головне – Самим Собою! Не достатньо приймати дари, головне – прийняти Подателя дарів! Ми щонайбільше повинні бути в Божій присутності, щоб перебувати у Божій волі та вирішувати, говорити і діяти не від себе, а від Бога. Це перебування і ходіння у Бозі передумовлене нашою практичною вірою. Правдиво ходити у вірі, як Авраам. Знову і знову оживляти віру у всіх  випробуваннях. Жодний прояв живої віри не є даремним і не залишається без відповіді!

 

Боже Слово з Єзекиїла, 37 – пророцтво про долину сухих кісток –  пов'язане з воскресінням Христа і вилиттям Святого Духа – П'ятидесятницею. В Єзекиїла 37 говориться про два етапи. Спочатку кістки з’єдналися, покрилися жилами, тілом і шкірою, але духа в них ще не було. Але рух, який настав, виник на пророцьке слово. Святий Дух спричинив це, але ще не дав повноти. Йшлося про т.зв. зачатки Духа. Аж при другому пророцтві, коли пророк мав дослівно звернутися до Божого Духа, настало оживлення, і з кісток постало велике військо.

 

Апостоли разом з Христом пережили смерть і певним чином пережили також співвоскресіння – тобто в період між Воскресінням і П'ятидесятницею був вибудуваний скелет тіла Христового – Церкви. При воскресінні, в неділю ввечері, коли апостоли були в горниці, Ісус дихнув на них і сказав: «Прийміть Духа Святого, кому гріхи відпустите, тому відпустяться». При відпущенні гріхів діє Святий Дух, ми позбавляємося важких гріхів. Гріх спричиняє смерть, розбиває, розкладає Тіло Христове. Отож Христове воскресіння, прощення гріхів і наше співвоскресіння – це перший етап. Повнота Святого Духа приходить аж на другому етапі, який настає через пророцьке слово, коли ми безпосередньо звертаємось, відкриваємось і приймаємо Святого Духа. Отож ходити у Святому Дусі – це означає бути martyres, свідками. Святий Дух перемагає в нас нашу душевність, наш страх зі страждань, з висміювань за Христа і Євангеліє. У хрещенні ми занурені до Христової смерті, воскресіння, і маємо вже зачатки Духа, але життя без особистої віри – це ніщо, лише теорія.

 

Багато з вас в час Великого посту щодня витривало молилися молитву єдності і сили, а також пророцьку молитву за воскресіння народу, і продовжуєте в цьому далі. Воскресіння цілого народу може здійснити тільки Бог. А ми, кожен краплею своєї віри, маємо в цьому допомогти! Це наше велике завдання. А Бог рахується з кожним з вас, і з вашою довірою до Нього.

 

Завантажити: Короткі роздуми на свято Зіслання Святого Духа