Ювілей 1000-ліття від смерті святого Володимира (28.07.1015 - 28.07.2015)

Дата публікації:   2015-06-19
Автор:   ВВП

 

Ювілей 1000-ліття від смерті святого Володимира


(28.07.1015 - 28.07.2015)

 

Шановні президенти країн колишньої Київської Русі: Володимире Володимировичу, Петре Олексійовичу і Олександре Григорійовичу!

 

У цей історичний період ви репрезентуєте три слов'янські народи – Росію, Україну та Білорусь. Всі троє признаєте свої національні християнські корені та 1000-літню християнську традицію, яка прийшла на цю територію завдяки св. Володимиру. Болючим є той факт, що на цей історичний ювілей впродовж цього ювілейного року мало наголошується, а це як в засобах масової інформації, так і в галузі культури чи освіти.

 

Святий Володимир спершу був поганином, хоча його бабуся св. Ольга прийняла християнство. Тому на території Київської Русі вже були і священики. Свята Ольга наказала побудувати першу святиню на Аскольдовій могилі.

 

Ігор Рюрикович переніс свій престол з Новгорода до Києва. Там йому і його дружині св. Ользі народився син Святослав. Святослав Ігорович мав трьох синів – Ярополка, Олега і Володимира. Вони розділили велике Руське князівство між собою. Ярополк володів у Києві. Згодом з військом напав на свого брата Олега і вбив його. Володимир зі страху перед братом втік на північ до варяг. Ярополк захопив і його князівство. Однак Володимир повернувся від варяг і з великим військом, зібраним також з інших Руських земель, став до боротьби з Ярополком, а перемігши його, став монархом над усією Руською землею. У Києві наказав встановити ідолів і звелів людям поклонятися їм та приносити жертви. Основним ідолом був Перун. Хто не хотів поклонитися, мав бути убитий за наказом князя. Крім ідолопоклонства, Володимир мав ще одну пристрасть – велику пожадливість до жінок. Крім кількох законних жінок, мав і багато наложниць.

 

Після перемоги над ятвягами, Володимир повернувся до Києва і наказав приносити жертви ідолам, начебто в подяку за їхню допомогу. У той час був убитий і блаженний Теодор зі своїм сином Йоаном. Ідолопоклонники вирішили, що на кого впаде жереб, того заріжуть богам як подячну жертву. Через втручання диявола жереб випав на дім християнина Теодора. Тому язичницькі ідолопоклонники вимагали в Теодора, щоб він віддав свого сина Йоана. Теодор сказав: «Ваші боги – це не боги, а демони. Єдиним Богом є Бог, в якого вірять християни і я. Він створив небо і землю, сонце, місяць, зорі і все видиме на небі та на землі. Він створив також людину. Свого сина я не віддам демонам!». Тоді погани їх обох убили. Це були первомученики Києва і Руської землі. Їхня свята кров і їхні молитви принесли Русі Боже світло. Князь Володимир відвернувся від поганства, його ідолів і тілесної розв’язаності. Після навернення він прийняв святе Хрещення, а з ним і вся Руська земля. Процес його навернення був поступовий, але глибокий. Він повністю змінив свій спосіб життя – відпустив своїх жінок і вирішив прийняти християнський шлюб з однією жінкою із царського роду з Царгороду на ім'я Анна. На шляху християнізації Русі вона підтримувала його мудрими порадами і підбадьорювала в подоланні труднощів, пов'язаних з християнізацією всієї Русі. Християнство він прийняв у 988 році в сучасному Севастополі – колишній грецькій фортеці, званій Херсонес.

 

Коли Володимир вже був старий, з фальшивого милосердя не карав навіть великих злочинців. Через це поширилась злочинність і намножились злодії, розбійники, вбивці та інші злочинці. Тоді митрополит разом з мудрими старцями сказали Володимиру: «Князю, чому не караєш зло?». Він відповів: «Боюся гріха». Митрополит відповів йому: «Ти – володар, наставлений Богом для покарання злих людей і захисту добрих. Ти повинен після допиту карати зло. Якщо зло не каратимеш, то знай, що скривдиш добро. Бо через те, що ти нічого не робиш, намножуються злі люди на шкоду добрим. Злі мусять боятися справедливого покарання, щоб добрі могли жити в мирі».

 

Шановні президенти! В наступаючих святкуваннях хай президент Чехії М. Земан стане для вас мотивацією до того, як з найбільшою користю для своїх народів використати цей 1000-літній ювілей від дня смерті святого Володимира. Президент Чехії використав 600-ту річницю мученицької смерті чеського священика Яна Гуса для всенародного покаяння.

 

Чеський народ був боляче зранений несправедливістю, в якій була винувата католицька ієрархія і тодішній імператор Сигізмунд (також чех). Президент Земан вже на початку цього року відвідав папу Франциска і попросив його, щоб від імені всієї Католицької Церкви він зробив жест реабілітації цього мученика і засудив скоєний злочин. Папа погодився і на свято святого Кирила і Методія 5 липня 2015 р., в присутності і східних патріархів, вирішив зробити у Велеграді великий жест реабілітації! Президент Земан 30 днів до цього вивісив над своєю резиденцією у Празі два урочисті прапори. Чеські ЗМІ, особливо трьохсерійним фільмом про Яна Гуса, поставили до світла історичний злочин. Політики, студенти, працівники університетів і весь народ усвідомлює, що необхідно  чинити покаяння і повернутися до правди. Ян Гус, проповідник покаяння, був несправедливо спалений як архиєретик, бо проповідував правду. Вже діти в школі знали його гасло: «Шукай правду, слухай правду, вчися правди, люби правду, захищай правду аж до смерті, бо правда визволить тебе від гріха і диявола, від смерті душі і, на кінець, від вічної смерті!».

 

Візантійський Патріархат закликав, щоб 600-літній ювілей був завершений триденним покаянням. По суті, йдеться про те, щоб кожен громадянин у дусі цього гасла чеського мученика почав чинити покаяння від себе. Сьогодні багато хто шукає напівправди і брехні, любить брехню і захищає брехню, однак її плодом є смерть душі, а на кінець – вічна смерть.

 

5 або 6 липня чехи символічно палили багаття і цим пригадували мученицьку смерть Гуса. Коли перед спаленням мученик був прив'язаний до стовпа, його вороги, щоб ще більше принизити його,  сказали: «Хай не буде обернений на Схід, але оберніть його на Захід!». Практика хрещення, яку з Візантії принесли святі Кирило і Методій, містила відречення від злого духа. Катехумени, після відречення від диявола, плювали на Захід, бо Захід символізував царство зла. Патріархат запропонував, щоб всі громадяни в рамках покаяння провели очищення від поганства, спаливши книги, які пропагують магію, віщування та інші поганські медитації та  практики. Також хай спалять книги, що містять єресі або пропагують аморальні збочення і порнографію. Як жест покаяння хай ці книги будуть вкинуті у вогонь – на знак того, що народ кається! В день мученицької смерті мученика Яна християни хай також відновлять своє Хрещення: через  занурення в річку чи озеро або через поливання водою з промовлянням формули Хрещення. Цим народ хоче відновити свої здорові християнські корені і стане в цьому прикладом для всіх народів Європи, які також залишили це коріння, прийнявши сучасні антизакони, що заперечують  суть християнства.

 

Протягом цих трьох днів громадянам запропоновано перегляд підготовчих відео-наук, які були подані в рамках ювілею Хрещення в Києві. На жаль, тоді вони не були тут використані. В Києві у 2013 році відбулась обнова Хрещення від імені всіх трьох народів. Символічні представники окремих народів – України, Росії та Білорусі – відреклися диявола і з прапорами трьох народів були занурені в Дніпро. За декілька днів до того в Дніпро був вкинений  трьохметровий ідол Перуна. 6 липня 2013 р., в день віднови Хрещення цих трьох народів, на Софіївській площі був проголошений святим чеський священик-реформатор Ян Міліч з Кромержіжа, який був духовним отцем ректора Карлового університету, мученика Яна Гуса.

 

Подібно, було б потрібно, щоб принаймні за місяць до кульмінації ювілею св. Володимира, тобто вже з 28 червня 2015 року, у програму підготовки були активно включені ЗМІ, а особливо телебачення. На жаль, деякі передачі навмисне наголошують на поганському минулому св. Володимира і замовчують суть його святості! Тому необхідно наголосити на плодах його правдивого навернення, а це – відкриття дороги для християнства до цілої Київської Русі. Це цілі покоління руських мучеників і святих, правдивих героїв, які пожертвували своїм життям за збереження християнства – і це не лише під час нападів мусульман чи татар... Ці суттєві факти було б потрібно літературно, сценічно і кінематографічно виразити так, щоб особисто заторкнути кожну людину, особливо молоде покоління. Сьогодні воно піддається підступному терору західної псевдокультури, за якою стоїть поганський сатанізм з практиками  магії, віщування, декадентною музикою, наркотиками і сексуальними збоченнями. Такого ступеня демонізації в історії не було навіть в давніх поган, які приносили демонам навіть людські жертви. Св. Володимир, виступивши проти поганської системи, опинився у великій психологічній боротьбі з волхвами, ненавереними боярами і прихованими зрадниками. Він постійно мусів рахуватися з небезпекою смерті.  З цього погляду боротьби проти сатанинської системи поганства, особливо сьогодні треба правдиво бачити велич святого Володимира.


Як святкувати 1000-літній ювілей?

Останній тиждень, від п'ятниці 24 липня, тобто від свята св.Ольги, могла б розпочатися програма інтенсивного покаяння,  подібно, як це відбувається в чеському народі (див.http://vkpatriarhat.org.ua/?p=24416). Тут багато хто тримає молитовні сторожі, де кожна людина щодня присвячує одну годину особистій молитві. Після перегляду наук з нагоди Хрещення, кожен громадянин мав би обновити свої християнські корені через особисте покаяння (див. http://bcp-video.org.ua/?cat=36&paged=2) У ці дні кожен повинен знайти хоча б одну годину часу і зробити підсумок за своє життя: написати на аркуші паперу те зло, яким згрішив проти ближніх, проти себе і проти Бога. Тоді перед Христовим хрестом або лише в дусі перед ним хай спалить написані гріхи. Цим жестом віри виразить, що зрікається їх і приймає Христову жертву на хресті, якою Він вже заплатив за всі гріхи. Тоді через занурення чи поливання водою хай обновить своє Хрещення. Потім, по можливості, нехай відшкодує вчинене зло: якщо когось очорнив, хай це виправить; якщо когось обікрав, хай віддасть відповідне відшкодування або поверне вкрадене. Це повинно засягнути життя кожного громадянина цих народів колишньої Київської Русі.

 

Коли народ перед Богом зробить це всенародне покаяння, Бог зробить чудо духовного воскресіння, яке проявиться взаємним прощенням між сусідами, в сім'ях, а також і між трьома народами! Через прийняття Божих законів почнеться обнова сімей, обнова народів, а разом з цим і економічне благословення! Це єдина дорога, яка принесе мир замість війни, спокій замість взаємного очорнення і життя замість смерті.

 

Хай через заступництво св. Володимира Господь благословить всенародне духовне відродження!

 

+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

 

+ Методій, ЧСВВр                  + Тимотей, ЧСВВр
Єпископи-секретарі

 

18.06.2015

 

Копії:

- Меру Києва В.В.Кличку

- Єпископам України, Росії та Білорусі

- Президенту Чехії М. Земану

- Парламенту Чехії

- Держсекретаріату Ватикану

- Президентам держав-членів ЄС

- Євродепутатам

- ЗМІ

 

Завантажити: Ювілей 1000-ліття від смерті святого Володимира (28.07.1015 - 28.07.2015)