Ян Гус не був архиєретиком

Дата публікації:   2015-06-19
Автор:   ВВП

 
Священикам Чехії і Моравії

 

Ян Гус не був архиєретиком

 

Дорогі співбрати у священичому служінні!

6 липня 2015 р. весь чеський народ пригадає 600-ту річницю мученицької смерті магістра Яна Гуса.

 

Візантійський Вселенський Патріархат (BВП) оцим перед всією Католицькою Церквою і чеським народом публічно проголошує: чеський священик Ян Гус не був єретиком, але помер як мученик за правду і Божі закони. Це випливає з його власних творів, особливо з його листів, які він написав за кілька днів до смерті. У творах Гуса немає жодних єресей. Якщо б хтось хотів приписувати його творам єретичний намір, то сам Ян Гус перед цим перестерігає. У листі до папи Івана XXIII від 1.09.1411 р. він пише: «Вони неправдиво звинуватили і звинувачують мене в тому, що я начебто вчив людей, що у Пресвятій Євхаристії залишається суть матеріального хліба. Неправдиво звинуватили, наче б я стверджував, що коли підноситься Гостія – тоді це Тіло Христове, а коли вже покладеться – тоді вже не є; а також що священик в смертельному грісі не освячує».

 

27 червня 1415 р. він написав: «Собор хотів, щоб я проголосив, що статті, вибрані з книг (всі разом і кожна зокрема), є єретичними. Я відмовився, хіба якщо б вони довели мені їх помилковість зі Св. Письма.Тому, якщо б був якийсь єретичний зміст в будь-якій з цих статей, то я його зрікаюся і довіряю його виправлення самому Господу Ісусу Христу, який знає мій щирий намір і не надає моїй науці ложного змісту, про який я навіть не думав. А також закликаю вас у Господі, якщо б в якійсь з цих статей ви знайшли єретичний  зміст, то щоб його зреклися, але тільки без скривдження правди, про яку мені йдеться».

 

Коли він ішов на страту, то бачив, як у вогні горять його твори, які фальшиво затаврували як єретичні. На місці страти з нього зняли одяг і прив'язали до стовпа. А коли він був обернений обличчям на схід, щоб зганьбити його, сказали: «Хай не буде обернений на схід, бо є єретиком, але оберніть його на захід». І так сталося.

 

Але перш, ніж його спалили, до нього під’їхав рейхсмаршал Хоппе з Паппенгайму і востаннє намагався добитися, щоб він заперечив правду і взяв на себе роль єретика, обіцяючи, що коли її відкличе, врятує йому життя. Мученик Ян відповів:«Бог мені свідок, що те, що мені фальшиво приписують і через фальшивих свідків нав’язують, я  ніколи не вчив і не проповідував, але першочерговою метою моєї проповіді та всіх інших мої вчинків чи писань було те, щоб тільки оберегти людей від гріхів. І в цій правді Євангелія, яку я писав, вчив і проповідував зі слів і викладів святих вчителів Церкви, сьогодні я хочу радісно померти». Тоді кати одразу ж підпалили багаття, а магістр високим голосом двічі заспівав «Христе, Сину Бога живого, помилуй нас». Коли втретє промовив «Ти, що народився з Діви Марії», вітер задув йому полум'я в обличчя, і так він віддав душу Господу.


Питання єресі і єретицтва

Сьогодні той, хто хоче бути священиком, повинен прийняти або респектувати архиєретицтво неомодернізму, яке заперечує Божество Христа, Його спасительну смерть на хресті, Його реальне та історичне воскресіння і Божественне натхнення Святого Письма. Ці єресі пов'язані з синкретизмом. Проповідується пошана до поганства  і його демонів (Nostra Aetate, 1965; Асиж, 1986). Йдеться про гріх проти Першої заповіді: «Хай не буде  в тебе інших Богів, крім Мене, ...не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Бог ревниво люблячий».

 

Зрада всередині Церкви досягла катастрофічного рівня. Плодом є моральний і духовний голокост, який прогресує на території відпалих християнських народів.

 

У 1412 р. Гус пише: «Вірний християнине, шукай правду, люби правду...». Сьогодні багато з тих, які годують душі чеського народу  духовною отрутою, мають гасло: «Шукай напівправду і брехню, слухай брехню, вчи брехню, люби брехню, захищай брехню аж до смерті, бо брехня не визволить тебе від гріха і від диявола, а на кінець і від вічної смерті».

 

Людина начебто вже не є ні чоловіком, ні жінкою, але гендерним «воно». Викрадання дітей, їх моральне зловживання і порушення  психіки згідно нових стандартів є начебто «правами дітей». Всупереч Божим і природнім законам також легалізують наркотики та евтаназію (навіть для дітей і здорових людей). Народи відпалої християнської Європи готують собі автогеноцид. Що собою являє нова обов'язкова вакцинація дітей, результатом якої є ослаблення імунної системи і безпліддя? Що собою являє продаж людських органів? Що собою являють ярмарки дітей для гомосексуалістів? (див. Брюссель, 2015 - http://www.hlavnespravy.sk/v-bruseli-sa-konal-veltrh-deti-pre-gejov-cena-jedneho-dietata-sa-pohybuje-od-60-tisic-eur/621335).

 

Дорогий співбрате! Ти, як священик, несеш співвідповідальність. Ти повинен виступити проти цієї системи духовної інфекції і почати боротися за справжню обнову (реформу) Католицької Церкви і народу, при чому почати треба від себе.Якщо ти радикально не відділишся від двох єресей –  неомодернізму і синкретизму, то вже не маєш спасительної віри, виганяєш Святого Духа, а тому Св. Таїни уділяєш не лише негідно, але й недійсно. Ти перший повинен відректися цих єресей і цього духа. Зроби це публічно в неділю, 5 липня 2015 р. Це є твій жест покаяння.


Дні всенародного покаяння: 4, 5 і 6 липня 2015 р.

 

Знайди час на відео, які стосуються обнови хрещення (див. http://bcp-video.org.ua/?cat=36&paged=2), а також хоча б годину на те, щоб зробити підсумок за все своє минуле життя. Можеш відвідати цвинтар, де похований хтось з твоїх найдорожчих, і усвідомити, що і ти помреш, а потім настане Божий суд та вічність. Напиши свої головні гріхи проти ближнього, проти себе і проти Бога. Тоді в дусі уяви Христовий хрест і усвідом, що і за тебе Божий Син заплатив своєю ганебною смертю на хресті, щоб дати тобі вічне життя. З твого боку є тільки одна умова: признати собі свої гріхи і віддати їх Ісусу Христу. Як жест віри запали свічку і спали аркуш з записаними гріхами. Потім коротко подякуй Ісусу, що простив тобі гріхи. Це досконалий жаль.

 

Увечері хоча б 5 хвилин дивись на зоряне небо. Усвідом величину зірок, їх кількість і їх віддаль. Тільки сонце в 1 300 000 разів більше, ніж наша Земля. Віддаль Молочного Шляху від Землі становить 20 000 світлових років, а деякі зірки віддалені навіть на мільйони світлових років. Все рухається, все керується точним порядком. Дивлячись на зоряне небо, визнай: «Вірую в Бога, Творця неба і землі».

 

Ще в суботу чи в неділю проведи очищення своєї бібліотеки від єретичних книг і окультної літератури, що пропагує чужі релігії, а потім від книг, які пропагують нечистоту, чи від різних  порнографічних журналів. Водночас, якщо маєш якісь магічні або поганські символи у своєму домі, то викинь їх. Якщо носиш на шиї знак зодіаку, також зніми його. Зроби порядок і з музикою (диски), яка має своє коріння в сатанинському вуду (рок, метал).

 

Треба, щоб добровольці в кожному місті визначили місце, де в неділю або в понеділок може бути розпалене вогнище для спалення книг, що пропагують єресі, магію, ворожіння, нео-поганство, аморальність і порнографію. Книги хай будуть спалені 5 або 6 липня. Нехай в Чехії і в Моравії цими днями горить вогонь, що символізує покаяння (Ді. 19,19). Хай через нього до душ прийде живий Христос, Який хрестить Святим Духом і вогнем (Мт. 3,11).

 

Понеділок, 6 липня – обнова через хрещення

 

Передумовою Хрещення є покаяння і визнання, що Ісус Христос є Господь. Хрещення відбувалось або через поливання водою, або через занурення в ріці, озері чи в хрестильниці. Обнову Хрещення не мусить проводити священик. Реальністю Хрещення є з’єднання з Христовою смертю і Його воскресінням – новим життям (Рим. 6,3-5). При хрещенні прощаються гріхи, людина прищеплюється до Христа і отримує нове життя. «Ви, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися»(Гал. 3,27).

 

Обнові хрещення передує відречення від диявола:

 

Питання: «Чи відрікаєшся диявола і всіх діл його, зокрема, сучасних єресей, що ставлять під сумнів Христове Божество і надприродне натхнення Св.Письма?»

Відповідь: «Відрікаюся», і всі плюнуть в напрямку на захід.

 

Питання: «Чи відрікаєшся духа віщування, магії і синкретизму з поганством?»

Відповідь: «Відрікаюся», і всі плюнуть в напрямку на захід.

 

Питання: «Чи відрікаєшся нечистих духів, порнографії і всіх сексуальних збочень?»

Відповідь: «Відрікаюся», і всі плюнуть в напрямку на захід.

 

Плювання на захід – це традиція, пов'язана з хрещенням, яку у Велеграді практикували святі Кирило і Методій. Захід символізує царство зла, тому неприятелі, щоб принизити Яна Гуса, перед спаленням обернули його обличчям до заходу.

 

Формула Хрещення

У Біблії є дві формули. Одна: в Ім'я Святої Трійці (Мт. 28,19), а друга: в Ім'я Господа Ісуса (Ді. 19,5). Ім'я Ісус (по-єврейськи Єгошуа) означає «Бог Господь є спасіння».

 

При відновленні Хрещення, яке має характер Іванового Хрещення на покаяння, можна використати другу формулу: «Чи обновляєш своє хрещення в Боже Ім’я Єгошуа (Ісус), і чи приймаєш в Ньому прощення гріхів і своє спасіння?»

 

Хрещений відповість: «ТАК», а потім його тричі поливають водою або тричі занурюють у воду. (див. http://bcp-video.org.ua/?p=2563#more-2563)

 

Після обнови Хрещення ще цього ж дня, 6 липня, прочитай декілька глав з Біблії – з Діянь Апостолів. В наступні дні продовжуй. Потім читай Євангеліє від Івана та інші частини Нового Завіту. Тоді можеш читати і Старий Завіт. Остерігайся ліберальних інтерпретаторів та інтерпретацій Біблії. Якщо чогось не розумієш, читай далі – згодом зрозумієш.

 

Папа у Велеграді і 600-річчя від спалення священика Яна

Молитовне приготування: Нехай від 20 червня до 6 липня 2015 р. створяться молитовні сторожі. Хай кожен доброволець протягом дня молиться одну годину, яка йому підходить, а всі щодня хай моляться т.зв. Святу годину від 20:00 до 21:00, яка є спільною для всіх. В цей час доречно молитися пророчу молитву згідно Єз. 37 (див.http://vkpatriarhat.org.ua/?p=22605) чи Мр.11,23 (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=22476). Хай моляться не тільки за обнову народу, але і за папу Франциска, який 5 липня 2015 р. буде у Велеграді. Нехай він дасть там приклад покаяння для всієї Церкви. Це те, що найбільше потрібно. Хай у Велеграді також горить вогонь покаяння, до якого Франциск нехай символічно вкине три книги. Кинувши першу книгу, хай виявить, що від свого імені та від імені всієї Церкви відрікається всіх єресей. Кинувши другу книгу – що від свого імені та від імені всієї Церкви відрікається магії, віщування і нео-поганства, тобто синкретизму. Кинувши третю книгу – що від свого імені та від імені всієї Церквивідрікається аморальностей, що протирічать Божому закону. Це буде найвеличніший жест з цілого життя Франциска, який буде пов’язаний з Велеградом і стане прикладом не тільки для всієї Католицької Церкви, але й для всього християнства. Жестом покаяння для чеської католицької ієрархії нехай буде відмова від церковних реституцій і також вкинення у вогонь трьох книг за прикладом Франциска.

 

Звертаємо вашу увагу на відео (5 частин) про Яна Гуса:
http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?category_name=mucednik-jan-hus.

 

+ Ілля
Патріарх

 

+Методій           + Тимотей
єпископи-секретарі BВП

 

14.06.2015

 

Копії листа:

- Президенту Чехії М. Земану і екс-президенту В.Клаусу

- Парламенту Чехії

- Держсекретаріату Ватикану

- Чеській єпископській конференції (ЧЄК)

- Єпископствам Європи

- Представникам некатолицьких церков в Чехії

- Професорам та викладачам Карлового університету

- Політичним партіям Чехії

- ЗМІ

 

Завантажити: Ян Гус не був архиєретиком (14.06.2015)