Роздуми над Словом Життя Ів. 17,26

Дата публікації:   2015-08-15
Автор:   ВВП

 

Слово Життя Ів. 17, 26


«І об'явив Я їм Твоє Ім'я, і об'являти буду, щоб любов, якою Ти полюбив Мене, в них перебувала, а Я – в них!»


Ці слова є підсумком Ісусової молитви за єдність учнів з Ним і з Отцем, а також за пізнання Божої любові та присутності Христа в нас.

 

Ісус каже, що саме учням – а не комусь іншому – Він дав пізнати таїнство Божого Імені – Імені Отця, яке також є Ім'ям Ісуса. Отець любить Сина споконвіку. Він дав Йому і Своє Ім'я, а Ісус це Ім’я відкриває тим, які належать Йому. Це ім'я – Єгошуа (Господь є Спасіння), Ісус.

 

В цьому вірші Ісус говорить про відкриття таїнства Божого Імені. Ісус об’явив його і ще об’явить – через Святого Духа, і дасть ще глибше проникнути не тільки до таїнства Божого Імені, але й таїнства Божої любові, яка дається нам і дозволяє себе принизити кожним грішником. В Ісусі є повнота Божої любові. Бог є втілена любов. Сьогодні слово «любов» часто зловживається лише для позначення егоїзму або нечистоти. Греки мають для вираження поняття «любов» три терміни. Любов, про яку говорить Ісус, називається «агапе». Це чиста, жертвенна любов, яка є Божим даром. «Божа любов вилилася в наші серця Святим Духом, даним нам» (Рим. 5,5). Через цю любов Ісус перебуває в нас. Ісус молився, щоб ця Божа любов «в них перебувала, а Я – в них».

 

Господи Ісусе, хай в нас перебуває не тільки Божа любов, але водночас і Ти Сам. Ти сказав: «Я перебуватиму з вами по всі дні вашого життя» (Мт. 28,20).

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Ів. 17,26