Фастфуд викликає звикання, так само як героїн

Дата публікації:   2015-08-20
Автор:   Зі світу

 

Фастфуд викликає звикання, так само як героїн


Раніше вчені встановили зв'язок між пристрастю до фастфуду та наркотиків. Однак більш детальне дослідження показує, як їжа фастфуду впливає на мозок, змушуючи його хотіти ще більше подібної їжі.

 

Дослідження, опубліковане в "Nature Neuroscience", в якому вчені проводили досліди на тваринах, порівнює вплив висококалорійного фастфуду з впливом на організм кокаїну і героїну. Вчені показали, що центр задоволення в мозку щурів був перезбуджений від фастфуду так само, як і від дози кокаїну.

 

За словами Пола Кенні, фахівця в галузі молекулярної терапії з Науково-дослідного інституту Скріппса, центри задоволення у щурів стали настільки перевантажені, що вони потребують все більшій кількості їжі, щоб відчувати себе нормально. Протягом усього дослідження (яке тривало 40 днів), Кенні з помічниками вивчили 3 групи лабораторних щурів.  Перша група харчувалася корисною їжею, друга обмеженою кількістю фастфуду, а третя тільки жирною, висококалорійною їжею, яка робила щурів товстими. У підсумку мозок щурів з третьої групи змінився. Вони повністю втратили контроль над здатністю розуміти, голодні вони чи ні, часто приймаючи їжу, незважаючи на електрошоки, використовувані вченими. Коли щурів посадили на здорове харчування, вони відмовлялися їсти, і голодували близько двох тижнів.

 

Ці результати доводять те, що багато хто припускав – переїдання надто приємною для нас їжею викликає реакції в мозку, схожі з реакцією на наркотики, що веде до розвитку переїдання.

 

Джерело: http://3rm.info/main/37839-fastfud-vyzyvaet-privykanie-tak-zhe-kak-geroin.html