Роздуми над Словом Життя Мт. 5,11-12

Дата публікації:   2015-10-10
Автор:   ВВП

 

Слово Життя Mт. 5,11-12


«Блаженні ви, коли вас будуть зневажати, гонити та виговорювати всяке лихо на вас,
обмовляючи Мене ради. Радійте й веселіться, бо нагорода ваша велика на небі;
так бо переслідували пророків, які були перед вами»

 

Ці слова Христа є останнім, восьмим блаженством. І перед тим Ісус говорить про переслідування, а також підкреслює нагороду, якою є Царство Небесне. Переслідування є частиною життя з правдивої віри. Переслідувань зазнавали одразу ж перші християни в Єрусалимі. Першим мучеником був диякон Степан. З апостолів першим помер мученицькою смертю Яків, брат апостола Івана. Обидва брати погодилися з проханням їхньої матері, щоб бути першими у славі. На питання, чи можуть вони пити чашу терпінь, яку п’є Ісус, сказали: «Можемо». Безкровне мучеництво Іван сміливо і в повноті витерпів під хрестом. Криваве мучеництво витерпів св. Яків, коли 42 року був усічений мечем. Безкровне, психічне мучеництво є тоді, коли заради Христового вчення ми зазнаємо зневаг, переслідувань, брехливих очорнень і всякого лиха.

 

Слова восьмого блаженства є зрозумілими і конкретними для кожного, хто щиро йде за Ісусом. Кожен з вас міг би перерахувати страждання і переслідування за те, що ви хочете правдиво наслідувати Ісуса, і що вам лежить на серці спасіння своєї душі, душ своїх найближчих і духовне воскресіння всього народу. З великою радістю ви приймаєте зневаги і всяке лихо, яке зазнаєте заради вірності Ісусові і Його Євангелію! Усвідомте собі, що наша Правовірна  Церква є переслідувана на загал і в кожному з вас особисто!

 

Ісус сьогодні каже кожному з вас на всі переслідування і очорнення: «Якщо Мене переслідували, то й вас будуть переслідувати. Не сумуйте, але, навпаки, радійте, бо маєте велику нагороду в небі! Так переслідували і пророків, які були перед вами».

 

Нехай ці слова для кожного з нас будуть потіхою, підбадьоренням і справжньою радістю, що можемо терпіти за Христа. Це наш найбільший привілей тут, на землі. Тоді після смерті кожного Ісусового учня чекає щедра нагорода в небі! Там є наш дім, там є наше місце, яке для нас приготував Ісус. Вгору серця!

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Мт. 5,11-12