Слово Патріарха Іллі з нагоди свята Введення в храм Пречистої Діви Марії (2015)

Дата публікації:   2018-12-04
Автор:   ВВП

 

Слово Патріарха Іллі з нагоди свята


Введення в храм Пречистої Діви Марії


Святкуючи свято Введення в храм Пречистої Діви Марії, пригадуємо, як  Марія, ще будучи маленькою дитиною, була введена в храм, щоб бути посвяченою на служіння Богові. Служіння Богу вимагає, щоб ми цілковито віддали Йому до рук своє життя і зрозуміли, що належимо Богу, що Він наш Господь, і що Йому ми повинні кожен день, знову і знову віддавати себе. Ми повинні дати Йому свою волю, почуття, думки, страхи, і щодня з’єднувати свої проблеми, турботи і болі з терпінням Ісуса. Потім Він дасть нам силу це зносити у вірі. Це все освячує нас, очищує, а водночас Бог може використати це для духовної місії.

 

В день свята Введення у храм, Євангеліє говорить нам: «Блаженні ті, які слухають слово Боже і зберігають його». Боже слово насамперед зберігала і виконувала Діва Марія: чи це було при Воплоченні, чи при народженні Господа Ісуса – на все, що було з цим з’єднане, Вона казала «так». Все Її життя, і в час терпінь, було «так» Богу, а найбільше це проявилося під час смерті Її Сина. В суботу, після Страсної п'ятниці, Вона знову вірою опирається на Боже слoво: «Але на третій день воскресне». Вона постійно вірить Богу.

 

Бог дав нам Своє слово, щоб ми його втілювали, жили ним, тобто  реалізували. Воно повинно світити нам на шляху до вічності. Але спочатку ми повинні чути його і аж тоді можемо реалізувати. Під час Благовіщення Діва Марія сказала Богу своє «так» і Слово стало тілом. Вона стала першим Божим Кивотом. Через Неї прийшов Христос. «Хто зберігає Моє слово, той є мій брат, моя сестра і моя мати». І ми також маємо давати людям живого Христа. Коли реалізуємо Боже слово, приходить Божа сила і міць. Коли ж лише говоримо про нього, але не реалізуємо – не живемо ним, то нікого не навернемо до Ісуса, щоб люди могли прийняти Його за свого Господа і Спасителя. Отож ми повинні зберігати Божі заповіді, особливо перші. А цього не зможемо без віри. Віра переходить в любов, тобто в повне віддання себе Богу. Це не полягає у відчуттях. У вірі я повинен зробити крок, тобто повірити. Отож, це не теорія. Той, хто живе і реалізовує Боже слово,  здобуває Божу мудрість.

 

Коли Ісус помирав на хресті, Він дав нам Свою Матір словами: «Ось Мати твоя!». Ми повинні прийняти останню  волю Ісуса – прийняти Марію за свою Матір. Вона вчитиме нас зберігати Боже слово у своєму серці і реалізувати його.


Завантажити: Слово Патріарха Іллі з нагоди свята Введення в храм Пречистої Діви Марії (2015)