Шукай правду! 3 частина – Первородний гріх: а) родовище зла в нас

Дата публікації:   2015-12-30
Автор:   ВВП

 

Шукай правду!


3 частина: Первородний гріх

а) родовище зла в нас


Слово Боже говорить, що на початку було Слово, і Слово було в Бога, і Слово було Бог. Далі написано, що все було створено через Нього і для Нього (Ів. 1,1-3). Кожна людина створена так, що прагне найвищого, досконалого щастя, яке хоче реалізувати в особистому відношенні. Людина прагне Бога, і навіть якщо цього не усвідомлює, бо ніхто інший не може задовольнити це вкладене в неї прагнення. «Ти створив нас для себе, о Боже, і неспокійне людське серце, поки не спочине в Тобі» (св. Августин). Це сильне прагнення, яке є в кожній людині, є позитивним, і становить суть нашого існування. Але людина згрішила, зрадила Бога, повірила духу брехні, і, таким чином, перервала з Ним зв'язок. Тривалим наслідком цього є первородний гріх. Прагнення Бога, абсолютного щастя, яке ніколи не закінчиться, залишилось в нутрі людини, але гріх – брехня в нас – спричиняє те, що задоволення прагнення до щастя ми шукаємо там, де його знайти неможливо. Йдеться про ессенціальний самообман. Через гріх людина стала на шлях брехні. Своєю зрадою єдність з Богом замінила на єдність з брехнею, а прагнення, яке в ній залишилося, хоче фальшиво задовольняти новим і новим самообманом – в алкоголі, наркотиках, моральній нечистоті, кар'єрі, грошах, злочинності. Цей шлях брехні та егоїзму закінчується загибеллю. Людина стала рабом гріха, але оскільки це рабство є внутрішнє, то не хоче сама собі допомогти і відкидає запропоновану допомогу.

 

Приклад: 12-річна дівчинка захворіла раком. Її лікували з великою надією, що вдасться зупинити руйнівний процес. Провели оперативне втручання. Їй відрізали частину ноги вище щиколотки. Потім треба було продовжувати лікування, щоб зупинити прогресування раку. Батько дівчинки з оголошення дізнався про «чудодійну» цілительку, яка «лікує» т.зв. енергіями. Вона сказала батькові, щоб він негайно забрав дочку з лікарні і вона її вилікує. Батько послухав її. Лікарі були шоковані цим рішенням. Хвороба відновилася. Коли надходили різкі болі, цілителька стягувала їх т.зв. магнетизмом та «палила» над свічкою – і на диво, болі припинялися. Це підтверджувало віру батька в надприродні здібності цієї окультистки. Процес згубної хвороби продовжувався. Тоді батько відвідав свого друга, а той переконливими аргументами застеріг його від цілительки. Порадив повернутися в лікарню, поки вона своїм шарлатанством не заподіяла смерть дитині. Батько не послухав, сильно образився на друга і перестав з ним спілкуватися. Через кілька тижнів друг дізнався, що дівчинка померла. Минуло вже 20 років. Батько, однак, досі вважає найбільшим ворогом свого вірного друга, а проти цілительки не дозволить сказати ні слова.

 

Це парадокс! Яке ж затемнення спричиняє первородний гріх – це родовище зла в нас! Існують тисячі подібних випадків. Тут просто не працює розум.

 

Реакція нашої порушеної природи – «старої людини»

Як ми реагуємо, коли хтось говорить нам сувору правду, яка стосується нашого минулого, або помилки, яку робимо, або поганої звички, або занедбаних нами обов'язків в сім'ї чи на роботі? Реакція така, що людина образиться, почне перераховувати помилки іншого, і часто це закінчується сваркою. Ми не можемо знести правди. І це ще один доказ існування родовища зла в нас, яке формує захисну систему проти правди. Ми не хочемо прийняти правдиву критику з боку іншого, навіть якщо самі знаємо про свою помилку.

 

Як ми повинні реагувати на правдиву критику? «Якщо це правда, то чому я злюся? Треба подумати над цим і взяти під увагу те, що буде для мене корисним. Якщо це брехня, тоді не варто через неї сердитись». У конфліктній ситуації головне – зберігати спокій і відключити емоції. Можна так відповідати на критику: «Вже довший час я відчував, що маю цю проблему, але ніяк не було часу щось з цим робити. Як ти думаєш, що конкретно я повинен зробити в першу чергу? Порадь, що би ти зробив на моєму місці».

 

Спотворене розуміння цінностей

Система первородного гріха спотворює найблагородніші цінності, такі як свобода, правда, любов... Людина вважає свободою добровільне поневолення себе наркотиками, алкоголем, сексуальними збоченнями –  і тільки тому, що повірила брехні. Але справжня свобода полягає в тому, що людина, незалежно від власного егоїзму, гордості і від думки людей  правдиво виступить проти зла в собі і проти духа брехні. Дух брехні разом з родовищем зла в нас створює фальшиву громадську думку, якою тероризує людей, висміюючи їх, щоб боялися протистояти брехні і відстоювати правду. Він подає чесноту як щось старомодне, менш вартісне і принизливе.

 

Джерело конфліктів – своя правда

Існує об'єктивна правда, але люди мають свою суб'єктивну правду, якої дотримуються. З цієї причини між людьми виникають конфлікти. Тому в кожному суспільстві протягом всієї історії людства завжди існували закони, що карали тих, які просовували суб'єктивну правду, серйозно шкодячи іншим.

 

Приклад: На суді у справі розлучення всі присутні свідки, які чули свідчення чоловіка, були повністю згідні, що він невинний, а дружина дуже погана. Але коли потім говорила дружина, їм майже лилися сльози від співчуття, якою жертвою вона стала і який він злочинець.

Це суб'єктивна подача правди двома людьми, які не беруть під увагу об'єктивну правду. Одна і друга сторона повинні усвідомити свої помилки і провини стосовно совісті та Божого закону, а потім прийняти об'єктивну правду. А це є процес очищення. Пошук правди повинен бути пов'язаний зі справжньою, жертовною любов'ю, яка є протилежністю егоїзму, самолюбству і допомагає зносити помилки інших (див. 1Кор. 1,13). Правило об'єктивної правди є основою здорових відносин між людьми і народами.

 

Основне правило

Дуже важливе правило у боротьбі проти підступного духа брехні – це поставити собі питання: Хто стоїть за цим і яку має мету?

 

Обман в системі

Сьогодні виступають цілі системи брехні, які масово обманюють людей, так що вони втрачають здатність розрізняти правду. До них належать сучасні глобалізаційні програми та ідеологія Нового Світового Порядку. Прикладом є гендер. Гендеристи офіційно обманюють і заперечують цю найпримітивнішу правду, що людина є тільки або чоловіком, або жінкою, і не є гермафродитом або якимось «воно» – людським «неутрумом». Всі мусять робити вигляд, що цю колосальну брехню треба приймати всерйоз, тому змінюють навчальні програми, пристосовують державні закони... Наприклад, парламент Швеції цілком серйозно розглядає як пріоритетне питання унісекс-туалети. Про це ведуться телепередачі, організовуються дискусії... Чому така дебільність може існувати? Тому що діє дух брехні, який формує фальшиву громадську думку, а родовище зла в нас це приймає. Гендер є однією з форм перевиховання цілого покоління людей на шизофреніків і сексуальних збоченців. Вони стають жертвами системи брехні НСП, яка має на меті автогеноцид народів через аморальність і антизакони.

 

Чому людей легко обманути?

Людей легко обманути тому, що вони звертають увагу передусім на зовнішність, на імідж, на те, від чого отримують гарне враження, але не йдуть до суті речей, тобто до правди. Непотріб в красивій упаковці буде проданий швидше, ніж якісна річ без неї. Для того, щоб успішно обманути, фінансовий шахрай намагається створити надзвичайно гарне враження. Тільки деякі люди запитують: Який дух є за цією людиною і яку має мету? Люди дозволяють обманути себе улесливими словами, усмішками. Багато людей таким способом втрачають всі свої фінансові заощадження, накопичені за все життя, або потрапляють у сіті деструктивних сект...

 

Приклад: Сьогодні ви часто можете отримати лист, в якому говориться: Вітаємо! Ви виграли мільйон доларів! А потім слідує перелік вказівок, що потрібно робити, що і скільки інвестувати, щоб отримати т.зв. «приз». Якщо людина буде виконувати дані вказівки, це буде їй коштувати багато грошей, а на кінець, звичайно ж, не отримає ніякого призу.

 

Побудовано цілий ряд психологічних методів, як обманути людину. Спершу її хвалять, приділяють увагу, лестять, обіцяють все можливе, навіть використовують маніпуляційні методи обнімання, і все з однією метою – створити враження, що шахрай поводиться щиро і бажає добра. Таким чином людина попадає в приховану пастку.

 

Подібно відбувається і при маніпуляції людськими почуттями під час зваблювання до нечистих відносин, які викликають залежність.

 

Приклад: Вся сім'я переконує дівчину, щоб не виходила заміж за алкоголіка. Але вона не хоче приймати жодних аргументів і думає, що у її випадку це буде якось по-іншому. Після весілля і народження дітей виявляє, що всі перестороги були правдою. Чоловік б'є дружину і дітей, не залишає алкоголь, а скоріше навпаки. Спільне життя стає каторгою чи навіть пеклом.

Це плоди родовища зла в нас, яке має суб'єктивну правду, а об'єктивну правду відкидає.

 

Людину обманюють модою, фальшивими ідолами, популяризацією того, що шкідливе для здоров'я і моралі. Брехня пов'язана з гордістю, з т.зв. рівнем. Наприклад, популяризується йога, і всі будуть вважати, що займатися нею – престижно. Однак, замовчується, що подальші методи, пропоновані адептам, вже не мають нічого спільного з гімнастикою. Ці методи через різні медитації, дихальні вправи і обожнювання гуру ведуть до порушення психічного здоров'я і до морального розкладу.

 

Негативні явища масово поширюються за принципом популяризації. Цей принцип Америка вже протягом багатьох десятиліть використовує для маніпуляції людством. Тоді людина вже не відрізняє правду від брехні, моральні цінності від аморальних, злочин від героїзму. Цей метод використовували обманщики всіх поколінь, але американці сьогодні побудували цілу систему, і пропагований ними обман вже має жахливі наслідки, особливо для молодих людей, які не мають критичного мислення і наївно приймають сугестивну рекламу. Гірким плодом популяризації (за допомогою декадентської музики, наркотиків, порнографії, збочень, всієї псевдокультури) є моральне спустошення і рабська залежність. Чим більша брехня, тим більша катастрофа. Тільки правдива людина не дозволить маніпулювати собою через насмішки і зуміє відрізнити справжню цінність від фальшивої.

 

Брехня і зло приваблюють людину, тягнуть донизу. Це є закон тяжіння зла в людині. Коли ж людина хоче відстоювати істину, мусить йти проти течії, її висміюють, вона повинна докладати зусиль, жертвуватися, а на кінець не отримає ніякого визнання. На відміну від цього, легким шляхом обману уникне жертв, зусиль, проблем, а ще й отримує славу та швидкий фінансовий успіх.

 

Щоб людина могла йти шляхом правди, вона повинна навчитися відрікатися свого еґо, яке пов'язане з родовищем зла в нас. Мусить бути охочою бачити ясну правдиву мету – дочасну і вічну. Не може дозволити відвернути себе від цієї мети фальшивими напівправдами і вигодами.

 

Чеський мученик за Правду Ян Гус (†1415) підкреслював: «Шукай правду, люби правду, вчися правди, борись за правду, і правда визволить тебе від гріха, диявола і вічної смерті».

 

Європейська культура була побудована на християнських принципах, тобто були дані закони, які захищали добро і карали зло. Тому й система освіти не тільки передавала знання, але й готувала до морального життя в сім'ї і в суспільстві. Приймання правди і добрі діла пов'язані з певним самозреченням і героїзмом. Ісус каже: «Зречись себе» (Лк. 9,23). Правда повинна пізнаватися і серцем, а також з відношення до Джерела правди – самого Бога. Ісус сказав: «Я – Дорога, Правда і Життя» (Ів. 14,6) і «правда зробить вас вільними» (Ів. 8,32).

 

Приклад: Молодий чоловік, в якого виявили ракову пухлину ще в початковій фазі, повинен негайно пройти ефективним лікуванням, щоб зупинити цю смертельну хворобу. Фальшиве милосердя, що йому не скажуть правду і не наголосять на необхідності конкретних дій, є по відношенню до нього обманом, який принесе смерть. Рішенням тут не є фальшиве співчуття, або якийсь цілитель з гомеопатією, акупунктурою, т.зв. енергіями, або алкоголь чи наркотики. Рішення в цій ситуації – прийняти правду і зробити конкретні кроки.

 

Молода людина, яка шукає правду, повинна шукати повчання і підтримки саме в тих моральних, правдивих людей, які одночасно передадуть їй досвід боротьби з брехнею. Якщо шукає правду в людей, які є успішними, але в той же час професійними обманщиками, то вони введуть її в оману, замінять правду т.зв. успіхом, але щастя і спокою там не знайде. На цьому шляху її чекає дочасна і вічна загибель.

 

Людина не хоче чути всю правду, не бажає прийняти реальність. Їй легше бути в ірреальності, але це самообман і безвідповідальність стосовно ближнього. Цей самообман є продуктом родовища зла в нас, первородного гріха, який називається біблійним терміном «стара людина» (Рим. 6,6).

 

Молоді люди хочуть мати ідеал, хочуть бачити якийсь зразок. Цими зразками морального життя, справжніми героями, які заради дочасної і вічної правди приносили найбільші жертви, є святі і мученики. Дійсно, поширення правди і її пошук вимагає безкровного, а іноді й кривавого мучеництва. Найбільшим прикладом для нас є сам Божий Син Ісус Христос, який є втіленою Правдою.


+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату


+ Методій, ЧСВВр          + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі
 


25.11.2015


Завантажити: Шукай правду! 3 частина: Первородний гріх (25.11.2015)