Різдвяне пастирське послання Україні

Дата публікації:   2016-01-07
Автор:   ВВП

 

Різдвяне пастирське послання УкраїніДорогі віруючі і весь український народе!

Ми живемо в історичний час, коли вирішується майбутнє не тільки України, але й усієї Європи і світу. Ісус є наріжним каменем; хто прийме Його, буде спасенний, хто відкине – буде засуджений.Різдвяним святам передували події, які впливають і на Україну: теракт в Парижі, авіатеракт над Єгиптом, в результаті якого загинули 224 російських і декілька українських громадян, а серед них 27 дітей. Останніми місяцями Європу заливає хвиля іммігрантів з різних ісламських країн.

 

Згадаймо, що минулими роками саме на Різдвяні свята християни в Каїрі та Іраці загинули під час богослужінь від терактів і так відійшли у Божу славу. Вони вже не повернулися з храмів у свої домівки. Якщо подивимося на Західну Європу, то згідно статистик, у Франції ювенальною юстицією було викрадено понад 2 мільйони дітей. В Норвегії щороку 59 дітей, викрадених таким способом, здійснюють самогубство. Держави західної християнської Європи узаконюють одностатеві шлюби, яким потім віддають цих викрадених дітей. Росія є єдиною державою, яка заборонила гомосексуалізм і його пропаганду. В Україні у 2017 році гомосексуальні партнерства мають бути вже легалізовані. В цей Різдвяний час з тривогою говориться про мобілізацію. 70 років тому, одразу ж після Різдва, ваші діди разом зі своїми дітьми тодішнім режимом були депортовані на Сибір. В Росії цей політичний режим впав і прийшов новий, який без єдиного пострілу надав Україні повну свободу на самовизначення. Ніколи до цього Україна її не мала. Чи вона вдячна за це? Чи ця незалежність і свобода залишилась і до сьогодні? Чи збереже Україна християнську віру, яку прийняла через св. Володимира у Києві? Молімось за тих, хто приймає рішення про наше майбутнє.

 

Західна Європа в ці дні відкрилась масовій імміграції, яка призводить до ісламізації Європи. Це кара за єресі теологів і зрадницьких ієрархів, які сьогодні духовно, як Ірод, прагнуть вбити живого Ісуса і в душі останньої бабусі.

Ми живемо в історичний час. Кожен несе відповідальність за те, чи шукає правду, бо тільки правда визволить його. Брехня поневолює. Жахливими є слова, які розкривають причину панування диявола над християнськими народами: «Гинуть, бо не прийняли любові правди, щоб їм спастися» (2 Сол. 2,9-10). Але ти люби правду, шукай правду! Ісус є Правда! (Ів. 14,6). Знову і знову, поки ми в часі, Христос Рождається, але тільки через правдиве покаяння. А це означає, що людина признає, що повірила брехні, що була обманена, згрішила, але тепер знову приймає прощення від Божого Сина, Ісуса – знову є в Правді.

 

Вже багато разів ми чули на Різдво те саме Євангеліє: «Сьогодні вам народився Спаситель, Який є Христос Господь!» Усвідом, що в цей момент і тебе стосуються слова: «Сьогодні і мені народився Спаситель». Ісус стукає у твоє серце і постійно здійснюється: «Тим, які Його прийняли, дав право дітьми Божими стати» (Ів. 1,12). Ісус каже: «Ось Я стою при дверях і стукаю: хто почує голос Мій і відчинить двері, увійду до нього і вечерятиму з ним, а Він зо Мною» (Об. 3,20). Але перед тим Ісус говорить: «Я докоряю й караю того, кого люблю. Тож будь ревний і покайся» (вірш 19).

 

Святий вечір, поєднаний з традиційною вечерею, полягає не тільки в їжі, але і втому, що разом зійдеться уся родина. Але є питання: Чи тут є місце і для Ісуса? Чи не стоїть Він поки що лише за дверима та стукає, і ніхто Йому не відкриває? Він стукає у двері твого рідного дому, стукає у двері твого серця, стукає у двері великої родини, якою є Україна. Це також твоя родина.

 

Україна в ці дні приймає закони, які відкидають Ісуса, життя і мир, та приймає такі закони, які приносять неспокій і самознищення. А що робиш ти? Які закони приймаєш ти? Чи приймаєш Ісуса як Правду, чи залишаєшся в темряві брехні? Чи сьогодні Ісус не плаче над тобою, як колись плакав над Єрусалимом? Чи не плаче сьогодні над твоєю родиною? Чи не плаче сьогодні над цілою Україною, бо для Нього немає місця ні в твоєму серці, ні в твоїй родині, ні в твоєму народі? Тому що для Ісуса не було місця, Він народився в яскині, де зберігалось сіно для тварин. Ісус каже і тобі:«Я докоряю й караю тих, котрих люблю». І далі: «Тож будь ревний і покайся!» Згадай, скільки минулого року було різних покарань. Чи вони вели до покаяння? До прийняття правди? Чи до затверділості твого серця? Бог допустив покарання і на твою велику родину – Україну, через конкретних людей. Чи ти каєшся? Чи кається Україна? Що таке покаяння? Відвернення від брехні і прийняття правди. Тією найглибшою і найосновнішою правдою є Ісус. Чи ти прийняв Ісуса? Якщо так, тоді тебе стосується: «Тим, які Його прийняли, дав право стати Божими дітьми». А що, як ти відкинув і не прийняв? Тоді зроби це сьогодні. Завтра може бути вже пізно. А що, як голос та стукіт Ісуса стихне, і твоє серце затвердіє, можливо, і назавжди? Сьогодні, коли почуєте Його голос, не робіть затверділими ваших сердець!

 

Україна належить до сім’ї слов'янських народів. Чехія, Словаччина і Польща починають повертати свій погляд з Заходу на Схід. Мудреці, три царі, запитали: «Де народжений Цар юдейський, бо на сході ми бачили зорю Його?» (Мт. 2,2). Який народ Європи сьогодні приймає і захищає Божі закони, а який ці закони відкидає для власного самознищення? Три мудреці шукали Ісуса – Правду і спасіння. Чи шукаєш Його і ти? Чи шукає сьогодні і Україна?

 

На Західній Україні, ще в той час, коли вона була частиною Радянського Союзу, відбулась поява Матері Божої. Всім українцям Вона висловила свою любов особливо 26.04.1987 року в першу річницю Чорнобильської катастрофи. В цей день Пресвята Діва з'явилася в селі Грушів Львівської області. Водночас це була наймасовіша поява, яка коли-небудь відбулась на світі: Марію протягом короткого часу побачили на власні очі величезні натовпи паломників. Першою побачила Пресвяту Діву 11-річна дівчинка на куполі старого храму. Дівчинка закликала свою матір і кількох людей, і всі вони цілком ясно побачили Пресвяту Діву. У той же день, до заходу сонця, Марія ще кілька разів з'являлась на куполі храму. Новина швидко поширилась і тому наступними днями до Грушева почали з’їжджатися натовпи людей. Щодня приходило 40-50 000 паломників і більшість з них бачили Пресвяту Богородицю. В Грушеві Пресвята Діва передала і кілька послань, в яких передусім, звернулась до України. Україна (Київська Русь) була першою країною у світі, що була посвячена Пресвятій Богородиці за князювання Ярослава Мудрого в Києві у 1058 р. Пресвята Діва сказала в Грушеві: «Україно, моя доню, приходжу до тебе в найтяжчих хвилях твого життя. Ти мене перша вибрала собі за свою Царицю». І згодом: «Моліться і наверніться, то третя світова війна не почнеться». Інше послання: «Вчіть дітей молитися, вчіть дітей жити в правді. Щодня моліться вервицю; це зброя проти сатани. Я прийшла до Вас, щоб подякувати українському народові, бо за останні 70 років ви найбільше терпіли за Христову Церкву. Чиніть покаяння і любіться. Приходить доба, яка була предсказана, як кінець часів. Погляньте на безпорядок, який панує в світі, на гріхи, байдужість, кровопролиття. Приходжу до вас зі сльозами в очах і прошу Вас моліться!...». Повідомлення про появу тоді транслювало і радянське телебачення. Державні органи цими подіями і величезним припливом паломників були виведені з рівноваги і не знали, як реагувати, бо Пречисту Діва бачили також працівники КДБ. У середині травня 1987 р. появи Діви Марії закінчились.

 

У 2013 році Україна святкувала ювілей хрещення Київської Русі. Ювілей розпочався посвятою на Київській горі на території Києво-Печерської Лаври. Це було на другий день Різдвяних свят, який водночас є святом Собору Пресвятої Богородиці. Київська Русь, якою сьогодні є Україна, Росія і Білорусь, вже вдруге, майже за 1000 років, була посвячена Пресвятій Богородиці. У ювілейному 2013 році неподалік пам’ятника святого Володимира також був символічно скинений з мосту в Дніпро приблизно трьох метровий Перун. Невдовзі після цього у Дніпрі була символічно проведена віднова хрещення від імені трьох народів України, Росії і Білорусії. Також на цьому місці відновили своє хрещення близько 200 чоловіків. В ці дні також закінчилась невдачею спроба проведення гей-параду в Києві.

 

1000 років тому Київ став духовним Вифлеємом для Київської Русі. Тут святий Володимир загальним хрещенням створив умови для приходу Христа в серця наших прадідів. У ці дні Пресвята Богородиця переживає подібний біль, як при втечі до Єгипту, щоб врятувати новонародженого Ісуса від Ірода. Зі сльозами на очах Вона дивиться на Україну, яка відкидає покаяння, відкидає живого Ісуса і обирає шлях самознищення і смерті. Але ви, дорогі брати і сестри, які прийняли Її, розділяєте зі своєю Матір’ю Її біль. І не тільки це. Ви є Її потіхою, коли щовечора багато з вас під час Святої години з 20:00 до 21:00 підіймаєте руки до Бога, і через пророчу молитву згідно Єзекиїла 37 з вірою молитеся за духовне воскресіння не тільки України, але й інших слов'янських народів.

 

Богородиця і в час Різдва цього 2016 року повторює: «Україно, моя доню, Я приходжу до тебе в найтяжчих хвилях твого життя. Три роки тому Я знову тебе прийняла через слова посвяти в Києві.Кожен з вас, хто приймає Мене за свою Матір, стає надією для України в цей важкий час. Через кожного мого духовного сина і дочку Мій Син Ісус може народитися і жити. Тільки Він може врятувати Україну від сили сатани і самознищення. Але для цього Він потребує тебе. Він потребує твоєї вірності у терпіннях під час боротьби за перемогу правди».

 

Дорогі брати і сестри, хай Пресвята Богородиця стане для нас захисним покровом. Зі сльозами на очах я переживаю духовну боротьбу, в якій перебуває Україна, і в якій під загрозою знаходиться спасіння мільйонів душ українського народу. Звертаюся передусім до вас, які молитесь безперервну молитву в молитовних сторожах і щодня об'єднуєтесь у Святій годині (20-21:00). Тут з вірою ви взиваєте святе Боже Ім'я і випрошуєте духа покаяння для України, щоб настало її воскресіння. Щовечора о 9-й годині я посилаю благословення вам, хто молиться, і всій Україні. Витривайте в цій молитовній боротьбі. Ісус і Його Матір на кінець переможуть над духом брехні і смерті. Можливо, деякі з вас доживуть до приходу Божого Царства в силі. На це Різдво бажаю вам, щоб Христос народився у ваших серцях. І це бажаю вам різдвяним привітанням: Христос Рождається!


+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату


Різдво-2016Завантажити: Різдвяне пастирське послання Україні (Різдво-2016)