Реституція, покаяння і Ян Гус /Відкритий лист до Ватикану/

Дата публікації:   2015-06-21
Автор:   ВВП

 
Державному секретаріату Ватикану


Реституція, покаяння і Ян Гус

(Відкритий лист до Ватикану)


На свято святих Кирила і Методія та на свято Яна Гуса дні 5 і 6 липня 2015 завершаться у національному покаянні.

Візантійський Католицький Патріархат оцим публічно пропонує Ватикану зробити у Велеграді три історичні жести покаяння:

 

1) Нехай Церква в Чехії відмовиться від права на реституцію.

2) Нехай відбудеться жест покаяння – відмова від єресі синкретизму і аморальності.

3) Нехай чеський мученик Ян Гус буде проголошений святим.

 

1) Відмова від реституції

Ян Гус був спалений не за єресі, які були неправдиво йому приписані, але за те, що він виступив проти церковного бізнесу, який полягав у симонії – продажі відпустів (індульгенцій). Апостол говорить: «Бо корінь усього лихого – грошолюбство» (1 Тм. 6,10), а Божественний Спаситель каже: «Ніхто не може двом панам служити – Богові і мамоні» (Мт. 6,24).

 

Конкретний випадок церковної антиреституції:

Вдова лікар К. Ш., виконуючи останню волю свого покійного чоловіка, подарувала монахам св. Василія своє майно, при умові, що вона буде користуватись ним до кінця життя, і що, в разі хвороби, монахи забезпечать їй опікунство аж до смерті. Єпископ Гучко подбав про ліквідацію Чину і подаровану квартиру і невеликий дім в Празі на Сміхові вкрав у цієї вдови. Дім відразу ж зайняв. Вдова проти цього протестувала. Єпископ Гучко використав для цього спеціальний метод – послав до неї церковного юриста з двома священиками. Вони зманіпулювали нею, щоб вона підписала підготований ним документ. Коли делегація відійшла, обманена вдова вимагала у нотаріуса скасувати підроблений документ. Однак ще до сьогодні Гучко не повернув їй майно, хоч вона і відкликалася аж до Ватикану.

 

Церковний злодій зловживає міліцію і суди: Три роки тому, стан здоров’я вдови різко погіршився. Вдова була перевезена протягом короткого часу зі своєї квартири в лікарню, а потім племінник узяв її до своєї квартири. Її квартира з особистими речами залишилася порожньою. Вдова попросила отця Циганека, члена Чину, якого Гучко незаконно пограбував, щоб поселився в її квартиру для тимчасового проживання. Гучко створив великий тиск, навіть обдурив міліцію і послав її на отця Циганека. Це шахрайство Гучка викрилося, але отець Циганек радше звільнив квартиру, так що в квартирі вже більше року ніхто не проживає. Однак у ці дні дійшло до абсурдної ситуації: Гучко – злодій, подав свою жертву, яку пограбував, - отця Циганека – до суду! Цей комедійний суд відбудеться 24 червня 2015. Метою судової скарги є те, щоб зобов’язати о. Циганека замість Гучка вивезти з квартири все майно вдови. Гучко, який з нетерпінням очікує її смерті, вже не має терпеливості і хоче зайняти її квартиру якнайшвидше.

 

Метод Гучка – погрози: Гучко погрожує племіннику вдови, що його приватний бізнес подасть на перевірку своїм знайомим з податкової інспекції і знищить його, коли він дозволить, щоб вдова повернулася в свою квартиру, або якщо він впустить до неї будь-кого з монахів св. Василія. До того ж вдові навіть не дозволили в часі Великодня приступити до св. Сповіді і прийняти Святе Причастя.

 

Метод Гучка – зловживання державними органами: Для досягнення своєї мети, – не дозволити реєстрацію Правовірної Церкви і, таким чином, ліквідувати свого конкурента, – Гучко використав міністра культури Германа. В рамках добра Церкви він безкарно допустився злочину дискримінації релігійної меншини і кримінального порушення державних законів ЧР (див. http://uprkccr.com/cz/clanky/nase-cirkev/registrace/zadost-predstavitelum-cirkvi-o-vyjadreni-postoje-k-hodnotovemu-pluralizmu.html).

 

Церковна клептоманія Гучка: Гучко також вкрав монастир в Сазаві, який ми, монахи, побудували з опущеного сараю з фінансовою допомогою від наших батьків і друзів. Гучко вкрадений монастир продав особі, яка займається бізнесом. Коли б то з нього зробив хоч музей св. Прокопія!

 

Нас, східних монахів, в 2003 році везли зі Сазави на Схід. Ми наслідували долю східних монахів св. Прокопія, які були вигнані зі Сазави в 1096 році. Цим закінчилася традиція святих Кирила і Методія і східна Літургія.

 

Хоча нам усе вкрали, і тільки з порожніми руками ми приїхали в Україну, ми тепер публічно відмовляємося від повернення нам нашого майна, тобто від реституції! Водночас закликаємо Чеську Католицьку Церкву до наслідування! Нехай також відмовиться від реституції!

 

Ми прощаємо єпископу Гучку і Єпископській конференції (ЧЄК) несправедливість, наклеп, крадіж і вигнання. Бог і це зло повернув на добро. В Україні зродилася Українська Правовірна Греко-Католицька Церква (УП ГКЦ), а також Візантійський Католицький (Вселенський) Патріархат. Отож мусимо єпископу Гучку і ЧЄК подякувати за їхню службу, адже вона принесла користь для Церкви.

 

2) Жест зречення від єресей, синкретизму і аморальності

У ці дні нехай чеський народ чинить покаяння і зречеться єресей неоязичництва і сексуальних збочень тим, що, принаймні, символічно спалить хоча б три шкідливі книги (див. http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=30709). Віримо, що цей жест зробить також і Папа у Велеграді за себе і за всю Церкву, і що в цьому його будуть наслідувати і чеські єпископи, священики, монахи та люди. У цьому випадку, зло минулого, пов'язане зі спаленням Яна Гуса, принесе через покаяння велике благословення. І тоді буде на правду – «Felix culpa!». Цим буде даний простір для духовного воскресіння духовно мертвої Церкви.

 

3) Нехай чеський мученик Ян Гус буде проголошений святим

Церква спалила Жанну д'Арк, а невдовзі після цього її реабілітували і проголосили святою, хоч з мечем у руці вона боролася проти англійців. Гус не мав в руці жодного меча. Гус мав тільки меч Божого слова, яким проповідував Божу правду, а за це він був спалений. Те, що не був скоро проголошений святим (santo subito), і що Церква бойкотувала покаяння, викликало великий відпір і подальші війни, які були результатом відкинення правди і покаяння з боку церковної ієрархії і світської влади.

 

Нехай 5 і 6 липня 2015 будуть історичним днем для Чехії та всієї Католицької Церкви!

 

+ Методій, ЧСВВр
Секретар Візантійського Католицького Патріархату


19.06.2015


Копія:

- ЧЄК;

- Президенту і екс-президенту ЧР;

- Членам Парламенту Чеської Республіки;

- Академікам Карлового університету;

- ЗМІ.


Завантажити: Реституція, покаяння і Ян Гус /Відкритий лист до Ватикану/ (19.6.2015)