Небо є близько

Дата публікації:   2016-03-20
Автор:   ВВП

 

Небо є близько!

 

Небо є близько, бо я скоро помру. Ще кілька років, і я стану перед брамою неба. І навіть якби мені довелося жити ще 100 років, і вони скоро минуть. Як сильно мене повинна мотивувати думка про небо, яка спонукала стількох юнаків і дівчат погордити радощами і минущими благами світу, щоб таким чином здобути вічне небо!

 

Св. Бернард мав 7 братів. Всі вони вирішили залишити все, піти в монастир і цілковито служити Богу. Вони мали велике багатство і роздумували, що з ним робити. Сказали: «Віддамо все наймолодшому брату!». Прийшли до нього і сказали: «Брате, ми вирішили віддати тобі всю спадщину, яку маємо». Він поглянув на них і сказав: «Які ви хитрі! Ви хочете вічне небо, а мені даєте земне царство? Я також хочу Царства Небесного! Для чого мені це майно?». На кінець і їхній батько після смерті своєї дружини пішов в монастир. Вони дійсно були ревними слугами Христа і пережили духовну обнову.

 

Багатьох святих думка про небо запалила палкою ревністю, щоб добре використали короткий час життя і зібрали собі скарби на небі. Ця думка про небо розбудила духа покаяння у багатьох пустинників. Одного разу світський пан запитував пустинника: «Як, ведучи таке суворе життя, ти ще можеш бути веселий?». Він відповів: «Погляньте, чи бачите щось в кутку?» – «Ні, нічого» – «Але там щось є – дірка в стелі. Через цей отвір я бачу блакитне небо. При цьому думаю: ще кілька років, і я буду в небі, де закінчаться усі болі. Там мене чекає вічна радість».

 

Треба серйозно пам'ятати про небо, яке нам приготував Бог. Радісна надія на небо має запалити мене ревністю.


Задумайся: Що я досі зробив для неба? Можливо, дуже мало або майже нічого. Але як багато я трудився задля тимчасової нагороди, земної слави і честі! Скільки енергії я вклав туди!

 

Тому тепер хочу використати кожну можливість. Ніщо не може бути для мене заважким. Буду триматися поради Христа:«Збирайте собі скарби на небі» (Мт. 6,20).

 

Завантажити: Небо є близько!