Роздуми над Словом Життя Mт. 6,19-21

Дата публікації:   2016-03-26
Автор:   ВВП

 

Слово життя Mт. 6,19-21

 

«Не збирайте скарбів собі на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають. Збирайте ж собі скарби на небі, де ні міль, ні іржа їх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть. Бо де твій скарб, там буде й твоє серце!»

 

Ісус простим способом показує нам, що збирати скарби на землі є великим нерозумом. Він каже, що міль та іржа їх нищать і злодії викрадають. Крім того, головним злодієм, який все вкраде, є смерть. А Ісус каже: «Будьте готові, бо не знаєте ні дня, ні години», і вказує на чоловіка, якому вродився багатий урожай і який планував побудувати великі клуні та мати забезпечене майбутнє. Бог сказав йому: «Нерозумний, ночі цієї душу твою заберуть від тебе, і кому позостанеться те, що ти був наготовив?». Це слово відноситься не тільки до олігархів чи якихось багачів, але стосується кожного з нас. Чому? Бо і до нас сказано: «Збирайте ж собі скарби на небі, де іржа їх не нищить...». Це наказ, ми повинні збирати скарби на небі. Якщо не збираємо скарби на небі, то знаходимося в такій ситуацій, як той багач. А якщо якийсь багач пам'ятає про смерть і зуміє використати велике багатство для блага інших, то він мудріший, ніж якийсь скнара, який не має нічого матеріального, але прив’язаний до якоїсь дрібниці і ще й до того лінивий збирати скарби на небі. Скарби на небі збираємо добрими вчинками, боротьбою зі злом, брехнею, гріхом, світом і дияволом. Кожен може робити добро, хоч в малих речах: комусь допомогти, підбадьорити, порадити, стати на захист правди, визнати Ісуса і не соромитися віри, знайти час для молитви і для ближнього. Ключовими тут є слова Ісуса: «Бо де твій скарб, там буде й твоє серце». Де твій скарб? Якщо тут, на землі, то його втратиш; і якщо не дбатимеш про вічний скарб, то і не здобудеш його. Що є твоїм скарбом? Цим найдорожчим Скарбом є Ісус. Він помер за тебе на хресті. Він приготував тобі вічну славу в небі. Навіть якщо б тебе всі ненавиділи і всі тобою погорджували, якщо терпиш за справедливість заради Нього і за Нього тебе переслідують, радій, бо тобі приготована велика слава в небі. Звичайно, скарби на небі можемо збирати не тільки тим, що даємо милостиню, робимо добрі вчинки, постимо і молимося, але скарби також можемо збирати тим, що приймаємо терпіння, навіть дрібні, і з вірою з’єднуємо їх з терпінням Ісуса.

 

Якщо навіть найкраще забезпечений багач часто не врятує своє багатство від злодіїв і шахраїв, то і ніхто з нас не врятує його від злодія під назвою смерть. Це неминучий злодій, який у всіх без винятку все вкраде.

 

Те, що збираєш на небі, іржа не нищить і жоден злодій, навіть смерть, не викраде – і знати це приносить великий мир. Будьмо мудрими, як до цього нас закликає Господь Ісус. Приймаймо це не тільки як інформацію, але обдумаймо, як застосувати цей принцип у своєму щоденному житті і як його реалізувати. Це мудрість – збирати скарби на небі.


Завантажити:  Роздуми над Словом Життя Mт. 6,19-21