Роздуми над Словом Життя Mт. 6,22-23

Дата публікації:   2016-04-09
Автор:   ВВП

 

Слово Життя Mт. 6,22-23


                           «Світло тіла – око. Як, отже, твоє око здорове, все тіло твоє буде світле.

                                                А коли твоє око лихе, все тіло твоє буде в темряві.

                         Коли ж те світло, що в тобі, темрява, то темрява – якою ж великою буде!»

 

Ісус каже: «Світло тіла – око». Деякі переклади подають:«Світильником твого тіла є око». Далі Ісус говорить про око, яке є здорове або чисте, а плід цього – що тоді все тіло у світлі.

Треба усвідомити, що людина має око фізичне і око внутрішнє – духовне. Духовне око є вираженням внутрішнього життя: або людина живе згідно Божих законів, а тоді є мудрою, має світло мудрості, або живе у гріху, чинить зло, а потім перебуває в темряві – є духовно сліпою. Те духовне око – це внутрішній погляд на Бога, слухання голосу совісті, усвідомлення того, що Бог все бачить і що нема нічого прихованого, що не відкриється. Людина буде зі всього здавати звіт. Якщо рахується у своєму житті з Богом, з Божими заповідями і намагається їх реалізувати, то її внутрішнє око здорове. Вона бореться з заздрістю, бореться з ненавистю, бореться з ревнощами, бореться з жадібністю і прагненням маєтку, а також бореться з моральною нечистотою, бореться з егоїзмом і намагається робити добро та чинити Божу волю. Цей внутрішній образ або внутрішнє наповнення душі відобразиться і у фізичному погляді. В людському оці можна побачити, чи людина є злою, чи жадає майна ближнього, чи приховує ненависть, чи має нечистий намір – таке око є в темряві.

Коли ж те світло, що в тобі, темрява, то темрява – якою ж великою буде! Якщо людина вбиває світло совісті, яке дає Бог, і воно стає темрявою, її чекає вічна темрява погибелі. Отож, що ми повинні робити? Маємо намагатися через постійне покаяння входити до світла, яким є Христос і Його слово. Ми повинні відділятися від брехні і любити Правду, якою є сам Христос.

Ми повинні ходити у світлі, щоб на молитві усвідомлювати, що Бог нас бачить, щоб у світлі давати розп’ятому Ісусові свої гріхи, як каже Святе Письмо: «Якщо ми ходимо у світлі, Кров Ісуса Христа очищує нас від усякого гріха» (1Ів. 1,7). Отож, ми повинні любити Правду, якою є сам Христос. Він також є Світлом світу. Якщо ми у Христі, ми є у світлі. Якщо ми є поза Ним, то перебуваємо в темряві.

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Mт. 6,22-23