Заклик президентам України і Росії на Велику П'ятницю

Дата публікації:   2016-04-27
Автор:   ВВП

 

Заклик президентам України і Росії на Велику П'ятницю


Шановний пане Президенте України Петре Олексійовичу!

Шановний пане Президенте Росії Володимире Володимировичу!

 

В цей Страсний тиждень на Велику П'ятницю ми згадуємо смерть нашого Спасителя. Святе Письмо каже, що Він Своєю смертю примирив обидві сторони (див. Еф. 2,16), а також за кожного з нас особисто, за наші гріхи, пролив Свою кров на хресті. Якщо ми вірою прийняли Його жертву примирення за наші гріхи, то в годину нашої смерті нам відкриється шлях до вічного життя.

 

Наш Візантійський Патріархат в апостольському і пророчому авторитеті закликав представників Церков, а також обидва народи, щоб в цей день Христової смерті не тільки кожен християнин, а й кожен щирий громадянин України і Росії, зробив жест примирення за себе і за своїх близьких. У пророчому авторитеті ми закликали людей цих двох слов'янських народів, щоб за прикладом Христа кожен зробив жест прощення. Прикладом цього є для нас Сам Спаситель Ісус Христос. Коли Йому в руки вбивали цвяхи, Він промовив слова: «Отче, прости їм, бо не знають, що роблять!». У молитві «Отче наш» Ісус закликає нас до прощення: «Отче, прости нам (українцям, росіянам) провини наші, як і ми (українці, росіяни) прощаємо винуватцям нашим (росіянам, українцям). Амінь». Після цього треба зробити знак святого хреста, і цей жест повторюється загалом три рази (див. http://vkpatriarhat.org.ua/?p=26798).

 

Було б недостатньо звернутися до Ваших народів, а не звернутися з цією Божою вимогою і до Вас, дорогі Президенти України і Росії. В цей історичний час Бог поставив Вас очолювати і нести відповідальність за свої народи. Тому цим закликаємо Вас зробити жест прощення у Велику П'ятницю. Ви самі вирішіть, що було б доцільно: або зробити цей жест приватно, в колі своїх близьких, або зробити його в якомусь православному храмі. Цей жест не є чимось незначним, як і не було незначним те, що св. Володимир кинув в Києві Перуна в Дніпро. Також ті, які просувають автогеноцид обох народів, безкомпромісно намагаються просунути жест гей-параду – як в Москві, так і в Києві. В ювілейному році хрещення Київської Русі вони пробували зробити це в Києві, але гей-парад був зірваний. Того ж року символічно був кинутий в Дніпро триметровий Перун як знак перемоги Христа над геноцидним неопоганством! Того ж року, в липні, в Дніпрі були символічно хрещені і представники трьох слов'янських народів: України, Білорусії та Росії (див.http://gloria.tv/video/g9DLD7VmEA4). При цьому вони тримали три прапори цих народів. Перед обновою хрещення вони відреклися сатани і всіх демонів, які мають на меті самоліквідацію цих трьох слов'янських народів. В кінці 2013 року розпочався Майдан, а після нього процес дестабілізації України і війна на Донбасі. Вирішенням всієї проблеми є взаємне прощення, яке є основою справжнього миру і спокою.

 

Тому закликаємо Вас, щоб Ви, як християнські керівники, зробили цей жест взаємного прощення за себе, а також і за свої народи! Через цей крок Вашої віри Бог відкриє двері до духовного воскресіння обох народів.


+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату


+ Методій, ЧСВВр           + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі25.04.2016


Копії:

- Православним єпископам України і Росії

- ЗМІ


Завантажити: Заклик президентам України і Росії на Велику П'ятницю (25.04.2016)