Воскресіння Церкви і народів України та Росії

Дата публікації:   2016-04-27
Автор:   ВВП

 
Патріарху Київського Патріархату УПЦ Філарету
Митрополиту Московського Патріархату УПЦ Онуфрію


Воскресіння Церкви і народів України та Росії


Блаженнійший Патріарху Філарете!

Блаженнійший Митрополите Онуфрію!

 

В цьому Страсному тижні звертаємося до Вас обох з ініціативою, яка матиме вплив не тільки на церковну сферу в Україні та Росії, але й на сферу політичну і на весь народ.

 

Наш Візантійський Патріархат не є патріархатом в юрисдикційному сенсі, але є тільки духовним авторитетом! Патріархату йдеться насамперед про захист чистоти віри в боротьбі з єресями. Це служіння він здійснює як для Західної Церкви, так і для Східної. Подібне служіння Божому народу раніше здійснювали пророки.

 

Вам добре відомо, що патріарх Кирило стягнув на себе неоднократну анатему за зраду суті не тільки православної віри, але й самого християнства. Кульмінацією цього процесу має стати т. зв. 8 Всеправославний Собор, що розпочнеться 16 червня цього року.

 

Православні єпископи Московського Патріархату, як деякі з них зізналися, перебувають під великим тиском патріарха-відступника Кирила. Вони майже паралізовані, не спроможні виступити проти єресі і захищати правовірне вчення. Визнання за героїзм заслуговує український єпископ Московського Патріархату Лонгін, який відважно виступив проти цього тиску. Подібний жест зробили і 8 настоятелів монастирів в Молдавії, а це згідно 15-го правила 7 Вселенського Собору в Константинополі. На 6 Вселенському Соборі за єресі були виключені з Церкви чотири патріархи разом з папою Гонорієм I.

 

В цей історичний момент Бог вимагає, щоб Ви обоє, як найвищі представники Церкви, зробили необхідні кроки для порятунку Православної Церкви як в Україні, так і в Росії. Ви, Блаженнійший Патріарху, вчиніть історичний жест – зречіться уряду Патріарха з метою об'єднання Православної Церкви Вашого Патріархату з Московським Патріархатом на території України. Тоді нехай у ційнадзвичайній ситуації замість відступника Кирила Вами обома буде обраний не тільки для України, але і для всієї Росії правовірний Патріарх – теперішній єпископ Лонгін. Новий Патріарх поки що може мати осідок в Києво-Печерській Лаврі, а не в Москві. Причина полягає в тому, що патріарх-відступник Кирило вже займає уряд незаконно, тому резиденція Московського Патріархату мала б бути тимчасово переміщена до Києва!

 

Після відкликання патріарха Кирила хай новий Патріарх установить 4 Патріарші центри (Київ, Москва, Севастополь і Новосибірськ). Київ пов'язаний зі святим Володимиром, тут знаходяться мощі святих Київської Русі. Севастополь (Херсонес) пов’язаний зі святим апостолом Андрієм, зі святим Климентом, учнем апостола Петра, зі святими Кирилом і Методієм, апостолами слов'ян, і з хрещенням св. Володимира в Херсонесі. Москва є осідком Патріархату. Новосибірськ є центром для місії на Сході Росії. Новий Патріарх почергово перебував би в цих чотирьох центрах. Пропонуємо, щоб Вам, Блаженнійший Патріарху Філарете, після відходу з Вашого уряду Патріарха, аж до смерті залишився цей почесний титул, і щоб Ви разом з митрополитом Онуфрієм в час відсутності нового Патріарха були його заступниками в Києві.

 

Блаженнійший Патріарху Філарете, на схилі життя Бог дає Вам можливість зробити крок для порятунку Православної Церкви від смертоносної єресі. Без Вас це Боже діло не відбудеться.

Блаженнійший митрополите Онуфрію! Це Боже діло не відбудеться також і без Вас!

Хай Вам обом Святий Дух дасть світло і силу зробити цей крок!

 

Наш Візантійський Патріархат закликав обидва народи і їх Президентів, щоб на Велику П'ятницю зробили жест примирення. А також закликає і Вас, щоб Ви ініціювали до цього жесту прощення Вашу духовну паству і самі стали їм у цьому прикладом. І цей крок Вашої віри стане дійсно історичним для духовного та фізичного порятунку Церкви і обох народів.

 

Христос воскрес! Воістину воскрес!


+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату


+ Методій, ЧСВВр        +Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі25.04.2016


Копії:

- Всім єпископам України і Росії

- ЗМІ


Завантажити: Воскресіння Церкви і народів України та Росії (25.04.2016)