Роздуми над Словом Життя Mт. 7,6

Дата публікації:   2016-07-02
Автор:   ВВП

 

Роздуми над Словом Життя Mт. 7,6

 

«Не давайте священне собакам, ані не кидайте перел ваших перед свиньми,

 щоб не потоптали їх ногами й, обернувшись, вас не роздерли»

 

Що розуміється під словом священне, а що під словом перлина? Передусім, Господь Ісус мав на увазі Своє слово і Боже таїнство. Нашою Перлиною є Христос і Його Євангеліє. Під час Святої Літургії перед Святим Причастям ми молимося: «Ворогам Твоїм тайни не повім, і поцілунку не дам Тобі, як Юда!».

Ким є ці собаки? Насамперед, це церковні фарисеї, а також усі ті люди, які в даний момент не мають доброго наміру, але свідомо протиставляються Духу Христа. У книзі Одкровення написано: «Назовні – пси і чарівники, і розпусники, і вбивці, і ідолопоклонники, і всі, що люблять і чинять лжу» (Од. 22,15).

 

Ким є ці свині? Це люди, які свідомо віддаються гріховним пристрастям (гомосексуалісти, педофіли, транссексуалісти, розпусники, перелюбники...), які нахабно виступають проти Христового Євангелія (Божих законів) і не хочуть каятися за своє рабство гріха.

 

Звичайно, іноді може прийти час, коли «собаки» і «свині» упокорять своє серце і будуть охочі прислухатися до Христового Євангелія. Але якщо їхнє серце зачерствіле (а це пізнаємо зі способу їхнього життя або з декількох речень при розмові з ними), то згідно наказу Ісуса, таким ми не маємо відкривати своє серце, ані не маємо їм з особистою відкритістю говорити про Христа. Адже вони наше слово про Ісуса не приймуть, осквернять і насміються над нами, а часто, якщо мають церковну чи світську владу, будуть намагатися вчинити нам зло або нашкодити іншим чином.

Господь Ісус проповідував Євангеліє бідним і грішникам, які прагнули прощення. Але переважно обминав церковників і гордих людей, які мали світську владу. Фарисеям і садукеям відкрито сказав, що вони є змії, а до Ірода не промовив ані слова.

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Mт. 7,6