Атеїсти в США подали позов проти зображення хреста на державній печатці округу

Дата публікації:   2016-09-03
Автор:   Зі світу

 

Атеїсти в США подали позов проти зображення хреста на державній печатці округу

 

zobrazennja xresta na pechatiЧетверо жителів штату Пенсільванія і група атеїстів подали позов проти зображення хреста на державній печатці, оскільки, на їхню думку, це порушує Конституцію. Позов був поданий днями в окружний суд східної Пенсільванії проти керівництва округу Ліхай цього штату, яке користується даною печаткою.

У березні минулого року комісари ради округу Ліхай одноголосно проголосували проти пропозиції про видалення хреста і прапора з печатки на письмову вимогу войовничих атеїстів «Фонду свободи від релігії» (ФСР). «Позиція влади округу Ліхай полягає в тому, що хрест на печатці та інші історично важливі символи мають світську мету, і ця мета полягає в тому, щоб прославити історію округу»  – йдеться в письмовій заяві членів ради округу.

Розгнівані активісти ФСР подали позов до суду за підтримки чотирьох жителів округу Ліхай. У цьому позові вони вимагають, щоб суд визнав, що зображення хреста і прапора на печатці порушують конституцію США, і виніс безстрокову заборону на використання цих символів владою округу.

Перші листи ФСР щодо зображення хреста було направлено владі округу ще в листопаді 2014 і січні 2015 року. Рада комісарів округу в своїй офіційній відповіді повідомила, що «хрест – це лише один з багатьох символів першопоселенців округу Ліхай, які були християнами». Нинішня печатка була затверджена тодішньою радою в 1944 році.

Примітно, що сучасному секуляризованому суспільству не перешкоджають зображення окультних символів (5-кутної сатанинської зірки) чи наприклад, черепа на дитячому одязі. Однак знак хреста вважається релігійною дискримінацією. Цікаво, якою була б реакція членів ФСР, якщо б на печатці було зображено півмісяць?

Джерело: https://cnl.news/362172