Тисячі прихожан всього за кілька днів покинули Церкву Норвегії

Дата публікації:   2016-09-03
Автор:   Зі світу

 

Тисячі прихожан всього за кілька днів покинули Церкву Норвегії

 

cerkva NorvegiiПонад 15 000 прихожан покинули Лютеранську Церкву Норвегії всього за кілька днів після введення онлайн-реєстрації на веб-сайті церкви. За допомогою запису на цій сторінці будь-який норвежець тепер може підтвердити або відкинути статус прихожанина церкви. Система онлайн-реєстрації прихожан була введена для спрощення існуючої системи, яка давно застаріла і піддавалася суворій критиці. Новатори очікували, що число «відмовників» на перших порах перевищить число нових парафіян, але і для них було неприємним шоком, що в перші три дні Церкву покинуло понад 10 тисяч осіб, а за тиждень з церкви пішло 15 053 осіб – майже стільки ж, скільки за весь минулий рік, коли було зареєстровано 15 900 випадків.

За повідомленням норвезької служби новин VG News, за цей рік в цілому Церкву покинуло 24 278 осіб, а прийшло – 1369. Єпископ Норвегії Хельга Хаугланд Біфугліен сказала, що вона не здивована. «Ми були готові до зростання числа виходів із Церкви. Ми дуже серйозно сприймаємо ці сигнали суспільства. Наше завдання як і раніше нести людям Слово Боже і переконувати їх, яку важливу роль Церква може зіграти в їхньому житті», – заявила єпископ.

Крістін Гунлейксруд Рааум, глава церковної ради, сказала: «Ми і далі будемо виконувати свою місію загальної та відкритої національної церкви. Але ми нікого не хочемо залучати в нашу церковну громаду проти його волі. Ті люди, які помилково потрапили в списки парафіян церкви Норвегії, або не хочуть далі бути її членами, можуть тепер легко змінити свій статус, і це дасть нам змогу впорядкувати і уточнити наші реєстраційні списки».

На жаль, цей стан Церкви в Норвегії є сигналом її мертвоти – Церква перетворилась лише на світську організацію зі списками духовно мертвих членів, що підтверджують і заяви її керівників, які байдуже реагують на відхід пастви з Церкви.

Джерело: https://cnl.news/362169